Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Prawie bezobsługowe donice

dodano: 30.12.2011

Jak ułatwić sobie pielęgnację roślin kwitnących, które - posadzone w donicach - wymagają sporo troski i częstego podlewania?

Latem, przed wejściem do domu, gospodarze ustawiają donice ze wspaniale kwitnącymi kwiatami. W ogrodzie u państwa Kaszubów są to piękne hortensje. Posadzono je w ciekawych pojemnikach, zapewniających roślinom stały dostęp do wody i oszczędzających pracę właścicielom ogrodu. Są one zdecydowanie lepsze niż zwykłe, nagrzewające się na słońcu i szybko przesychające donice. Dzięki temu nie trzeba pamiętać czasem nawet dwa razy dziennie o podlewaniu naszych roślin.
 
Wewnątrz donicy, na długich dystansach, zamontowano pojemnik na rośliny. Dopasowana jest do niego specjalna tacka, która pozwala utrzymać odstęp pomiędzy ziemią, a dnem pojemnika. W tę przestrzeń, przez specjalną tubę umieszczoną w boku donicy, wlewa się wodę. W niej też umieszczony jest miernik poziomu wody. Natomiast na tackę nasypuje się drobne kruszywo zeolitowe.
 
Tak przygotowany pojemnik wypełniamy ziemią.
Materiał pochodzi z 355. odcinka programu.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
96%
4%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Prawie bezobsługowe donice
Witam.Wydaje mi się, że prezentowane donice są marki Lechuza. Z pewnością bezobsługowe jednak dość kosztowna inwestycja.
2019.10.18
~ asia
Re: Prawie bezobsługowe donice
MAM TROSZECZKĘ HORTENSJI KTÓRE W OKRESIE WIOSENNO LETNIM TRZYMAM W DONICACH A NA ZIMĘ ZAKOPUJE DO OGRODU W OKRESIE LETNIM JEST PROBLEM W UTRZYMANIU ODPOWIEDNIEJ WILGOTNOŚCI,DLATEGO BARDZO ZAINTERESOWAŁAM SIĘ TĄ ODMIANĄ DONIC.PROSIŁABYM O INFORMACJE GDZIE JE MOŻNA KUPIĆ,MOŻE KTOŚ Z INTERNAUTÓW WIE GDZIE SĄ OSIĄGALNE.MIESZKAM NA TERENIE TRÓJMIASTA,A MOŻE REDAKCJA JEST W POSIADANIU ADRESU PRODUCENT NO I PROBLEM BYŁBY Z GŁOWY.POZDRAWIAM GORĄCO.
2019.10.18
~ \"HORTENSJA\"

Poprzednia porada

\

"Podgrzewana" rabata

W jednym z zakątków swojego ogrodu, właściciel, pan Tomek, zdecydował się ustawić nietypową konstrukcję: podgrzewaną rabatę.

więcej »
Ocena
91%
9%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Ostatni odcinek

45-latek z Milanówka (odc. 732 / HGTV odc. 33 seria 2019)

45-latek z Milanówka (odc. 732 / HGTV odc. 33 seria 2019)

Odwiedzamy ogród, w którym królują różaneczniki i azalie. Jest też dużo formowanych roślin, gospodarz przycina nawet świerki srebrne. Nie brakuje tu...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

Maja w ogrodzie rekomenduje imprezy ogrodnicze

Maja w ogrodzie rekomenduje imprezy ogrodnicze

W jakim spotkaniu lub wydarzeniu o tematyce ogrodniczej - i pokrewnej - warto wziąć udział w najbliższym czasie?

więcej »
Ocena
89%
11%
Facebook Twitter Blip Digg