Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Pomagamy jeżom
komentarze autor
Re: Pomagamy jeżom
Robiąc jesienne porządki trzeba uważać, bo jeże na zimę hibernują głęboko w stertach gałęzi, liści itp. Palący takie resztki zanim podpalicie przerzućcie stertę aby nie spalić jeży, ropuch czy jaszczurek.
2018.10.09
~ Bogdan
Re: Pomagamy jeżom
Witam ! wspaniałe i konkretne informacje ,bardzo mi pomogły gdyż pare dni temu przygarnęłam jezyka, maluch wazy 580 g ogólnie wyglada zdrowo,wykąpałam go ,pchelek nie było ,zauważyłam jednak brak tylnej łapki ,nie ma rany ,raczej to stara zagojona historia. Apetyt mu dopisuje i mam nadzieje ,że do wiosny bedzie ok.Pozdrawiam i dziekuje za cudowny materiał o jezach.
2016.11.30
~ pati
Re: Pomagamy jeżom
Bardzo pomocne nagranie i porady .Pozdrawiam M
2016.11.12
~ MARIA
Re: Pomagamy jeżom
~ jeżyki w potrzebie Żadnych skórek z boczku i śliwek a tym bardziej kociej albo psiej karmy! Zabronione też ślimaki i dżdżownice! Natychmiast przenieść jeże do domu, do ciepłego miejsca! Pozostawione ogrodzie nie przeżyją być może już najbliższej nocy! Proszę zapoznać się z informacjami na stronie http://www.jeze.com.pl/opieka-nad-oseskiem-jeza/ Jest dużo czytania, ale warto. Na szybko: jeśli jeże już jedzą stały pokarm, proszę udać się do najbliższego sklepu zoologicznego i zakupić żywe drewnojady lub larwy mączników. Awaryjnie, jak piszę Pan Andrzej, można podawać "dobrej klasy surową drobno posiekaną wołowinkę (najbezpieczniejsze są serca cielęce, wołowe)", lub mielone wołowe Sokołów z Biedronki, http://www.jeze.com.pl/o-jezach/ cytat "pakowane po 400g. Chodzi o dokładnie to pokazane na zdjęciu poniżej mięsko marki Sokołów, TYLKO TO i DOKŁADNIE TO, a NIE ŻADNE INNE". Trzeba pamiętać, że to jedynie dodatek do żywych owadów (nie więcej jak 50%)
2016.11.03
~ zb
Re: Pomagamy jeżom
Kilka lat temu znalazłam rannego jeża i zawiozłam go do Zoo W Warszawie..bez problemu przyjęto go na leczenie i zapowiedziano, że dołaczy do populacji jeży w parku przy Zoo. Może to rozwiązanie do przemyślenia w sprawie osieroconych maluchów..
2015.09.27
~ Monika
Re: Pomagamy jeżom
Witam, w sprawie małych jeży możemy pomóc, prosimy o kontakt na majawogrodzie@tvn.pl
2015.09.08
~ redakcja
Re: Pomagamy jeżom
Witam, polecamy te dwie porady z Mai w grodzie, warto też skontaktowć sie z pogotowiem jezowym (są takie w interenecie) http://majawogrodzie.tvn.pl/248,Pomagamy-jezom,porada.html http://majawogrodzie.tvn.pl/240,Jak-wykapac-jeza-czyli-wszystko-o-tych-malych-drapieznikach,porada.html
2015.09.06
~ redakcja
Re: Pomagamy jeżom
Witam mam na działce małe jeże (matkę przejechał ok. 4 dni temu samochód). Mają ok 10 cm. Jeżyki znalezione wczoraj. Tata wczoraj wsunął do norki (wykopanej w suchych liściach) skórkę z boczku oraz śliwki -zostały zjedzone. Przed norką jest kartonik, gdyby wchodził duży jeż by go ruszył. Proszę o jakąś sensowną poradę. Mogę je dokarmiać, mogę je zawieźć gdzieś gdzie dostaną fachową pomoc ( w Warszawie lub Sochaczewie). Pomóżcie proszę.
2015.09.06
~ jeżyki w potrzebie
Re: Pomagamy jeżom
U Mai już wcześniej bywało jeżowo, np. http://majawogrodzie.tvn.pl/240,Jak-wykapac-jeza-czyli-wszystko-o-tych-malych-drapieznikach,porada.html A obszerna \"instrukcja obsługi jeża\" dostepna jest tutaj: http://www.jeze.com.pl/o-jezach/
2014.11.29
~ Daria
Re: Pomagamy jeżom
Super materiał :) W końcu coś o jeżykach :)
2014.11.29
~ frizze
Pomagamy jeżom
Podczas jesiennych porządków w ogrodzie, trzeba uważać na naszych sprzymierzeńców, takich jak jeże.
2014.11.22
Maja w ogrodzie