Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Kuna w domu
komentarze autor
Re: Kuna w domu
Spray działa, ale w tym samym sklepie polecili mi odstraszacz bo cenowo to szybko się zwróci. U mnie mechanik podłączył. Łącznie wyszło ok. 130 zł z montażem.
2018.10.12
~ Robert
Re: Kuna w domu
Wracając do kuny przegryzającej kable w samochodzie to też miałem ten problem z kuną w garażu dwa razy przegryzła mi kable, a że nie jestem zbyt dobrym majsterkowiczem nie chciałem od razu wzywać elektryka i montować odstraszaczy, dlatego zakupiłem najprościej spray odstraszający kuny: http://www.hodowlany.pl/i1216_Odstraszacz_na_kuny_w_spryskiwaczu_500_ml.html Sprawdza sie doskonale! wystarczy psiknąć, a kun już dawno nie widziałem, rozpoznowałem je po pozostawionych odchodach
2018.10.04
~ olek
Re: Kuna w domu
Bardzo fajnie że na tym forum można znaleźć praktyczne porady dotyczące montażu, bo ja np. myślałem że właśnie w rynnie powinien być. Ale w moim przypadku kuna wspina się po elewacji! W przyszłym tygodniu montuję.
2018.10.03
~ Marek
Re: Kuna w domu
Najlepsze rozwiązanie masz wtedy, jeśli pastuch zamontujesz pod rynną. Bo np. zimą jak Ci śniegu w rynny napada to musisz go odłączyć. Ja mam po obwodzie budynku i służy cały rok niezależnie od pogody. Musisz takie izolatory zastosować: https://www.pastuchy.pl/i615_Izolator_do_tasmy_z_gwintem_do_drewna.html i to w kołek rozporowy.
2018.10.01
~ Tomasz
Re: Kuna w domu
Który pastuch lepiej zamontować? Ten w rynnie czy ten w pasie podrynnowym lub po obwodzie? Widzę że wybór jest duży i nie potrafię się zdecydować.
2018.09.29
~ mariusz
Re: Kuna w domu
Napiszę bo tu natrafiliśmy z mężem na sposób, który działa! Walczyliśmy z kunami jak z wiatrakami, aż w końcu założyliśmy pastuch wokół budynku. Mieszkamy w lesie, kun nie było jedna czy dwie, mieliśmy całą rodzinę. Jak ma się takie problemy jak my mieliśmy najlepiej zadzwonić i dobrać indywidualne rozwiązanie. Ukłony w stronę sklepu pastuchy.pl który pomógł nam ochronić dach przed kunami.
2018.08.22
~ Teresa
Re: Kuna w domu
kolego co za specjalista Ci pastucha zakładał? To przecież jedyne skuteczne rozwiązanie.
2018.08.01
~ Kayla
Re: Kuna w domu
ta,ta, u mnie to tam najpierw były pułapki, potem pastuchy, potem jakieś wymysły wyczytane w internecie aż w końcu machnąłem ręką bo ile można się z tym bawić, a koszty w konstrukcji dachu coraz większe, nie ma co tu oszczędzać i się na własną rękę bawić bo przyjechał fachowiec który zna się na rzeczy, zobaczył co tam się dzieje i załatwił sprawę jak trzeba. Nazwy nie muszę chyba pisać, bo każdy kto szukał coś o kunach w internecie musiał się na nią napotkać zaczyna się na trans ;)
2018.07.16
~ Henryk
Re: Kuna w domu
Damian nie gadaj głupot, jak kuna dostanie "kopa" to na co inne zabezpieczenie. Na konie, krowy, dziki i inne zwierzęta się sprawdza a na kunę nie ? Nie ma opcji! Nie ma lepszego rozwiązania od pastucha i dobrze zrobiony pastuch jest w zupełności wystarczającym zabezpieczeniem. Chyba że ma się takich specjalistów, którzy nie potrafią tego zrobić ;)
2018.07.16
~ Mrozek
Re: Kuna w domu
Z doświadczenia wiem, że same pastuchy nie wystarczą. Kwestia czasu żeby kuna znowu się pokazała. Jedno zabezpieczenie to za mało na tak "aktywne" zwierze. Ja skorzystałem z usług tej firmy http://trans-hand.pl/ i odpukać od 1.5 roku mamy spokój.
2018.07.13
~ Damian
Re: Kuna w domu
Nie udzielałam się na forum, ale dużo z niego korzystałam. Zdecydowaliśmy się po wpisach na pastuch na kuny. Wybraliśmy rozwiązanie przez sklep pastuchy. Pastuch jest z nami od miesiąca, od tego czasu nie ma też kun. Kto się waha- nie ma co tracić czasu.
2018.06.12
~ Jo_la
Re: Kuna w domu
Zabezpieczenie dachu musisz liczyć się ok 4000- 5000 zł. Wszystko zależy gdzie. Ale ja uważam że samemu można bez problemu zamontować. Jeden poświęcony i ja conajmniej 3000 mam w kieszeni. Zamawialiśmy na pastuchy.pl z błyskawiczną dostawą. Kun nie widać nie słychać.
2018.04.28
~ Lolek
Re: Kuna w domu
sposoby są rózne, u mnie pomogło ustawienie na strychu lampy z czujnikiem ruchu który zapala lampe i podpięte do niego radio- ustawione na cały regulator... .zawsze wiesz kiedy przyszły... , ale po miesiącu bedzie cisza, a to znaczy ze rodzinka jast juz sa u sąsiada... . pozdr ryslaw.
2018.04.22
~ ryslaw
Re: Kuna w domu
Dostałem ofertę z firmy o której dużo się pisało na tym forum. Za zabezpieczenie dachu 250m2 przed kunami chcą 5600 zł. To sporo. Piszą że ceny są umowne ale ja nie chce paść ofiarą takiej umowy o której nic nie wiem. Ile wy płaciliście i za jaki zakres prac/jaka wielkość dachu? Pozdrawiam
2018.04.08
~ Maus
Re: Kuna w domu
Rozmawiałem ostatnio ze specjalistą i w jego opinii jedynym skutecznym sposobem jest odpowiednie zabezpieczanie dachu, domu i obejścia. Reszta sposobów jeżeli działa to na chwilę, podlecem przeczytać http://deratyzacja24.pl/kuna-w-domu-odstraszanie-kun.html Specjalista obala mity dotyczące sposoów na kuny w domu.
2018.04.03
~ Janek
Re: Kuna w domu
Ja z Kuną walczyłem dobre kilka miesięcy próbowałem z klatką z jakimiś środki a nawet z sierścią psa bo podobno jest taka super że Kuna ucieka na sam jej widok. Ale wkoncu znalazłem stronę, na której znalazłem wkoncu jakieś istotne informacje o tym jak sobie z Kuną poradzić aż wkoncu się udało. Dlatego polecam, tym którzy dalej walczą http://deratyzacja24.pl/kuna-w-domu-odstraszanie-kun.html
2018.03.31
~ Andrzej
Re: Kuna w domu
Witam ,odstraszyć kunę to nie wszystko, a co ze zniszczoną termoizolacją dachu? my zdecydowaliśmy się na usługę firmy ISO DACH ,naprawiliśmy dach w 09-2016 mamy teraz spokój możemy spać spokojnie wydatki na ogrzewanie zmniejszyły się o 50% izolacja dachu była kompletnie zniszczona przez rodzinkę kun . https://www.facebook.com/pg/iso-dach-1639181143011116/posts/?ref=page_internal Pozdrawiam
2018.03.14
~ BASIA
Re: Kuna w domu
Ja u siebie miałem odstraszacz- o ile w samochodzie ok, to na budynku działał ale krótką chwilę. Ona się przyzwyczaja.
2018.03.08
~ lessi
Re: Kuna w domu
Odstraszacze kun zazwyczaj są skutecznie. Nie wszystkie modele i typy, ale odkąd zastosowałem u siebie kuna przestała się pojawiać. Kupiłem taki jak tutaj https://sklep.swiatkwiatow.pl/na-kuny/ 6 od góry. Emituje ciche dźwięki, które odstraszaczją kuny.
2018.03.01
~ Zbigniew z Mińska Mazowieckiego.
Re: Kuna w domu
Ten który zaproponowałeś jest jak najbardziej dobry. Polecam bo te urządzenia dobrze się spisują- dobrze mam na myśli kuny nie przegryzają przewodów, a sąsiad nie jeden tydzień w warsztacie spędził
2018.02.27
~ Waldek