Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Hortensja ogrodowa
komentarze autor
Re: Hortensja ogrodowa
Bardzo lubilam Wasz program ale przestalam ogladac. Nie pokazujecie zwyklych ogrodow ktorymi zajmuja sie wlasciciele. Pokazujecie ogrody gdzie przyjezdza firma buduje ogrod a gdy jest gotowy sie nim zajmuje.To zwykle oszustwo.U Was w programie liczy sie kasa a nie milosc do natury.Pozdrawiam serdecznie.
2015.10.17
~ Mirciek
Re: Hortensja ogrodowa
Wasz program idzie w złą stronę. Zamiast pokazywać ogrody samodzielnych amatorów pokazujecie ogrody nowobogackiej pańci, która najmuje firmy do ogrodów bo ja na to stać. Polska tak nie wygląda.
2015.10.02
~ Baba
Re: Hortensja ogrodowa
Takie objawy objawy sugerują poparzenie słoneczne i wysuszenie przez wiatr; Tego lata hortensje zdrowo dostały od temperatury, było dla nich zdecydowanie za gorąco i za sucho w powietrzu. Samo podlewanie, choć niezwykle ważne, nie wystarczyło. Więc te, które skrywały się w cieniu, miały lepiej.
2015.08.19
~ redakcja
Re: Hortensja ogrodowa
witam! zakupiłam hortensję bukietową w tym roku i nawet ładnie jakiś czas kwitła. Ostatnio zauważyłam ,że jej kwiaty i liście są jak wysuszone, zasuszone-zachowały niemal niezmieniony kolor ale w dotyku aż szeleszczą z wysuszenia. Co może być powodem? Nadmienię, że dbam by miała wystarczająco dużo wody, ale posadzona jest w miejscu nieosłoniętym od wiatru, powiedzialabym nawet że w przeciągu-czy to może być powodem? Drugą hortensja posadzona w innym, bardziej zacisznym miejscu ma się dobrze. Czy moje przypuszczenia są sluszne?
2015.08.19
~ Młoda
Re: Hortensja ogrodowa
\"Był piękny odcinek o hostach Pana Tomasza - teraz to czas na odcinek o hortensjach Babopielki - przecież to kolekcja większa niż w Wojsławiocach - i u osoby co sama pracuje w ogrodzie bez reklamy firm ogrodniczych - chcemy odcinka o prawdziwych ogrodnikach nie bogaczach.\" Brawo dla Redakcji - która szanuje widzów - czekamy na odcinek o hortensjach Bożenki
2015.08.09
~ beatab
Re: Hortensja ogrodowa
Mary - ogrodowa to odmiana makrophyla -jej nie przycina się na 10cm - tak tnie się bukietowe i drzewiaste- je też sadzi się w ogrodzie ale nie można nazywać ogrodowymi bo to rodzaj hortensji. A czy żywopłot Ani z Zielonego Wzgórza - to nie była czasami Kanada??? macie zimy ale ze śniegiem a pod nim hortensje nie marzną.
2015.08.09
~ Miłośnik hortensji
Re: Hortensja ogrodowa
Hortensja Limelight to jest jedna z najpóźniej kwitnących hortensji i na pewno zakwitnie. Zaczyna ma mieć już zalążki kwiatów.
2015.06.28
~ Anka
Re: Hortensja ogrodowa
Czy hortensja Limelight powinna mieć już zalążki kwiatów? I czy jeśli ich nie ma, to znaczy ze w tym roku nie zakwitnie?
2015.06.23
~ Poczatkujaca
Re: Hortensja ogrodowa
czesc mieszkam w Kanadzie I mam w ogrodzie pare hortensji wszystkie o bialym kolorze wygladaja bardzo ladnie w cieniu bo go rosjasniaja ,klimat mamy surowy I zawsze na wiosne czekam na nowe paki zazdroszcze polskim ogrodnikom bujnych krzakow I pieknych kwiatow tu w Albercie nie urosna takie okazale.
2015.03.28
~ |Danuta
Re: Hortensja ogrodowa
Witam serdecznie, jestem \"zielona\" w sprawach ogrodowych, uczę się dopiero i nie chcę popełnić błędu, mam pytanie, kiedy się powinno wsadzać do gruntu hortensję bukietową i w jakich odstępach? (50cm, metr)? proszę o radę, chcę wsadzić wokół tarasu, żeby dawały ładną ścianę :) Proszę o radę :)
2015.03.01
~ Asia
Re: Hortensja ogrodowa
Witam, Milosniku hortensji, doskonale wiem o czym pisze. Nie pamietam odmiany ale ogrodowa na pewno. Moze w Polsce macie inne odmiany. Tutaj w Kanadzie mamy raczej mrozniejsze zimy ale nie okopuje. Teraz przejdzie probe czasu bo sie przeprowadzamy i musialam wykopac pare tygodni temu i przechowuje w garazu. Szkoda byloby zeby zginela.
2014.12.29
~ Mary
Re: Hortensja ogrodowa
Witam mam hortensje doniczkowa niebieska była na zewnatrz a w pazdzierniku wzielam ja do domu tzn do altany nic z nia nie robiłam ma suche kiaty i liscie czy cos musze z tym zrobic /
2014.12.28
~ ania1980
Re: Hortensja ogrodowa
Czytałam na jakimś forum że jest jakaś bardzo stara odmiana hortensji ogrodowej właśnie która zachowuje się jak bukietowa- można ją ciąć a ona w tym samym roku odrasta i kwitnie.
2014.11.05
~ Marzena
Re: Hortensja ogrodowa
Mary - ty nie masz pojęcia o czym piszesz - hortensja ogrodowa przycinana na 10cm - na pewno nie zakwitnie - chyba że z serii Endless Summer - ale wysoka, że trzeba ją przywiazywać do płotu - to może być drzewiasta albo bukietowa - bo ogrodowe to się nie przycina i raczej okrywa do zimnej Zoski.
2014.10.28
~ Miłośnik hortensji
Re: Hortensja ogrodowa
Witam, Mam ogrodowa hortensje. Nic nie robie, nie nawoze, okopuje, po pierwszych morzach przycinam do 10cm od ziemi. Kwitnie co roku a kwiaty sa tak duze ze musze wiazac do plotu bo sie lamia.
2014.10.08
~ Mary
Re: Hortensja ogrodowa
A może zapytać tego specjalistę - www.czasnahortensje.blogspot.com
2014.05.31
~ Stefan
Re: Hortensja ogrodowa
Radzę kupić hortensję bukietową a nie ogrodową, ona zawsze kwitnie, poza tym może ma za ciemny zakątek, albo za sucho, bo hortensja przede wszystkim lubi się napić. Ja mam dużo hortensji, ciężką ziemię i wcale im nie zakwaszam torfem i rosną. Kiedyś jedną posadziłam pod drzewami i miała chyba sucho, bo zupełnie nie rosła i nie kwitła. Przesadziłam w inne miejsce, do półcienia i teraz jest już ogromna i piękna.
2014.05.31
~ Misia R.
Re: Hortensja ogrodowa
kocham hortensje ,marzę aby kiedyś mi tak urosła i kwitła jak te z pieknych obrazków....... mam w ogrodzie ciężką glinę , kilka razy już eksperymentowałam ,sadziłam je do mieszanki torfu z przekompostowana korą i piaskiem,w ziemie uniwersalna z torfem i korą i .....nic strasznie słabo rosną wogóle nie kwitną.....jestem załamana....może ktoś życzliwy powie mi w końcu co zrobić? jak i w co sadzić te piękne kwiaty??????? a może sadzić do doniczek i te zakopywać w ziemię?
2014.05.31
~ załamana
Re: Hortensja ogrodowa
Prezentujemy bardzo różne ogrody, bo różni są nasi widzowie i różne mamy ogrody w Polsce:). Zarówno takie, które tworzone są samodzielnie, jak i takie, w których pomagał projektant.
Proszę spojrzeć na przykład na 10 ostatnich odcinków. Połowa to ogrody, gdzie właściciele pracują sami i nie zatrudniali projektantów.
2014.05.23
Redakcja
Re: Hortensja ogrodowa
Prosimy o pokazanie i doradztwo w uprawie ogrodow ludzi, ktorzy nie maja kasy na firmy ogrodnicze.
2014.05.23
~ Kizi