Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

lawęda
komentarze autor
Re: lawęda
Po kwitnieniu lawendę przycina się niezbyt mocno; jest szansa, że przycieta teraz jeszcze jesienią zakwitnie. A potem tnie się ją znowu wczesną wiosną - i zakwitnie na początku lata.
2012.06.25
Redakcja
Re: lawęda
mam lawendę drugi rok. Czy teraz w czerwcu można ścinać jej kwiaty z łodyżkami do wazonu? A jeśli można, to w jakim czasie "krzaczek" ponownie pokryje się kwiatem?
2012.06.25
~ BŻ
Re: lawęda
bardzo lubię lawende, w tym roku wkońcu zacznę ja uprawiać w swoim ogródku mam nadzieję ze z sukcesami bardzo dziękuję za komętadze redakcji zastosuję je i zobaczymy
2012.04.08
~ Iwa
Re: lawęda
Pani Tereso, oczywiście, że lawenda. Tytuł wątku został wpisany przez jego autorkę, nie przez redakcję, a my nie mamy możliwości edytowania wpisów naszych gości:) We wpisie redakcyjnym nazwa jest poprawna:) Ale cieszymy się, że czytacie Państwo uważnie wszystkie komentarze!
2011.04.08
Redakcja
Re: lawęda
Lawenda pisze się lawenda, ale i tak Was lubię
2011.04.08
~ Teresa
Re: lawęda
Lawenda potrzebuje ciepłego, słonecznego i suchego miejsca oraz dobrze zdrenowanej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z dużą zawartością wapnia. Podłoże nie musi być bardzo żyzne. Jeżeli ziemia jest gliniasta, poprawiamy ją domieszką piasku. A co zrobić z odczynem? W celu jego modyfikacji przeprowadza się wapnowanie, do którego służą nawozy zwane wapnami – np. dolomit albo kreda nawozowa. Rozsypuje się je równomiernie (dawka powinna być podana na opakowaniu) na terenie, gdzie rosną nasze krzewy lawendy. Gleby piaszczyste wapnuje się co 3-4 lata, a gleby zwięzłe rzadziej ale większymi dawkami. Wapnowanie przeprowadza się wczesną wiosną lub jesienią (poza okresem wegetacji). Proszę pamiętać, że przycinanie lawendy sprawi, że jej pokrój stanie się zwarty i krzaczasty, a kwitnienie będzie bardziej obfite. Nieprzycinane krzewinki z biegiem lat stają się coraz bardziej rozpierzchłe i łysieją w środku.
2011.04.07
Redakcja
lawęda
k Kocham lawędę i próbuję ją uprawiać w swoim ogrodzie,ale efekty nie są imponujące.Dowiedziałam się ,że roślina ta lubi glebę zasadową,ale nie wiem jak przygotować takie podłoże.Bardzo proszę o pomoc w tej kwesti.
2011.03.27
~ Andula