Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Niekwitnace tulipany
komentarze autor
Re: Niekwitnace tulipany
W zeszłym roku to większość tulipanów i innych cebulek normalnie przemarzła w ziemi, bo nie było śniegu.
2013.04.25
~ IKA
Re: Niekwitnace tulipany
W tamtym roku......z 30 cebulek....zakwitło tylko tulipanów ;) a w tym roku.....na 30 bd 10 kwitnących ;)
2013.04.24
~ aha
Re: Niekwitnace tulipany
Jeśli cebulki były dobrej jakości i na pewno mają odpowiednią glebę, to przyczyny niekwitnienia mogą być dwie: albo - jak już napisał tewo - mają za mało słońca (w cieniu istotnie niezbyt chętnie kwitną), albo zostały posadzone za głęboko. Powinny się znajdować na głębokości równej 2-3 średnic cebuli. To najpopularniejsze powody braku kwiatów (przy obfitości liści).
2011.06.27
Redakcja
Re: Niekwitnace tulipany
A moze te tulipany są sadzone w cieniu? Bo one lubia słońce, mogą nie zawiązywać kwiatów, z powodu cienia.
2011.06.21
~ tewo
Re: Niekwitnace tulipany
Ale sa wykopywane.Nawet dwa leta temu dokupilam cebul i tamtej wiosny kwitly prawie wszystkie,byly wykopane a tej wiekszosc nie kwitla.Czesc wyposcila liscie a kwiatow nie bylo.Dlatego pomyslalam ze moze sa jakies inne przyczyny niz wszystkie te o ktorych mozna wyczytac w gazecie ogrodniczej.Nie wiem...gleba nie taka...czy cos innego.
2011.06.21
~ karolaczka
Re: Niekwitnace tulipany
Najlepszym sposobem na kwitnięcie tulipanów, jest po zaschnięciu wykopać cebulki, podsuszyć i w końcu sierpnia wkopać je z powrotem do ziemi.
2011.06.09
~ kris
Niekwitnace tulipany
Chcialam zapytac dlaczego tak sie dzieje ze jednego roku(po wsadzeniu swiezych cebulek)tulipany kwitna pieknie a nastepnego(lub jeszcze nastepnego)wypuszczaja tylko liscie i nie kwitna wogole.Dodam ze sa wsadzone w koszykach,sa nawozone zgodnie ze wskazaniami.Tym sposobem mam mnostwo cebulek a niestety niewiele kwiatow.
2011.06.09
~ karolaczka