Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:25
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

wyjaśnienie w sprawie Roundupu
komentarze autor
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Wyeliminujmy całą "chemię " z produkcji rolnej a okaże się że zabraknie pensji na podstawowe produkty spożywcze. Jestem rolnikiem i to co wypisują tu niektórzy o zgonach psów i kotów od tego środka mnie po prostu śmieszy ponieważ gdyby tak było to pewnie od tych 40 lat kiedy jest stosowany nie ostał by się ani jeden zając,sarna,, jeleń itd. a jest ich co rok więcej. Jedyny powód jaki przemawia za wycofaniem środka jest jego wszechstronność przez co jest niewłaściwie i zbyt często stosowany. Najgorsza jest dedykacja zbóż czyli obsadzanie dla łatwiejszego zbioru, i to z tąd jest w chlebie, kaszach itd. Jestem za odchodzeniem od tzw chemji ale to wiązać się musi z ograniczeniem produkcji i wzrostem cen nawet o kilkaset procent.
2017.12.02
~ Wieśniak
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
W lipcu 2017 Glifosat trafił na listę Prop 65, czyli listę substancji oficjalnie uznawanych za kancerogenne przez stan Kalifornia. „Powszechnie uważa się, że ‘Roundup’ należy do najbezpieczniejszych pestycydów. Pomimo swojej reputacji ‘Roundup’ był zdecydowanie najbardziej toksyczny wśród pestycydów i środków owadobójczych, które zostały zbadane. Tę rozbieżność między faktem naukowym a twierdzeniem branży można przypisać ogromnemu interesowi ekonomicznemu, który jak ustalono doprowadził do fałszywej oceny ryzyka dla zdrowia ludzkiego i opóźnienia decyzji w zakresie polityki zdrowotnej”. - Major Pesticides Are More Toxic to Human Cells Than Their Declared Active Principles Biomed Res Int. 2014; 2014: 179691.
2017.10.20
~ Glifosat
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
1. Roundup jest już zakazany w kilkunastu krajach Świata. 2. Monsanto wypłaciło kilkadziesiąt milionów dolarów odszkodowania w Wietnamie (Defolianty - "Agent Orange"). Roundup pochodzi z tej samej rodziny herbicydów : http://hoga.pl/dobry-temat/agent-orange-czyli-wojna-zbiera-zniwo-po-40-latach-od-jej-konca/ 3. Stosowany jest pokątnie w miastach, zamiast pielenia trawników - dozorcy. Ciężko chorują psy i koty. Tzw. krwawe biegunki. W mojej okolicy ( Natolin - W-wa) za ostatnie 5 lat, zeszło ok 12 psów i 20 kotów (dane od weterynarza). Przełom wiosny lata. Było kiilka ciężkich zatruć pokarmowych u dzieci o podobnym przebiegu, też w tym okresie. Sanepid ma to w d........ bo Randoup w Polsce jest dozwolony..... wszędzie. Reaguje jedynie Wydział Ochrony Środowiska ale oni nie mają sankcji. 4. W Niemczech i we Francji, po opryskach, wymagane jest oznaczenie terenu oprysku przez 14 dni. W USA jest zakazany w ok 33 stanach. 5. Światowe badania naukowe JEDNOZNACZNIE wykazują, że Roundup jest wysoce szkodliwy. https://www.monitor-polski.pl/glisofat-z-roundupu-nas-wszystkich-zabija/
2017.07.02
~ Dziennikarz
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Odsyłam do wykładu naukowca z MIT - najbardziej prestożowego uniwersytety technicznego USA, p. Stephanie Seneff - tekst polski http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/05/16/synergiczne-toksyczne-dzialanie-glifosatu-aluminium/ a tutaj film z oryginalnym dźwiękiem https://www.youtube.com/watch?v=DpHU4-uX_jc&feature=youtu.be Polecam również film Canal + o historii Monsanto https://www.youtube.com/watch?v=69NlCIYaN-g Z tych filmów dowiecie się z ust najbardziej zorientowanych naukowców, czy glyfosat jest rzeczywiście nieszkodliwy, jak twierdzi Monsanto i dlaczego zalicza się go obecnie do najgroźniejszych trucizn stosowanych w rolnictwie. Tym, którzy wątpią w niezależność p. Seneff, życzę smaczengo przy spożywaniu skażonej glyfosatem żywności. A jest obecny już prawie we wszystkich artykułach spożywczych.
2017.05.24
~ Zdzisław
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Moja siostra używa tego świństwa w swoim warzywnym ogrodzie.Nie poinformowała mnie że 2 dni wcześniej spryskiwała tą trucizna ogród.Ja bez rękawic ochronnych miałam styczność z roślinami które zasmakowały tego draństwa.Skutek był taki ,że miałam poparzone ręce,dopiero kuracja ziołami mi pomogła.Jestem w szoku jakim śmietniskiem Polska jest i będą truć nas na potęgę.Co do Mai w ogrodzie no cóż jaka telewizja taka informacja.
2017.05.16
~ Martas
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Do użytkowniczki Bee:
Właśnie dlatego w tym roku udało nam się wywalczyć możliwość rezygnacji z prezentowania produktów zawierających glifosat. Zdecydowaliśmy się na rezygnację, choć wielu ekspertów, bardzo szanowanych naukowców potwierdza, że przy jego stosowanie w przydomowych ogrodach jest bezpieczne i nie jest rakotwórcze. Jednak ze względu na złą sławę tego produktu udało nam się przekonać szefostwo (proszę pamiętać że jesteśmy częścią dużej firmy i wiele rzeczy nie zależy od nas), że jest zbyt kontrowersyjny, by go prezentować.
Z drugiej strony dobrze byłoby rozwiać wiele obaw i sprawdzić mity, którymi glifosat obrósł: badania pokazują bowiem, ze wcale nie jest aż takim złem, za jakie się go uważa. W społeczeństwie bardzo brakuje rzetelnej wiedzy, pojawia się bardzo dużo informacji niesprawdzonych i bezpodstawnych. Warto przyjrzeć się tematowi sprawdzając opinie i badania NIEZALEŻNYCH ekspertów,
Proszę też pamiętać, że Maja Popielarska nie otrzymuje żadnych od producentów produktów, które prezentowane są w programie. Nie taki jest mechanizm lokowania produktów:)
2017.04.13
Redakcja
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Pani Maju, pieniądze to nie wszystko. Jest coś takiego jeszcze jak sumienie, przyzwoitość, dobre imię. Reklamując to świństwo, bierze Pani na siebie odpowiedzialność za rozpowszechnianie i umacnianie się tego zła w naszym środowisku. Wielki negatyw!!!!!!!
2017.04.13
~ Bee
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Takie wypowiedzi Scotts Poland i podobnych "znawców" powinny być ścigane prawem i podlegać karze oraz odszkodowaniom za świadome okłamywanie i trucie ludzi. Niestety nie w Polsce.
2017.01.30
~ bezsilna ofiara zbrodniarzy
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Polecam interesujący artykuł na ten temat: http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/artykuly/pdf/full/MP_5-2013_M_Kwiatkowska.pdf
2016.07.01
~ xx
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Oznaczalne stężenia glifosatu stwierdzono w krwi i w moczu obywateli amerykańskich i u Eurpejczyków bez względu na wiek i płeć oraz w wodzie pitnej. W polsce takich badań sie nie prowdzi...jest bezpiecznie.
2016.05.21
~ Jan
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Mam nadzieję, że spożywacie wasz nieszkodliwy produkt razem z ze wspaniałymi produktami rolnymi w których jest stosowany. Na zdrowie waszym dzieciom i wnukom :) Radzę zaoszczędzić trochę grosza na ich leczenie w klinikach onkologicznych i na lekarzy, he,he ...
2016.05.17
~ czytelnik
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Rozmawiamy na temat Roundupu w naszych ogródkach, a przecież całe rolnictwo jest na nim oparte. Także hodowla bydła, bo spożywa ono rośliny z upraw rolniczych. I tak będzie dalej, ponieważ Unia Europejska prawdopodobnie podejmie uchwałę zgodną ze zdaniem Parlamentu Europejskiego (oparte na badaniach zleconych przez Unię). Może bijemy niepotrzebnie pianę w sprawie Roundupu - jest bardzo wiele innych środków, które spożywamy w żywności - barwniki, stabilizatory i setki innych, których wpływu na nasze zdrowie nie znamy. Z danych poświęconych środkom kancerogennym Roundup-glifosat ( dane ONZ) lokuje sie w grupie produktów razem z mięsem wołowym, smażonymi frytkami, światłem od ekranu komputera... "Parlament Europejski opowiedział się ostatecznie za odnowieniem zezwolenia na glifosat. Biorąc pod uwagę stanowisko Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności EFSA, uznał, że substancja ta może zostać dopuszczona w profesjonalnej działalności rolniczej. Natomiast w stosunku do osób fizycznych sprzedaż herbicydów zawierających tę substancję aktywną nie będzie możliwa. Po głosowaniu w Parlamencie Europejskim w dniu 13 kwietnia 2016 r. ostatecznie została przyjęta rezolucja w sprawie glifosatu. 374 posłów opowiedzieli się za możliwością stosowania glifosatu w profesjonalnym użytkowaniu, 225 było przeciw i 102 wstrzymało się od głosu. Jak poinformowało Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, o pozytywnej klasyfikacji glifosatu świadczą analizy przeprowadzone przez Komisję Europejską oraz Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), który oferuje niezależne doradztwo naukowe w kwestiach zagrożeń związanych z żywnością. EFSA wydaje opinie na temat istniejących i pojawiających się zagrożeń związanych z żywnością. Opinie te są uwzględniane w unijnych przepisach i zasadach oraz procesie decyzyjnym i tym samym przyczyniają się do ochrony konsumentów przed zagrożeniami związanymi z łańcuchem żywnościowym. Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin z satysfakcją przyjął decyzję z Brukseli - „Europejscy obywatele głosami swoich reprezentantów opowiedzieli się za dalszym stosowaniem glifosatu przez rolników. Tym samym Parlament Europejski pokazał, że wspiera rolnictwo europejskie i dba o rozwój unijnej konkurencyjności.”
2016.05.12
~ Ania
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
własną opinię to można sobie wyrobić po lekturze badań na temat glifosatu, a nie z raportów sprzedajnych polityków, a badania mówią o tym, że zwiększa częstość występowania zaburzeń rytmu serca, może powodować uszkodzenia wątroby i nerek u zwierząt i ludzi, jest toksyczny na przodomózgowie i śródmózgowie, bezpośredni wpływ glifosatu na początku mechanizmów morfogenezy w zarodkach kręgowców powoduje obawy o zdrowie ludzkiego potomstwa w populacjach narażonych na GBH w dziedzinach rolnictwa, zaburza układ endokrynologiczny i jest rakotwórczy, Glifosat może też wpływać na wchłanianie arsenu i aluminium, okres półtrwania glifosatu w wodzie i glebie jest dłuższy niż wcześniej rozpoznane, glifosat jest klasyfikowany jako prawdopodobny czynnik rakotwórczy dla ludzi, co stwierdziła Międzynarodowa Agencja Światowej Organizacji Zdrowia Badań nad Rakiem, oszacowania regulacyjne dopuszczalnego dziennego spożycia dla glifosatu w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej opierają się na przestarzałych naukach no i Monsanto już od 1981 roku wiedział, że glifosat powoduje raka u ssaków, ale nadal sprzedawał go na całym świecie. Francja już wprowadzeniła ograniczenia w sprzedaży Roundupu dla odbiorców indywidualnych. Roundup to trucizna.
2016.05.11
~ Tola
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
"nie jest dostępny do pobierania przez korzenie roślin" - no i racja, bo on sie wchłania przez liście! I nowe chwasty będą rosły, giną tylko te opryskane po liściach; do użytkownika Maja - skuteczność Roundupu jest świetna, co Ci potwierdzą tysiące ludzi ; to zajzajer który niszczy wszystko; owszem, trucizna, ale skuteczna, więc tego akurat to się nie czepiaj
2016.05.07
~ gość
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Ten środek to jedno wielkie kłamstwo, jego skuteczność jest zerowa, na opakowaniu widnieje napis do 1000 chwastów, ja opakowanie zużyłem na ok. 200 i jaki efekt? Chwasty jak rosły, tak rosną. Nie wiem jak ta firma ma czelność pisania takiego czegoś, nie jest szkodliwy, więc dlaczego na opakowaniu jest ostrzeżenie. Ja już nigdy nie kupię produktów waszej firmy i innym też ich nie polecam! Jeżeli ktoś mi nie wierzy to może spróbować i podzielić się tu na forum.
2016.05.05
~ Maja
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Nie jestem rolnikiem ani ogrodnikiem, ale coś mi się tu nie zgadza. Jeśli firma Scotts twierdzi, żę: \"...na ogół glifosat nie jest dostępny do pobierania przez korzenie roślin i stanowi bardzo niewielkie ryzyko USZKODZENIA ROŚLIN NASTĘPUJĄCYCH UPRAW I INNYCH ROŚLIN W SĄSIEDZTWIE strefy aplikacji\", to po co w ogóle pryskać uprawy tym środkiem jeśli on niczego nie uszkadza? Czyli rośliny (w tym chwasty) zdaniem firmy Scotts spokojnie sobie rosną? Gdzie tu logika? Chyba firma Scotts nie chce powiedzieć, że dystrybuowany przez nią środek nie działa? Na czym zatem polega skuteczność tego środka? Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia wyraźnie stwierdza, że ten środek to TRUCIZNA.
2016.03.24
~ laik
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Pierwotnym producentem Roundupu jest Monsanto. Korporacjo biotechnologiczna o bardzo złej sławie. Jest w internecie bardzo wiele materiałów dowodzących szkodliwości wielu ich produktów Szkodliwości jest to mało powiedziane. Bardzo wiele ich produktów (GMO, środki ochrony roślin, antybiotyki dla zwierząt itd) jest wręcz zabójcza. Nie będę udowadniał proszę sobie samemu poszukać i wyciągnąć właściwe wnioski. Badania wykazały niezbite dowody na to, że tak popularny herbicyd Roundup przyczynia się do wad wrodzonych u dzieci i stosowanie tych toksycznych chemikali ma coraz większy związek z zachorowalnością na raka. Jednak jednym z najbardziej niepokojących wyników tych badan jest to, że substancje chemiczne zawarte w Roundup mogą być rakotwórcze w dawkach do 4000 razy niższych niż dotąd szacowano podczas normalnego wykorzystywania tych produktów. Odkrycia te mają poważne konsekwencje dla osób mieszkających w pobliżu pól uprawnych lub innych obszarów na których stosuje się opryski Roundup. Roundup jest sztandarowym produktem Monsanto. Jest to jeden z najczęściej stosowanych pestycydów na świecie. Dlatego w dużej mierze Monsanto Engineered zmodyfikowało genetycznie (GM) wiele odmian lucerny, rzepaku, kukurydzy, bawełny, soi i buraków cukrowych aby były odporne na wszelkie choroby i obce środki chemiczne. Doprowadziło to do wzrostu rozpylania Roundup na obszarach rolnych na całym świecie. PS. Ludzie miejcie rozum i nie słuchajcie wyjaśnień firm sprzedających to gówno! Przecież wiadome że będą bronili własnego produktu. Dla własnego i innych dobra lepiej nie używać niczego co pochodzi Korporacji Monsanto
2016.03.07
~ ZZ
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Niestety skuteczność tego preparatu w żelu jest zerowa w moim przypadku. I jak czytam w sieci - nie tylko w moim. Żel stosowałam nawet lekko nadgorliwie nakładajac na chwasty wiekszą niż zalecana - ilość preparatu. Pogoda słoneczna, bezwietrzna, bez opadów. Rośliny potraktowane żelem po 1,5 tygodnia nadal mają się dobrze. W przeciwieństwie do takich samych gatunków chwastów, które kilka dni przed zakupem i uzyciem roundapu w żelu - potraktowałam opryskami punktowymi z chwastoxa.
2015.08.12
~ Beata
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Zdecydowanie nie polecam tego środka w formie żelu ....testowałem i o dziwo ......zero skutecznosći ....powtórki z większą ilością żelu nadal nic nie dały ......szkoda zachodu
2015.05.29
~ Przemo
wyjaśnienie w sprawie Roundupu
W odc. 543 \"Ogród 4 żywiołów\" pokazaliśmy w programie mazak w żelu z preparatem Roundup. Spotkało się to z krytyką kilku osób na forum. Poprosiliśmy firmę Scotts o odpowiedź na zastrzeżenia tam zawarte.
Pozdrawiamy redakcja "Mai w ogrodzie"

"Szanowna Redakcjo,
jako podmiot wprowadzający środek ochrony roślin na terytorium Polski zostaliśmy wywołani do tablicy, więc pozwalamy sobie przedstawić kilka informacji dotyczących Glifosatu, będącego substancją aktywną w środkach z rodziny Roundup.
Zdajemy sobie sprawę, iż wiele osób posiada „wyrobione” zdanie na temat stosowania „chemii” w ochronie roślin, jednak sądzimy, że tego typu informację zdecydowanie powinny pomóc i wzbogacić wiedze. Nasze działanie jest w 100% zgodne z obowiązującym prawem – produkt został dopuszczony do obrotu zgodnie z najnowszymi wymaganiami ochrony środowiska i mamy prawo go reklamować. Treścią tego listu nie jest polemika z opiniami widzów programu, a przedstawienie danych naukowych dostępnych w tym temacie.

1) Problem biodegradowalności – niestety z treści informacji wyraźnie widać, iż mylone są pojęcia biodegradowalność, bioakumulacji, stopnia rozkładu substancji czy toksyczności. Los glifosatu w glebie i roślinach badano intensywnie w ciągu ostatnich kilku dekad. Glifosat wiąże się bardzo dobrze z większością gleb i osadów w środowisku, a więc na ogół glifosat nie jest dostępny do pobierania przez korzenie roślin i stanowi bardzo niewielkie ryzyko uszkodzenia roślin następujących upraw i innych roślin w sąsiedztwie strefy aplikacji.
Glifosat docierając do wód powierzchniowych jest błyskawicznie wchłaniany przez osady i degradowany do kwasu AMPA. Następnie AMPA jest dalej rozkładany do naturalnie występujących substancji, takich jak dwutlenek węgla i fosforanów. Zgodnie z niedawno opublikowanymi danymi przedstawionymi agencji regulacyjnej UE, glifosat łatwo ulega degradacji w glebie w standardowych warunkach laboratoryjnych, jak i w terenie. W badaniach tych średni czas połowicznego rozpadu wynosił 5,8 dni, w zakresie od 1 do 60,2 dni. W szerokim zakresie warunków klimatycznych okres półtrwania wynosił 16,5 dni, w zakresie od 2,3 do 143,3 dni.
Jeśli chodzi o stosowanie słowa „biodegradowalny” to we Francji po prostu zabronione jest stosowanie tego zwrotu w kontekście środków ochrony roślin i stąd zakaz jak i również kara, czy wysoka - to kwestia punktu odniesienia. Jest to raczej przykład nienadążania prawa za rzeczywistością. Jednak pozwolono na stosowanie zwrotu, iż glifosat w ziemi ulega rozkładowi do substancji naturalnych w obecności naturalnie występujących mikroorganizmów. Odsyłam do m. in.: European Commission. (2002) Report for the Active Substance Glyphosate, Directive 6511/VI/99, January 21. http://ec.europa.eu/food/plant/protection/evaluation/existactive/list1_glyphosate_en.pdf Giesy JP, Dobson S, Solomon KR. (2000) Ecotoxicological Risk Assessment for Roundup Herbicide. Reviews of Environmental Contamination & Toxicology 167: 35-120.

2) Legalność sprzedaży i reklamowania – Ustawa o środkach ochrony roślin zabrania wprowadzania w błąd klienta i sugerowaniu, iż produkt jest bezpieczny. Pragnę zaznaczyć iż środki pod nazwą Roundup nie mogą byś sprzedawane bez dogłębnej analizy merytorycznej i zanim uzyskały pozwolenie zostały poddane badaniom i ocenie przez największe renomowane instytucje w Polsce, Europie i na świecie. Konsekwencją tej oceny jest pozwolenie na obrót tymi środkami oraz klasyfikacja środka.
Pragnę zaznaczyć iż środek Roundup Żel nie został w żaden sposób zaklasyfikowany jako niebezpieczny dla człowieka, zwierząt czy też środowiska. Rejestracja Roundup Żel obejmuje tylko stosowanie przez użytkowników nieprofesjonalnych w ogrodach przydomowych i działkowych. Więc stwierdzenie iż środek jest zabroniony do stosowania w ogródkach jest nieprawdą.

3) Kumulacja w organizmach żywych (bioakumulacja), toksyczność - glifosat został wprowadzony na rynek prawie 40 lat temu został poddany badaniom laboratoryjnym oraz badaniom terenowym w celu oceny jego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko naturalne. Ponieważ glifosat został powszechnie przyjęty do zwalczania chwastów w rolnictwie, przemyśle i do domowych ogrodów stał się chyba najbardziej szeroko badaną substancją czynną stosowaną w herbicydach, co ma odzwierciedlenie w setkach publikacji naukowych.
W UE, glifosat został zatwierdzony w 2002 roku. Ocena została oparta na ponad 200 wynikach badań toksykologicznych. Ogólny wniosek z tej oceny był, że glifosat spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa określone przez wszystkie dyrektyw UE dla herbicydów i nie stwarza niedopuszczalnego zagrożenia dla zdrowia człowieka. Ta konkluzja została dotychczas potwierdzona przez wszystkie kolejne oceny prowadzone przez urzędy regulacyjne, także w Polsce.
Konkluzje z tych badań:
a. glifosat ma bardzo małą toksyczność;
b. nie jest rakotwórczy i nie ma skutków mutagennych, czyli nie zmienia DNA;
c. glifosat, po spożyciu, nie jest metabolizowany i jest szybko eliminowany. Jest słabo wchłaniany przez skórę i nie kumuluje się w tkankach zwierzęcych i ludzkich.
d. glifosat nie jest szkodliwy dla rozwoju lub reprodukcji zwierząt testowych. Badania na szczurach i królikach nie wykazały zagrożenia na rozrodczość i rozwój potomstwa. Zaobserwowano zmniejszoną masę ciała płodów jedynie przy bardzo dużych dawkach, które były kilka tysięcy razy większa od przewidywanej maksymalnej dziennej dawki dla ludzi. Twierdzenie, iż Roundup jest toksyczny, kumuluję się w organizmie oraz iż „bezspornie udowodniono szkodliwy wpływ tej trucizny na rozwój płodu ludzkiego” nie ma oparcia w badaniach naukowych.

4) Skuteczność – jedną z cech środka jaka jest dokładnie badana, poza toksycznością, jest oczywiście skuteczność. Badania wykazują bardzo wysoką skuteczność środka, co ma też odzwierciedlenie w popularności Roundupu na całym świecie. Miliony zadowolonych klientów, którzy używają Roundupu naprawdę nie mogą się mylić. Można mieć uwagi do tego środka i takie jest prawo klienta, jednak przed wygłaszaniem poniższych opinii proszę o weryfikację informacji a nie opieranie się na zasłyszanych plotkach, bądź półprawdy lub kłamstwa rozpowiadane przez konkurencję. Zalecam poszukanie niezależnych opinii, gdyż także nasza wypowiedź siłą rzeczy nie może być obiektywna.
Zachęcam do lektury cytowanego raportu oraz dokumentacji jaką może służyć Ministerstwo Rolnictwa i wyrobić sobie własną opinię. Najlepiej zacząć od etykiety środka, która w całości zgodnie z polskim prawem jest weryfikowana i akceptowana przez Ministerstwo. Zachęcamy także do bezpośredniego kontaktu z nami, możemy służyć swoją wiedzą i danymi.

Roundup w postaci żelu aplikowany na liście chwastów praktycznie eliminuje kontakt tej substancji z podłożem. Sposób aplikacji powoduje, że nie ma zagrożenia dla człowieka pokarmowego i inhalacyjnego oraz minimalizuje zagrożenie skórne. Jest to preparat najnowszej generacji spełniający najwyższe wymagania dotyczące ochrony środowiska.

Scotts Poland
2015.04.21
~ redakcja