Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Kuna w domu
komentarze autor
Re: Kuna w domu
www.stopkunom.pl jedyna 100% skuteczność na pozbycie się problemu
2018.11.18
~ Lord
Re: Kuna w domu
dwa lata straciliśmy na bawienie się z kuna w kotka i myszkę... najpierw kostki domestos, później odstraszacz dźwiękowy, później pułapka i wszystko działało, ale przez ok. tydzień. Teraz odpukać mamy 1,5 miesiąca spokoju po założeniu pastucha. Niestety koszty naprawy dachu po dwóch latach grasowania kuny były bardzo duże....
2018.11.16
~ Monia
Re: Kuna w domu
same odstraszacze nie zdziałają cudu niestety. Przerabiałem to juz. Potrzeba do tego jest ekipa, która wraz z odstraszaczami zrobi porzadek na dachu. Polecam ekipe z warszawy.
2018.11.03
~ Krzysiek
Re: Kuna w domu
Ala, musisz do nich napisać i przesłać zdjecia na emaila. Ja tak zrobiłam i odp. na drugi dzień.
2018.11.03
~ kasia
Re: Kuna w domu
Słuchajcie. Przerabiałem wszystko, odstraszacze, płyny, pułapki i nic. Dalej wchodziły na strych i tłukły się niemiłosiernie. ktoś polecił aby zamontować instalację elektryczną pod rynnami. Znalazłem w Lublinie ekipę, która się tym zajmuje. Jak ręką odjął !!! To jedyna skuteczna metoda.
2018.10.29
~ Krzysztof
Re: Kuna w domu
Generalnie według mnie najlepsze odstraszacze robi marka Kemo. Są to niemieckie odstraszacze kupisz w wielu sklepach np. w sklepie pastuchy.pl
2018.10.29
~ Jola
Re: Kuna w domu
W dzisiejszym odcinku właściciel ogrodu prezentował odstraszacz na kuny, który w Jego domu zdał egzamin. Czy znają Państwo producenta tego odstraszacza?
2018.10.21
~ Ada
Re: Kuna w domu
Spray działa, ale w tym samym sklepie polecili mi odstraszacz bo cenowo to szybko się zwróci. U mnie mechanik podłączył. Łącznie wyszło ok. 130 zł z montażem.
2018.10.12
~ Robert
Re: Kuna w domu
Wracając do kuny przegryzającej kable w samochodzie to też miałem ten problem z kuną w garażu dwa razy przegryzła mi kable, a że nie jestem zbyt dobrym majsterkowiczem nie chciałem od razu wzywać elektryka i montować odstraszaczy, dlatego zakupiłem najprościej spray odstraszający kuny: http://www.hodowlany.pl/i1216_Odstraszacz_na_kuny_w_spryskiwaczu_500_ml.html Sprawdza sie doskonale! wystarczy psiknąć, a kun już dawno nie widziałem, rozpoznowałem je po pozostawionych odchodach
2018.10.04
~ olek
Re: Kuna w domu
Bardzo fajnie że na tym forum można znaleźć praktyczne porady dotyczące montażu, bo ja np. myślałem że właśnie w rynnie powinien być. Ale w moim przypadku kuna wspina się po elewacji! W przyszłym tygodniu montuję.
2018.10.03
~ Marek
Re: Kuna w domu
Najlepsze rozwiązanie masz wtedy, jeśli pastuch zamontujesz pod rynną. Bo np. zimą jak Ci śniegu w rynny napada to musisz go odłączyć. Ja mam po obwodzie budynku i służy cały rok niezależnie od pogody. Musisz takie izolatory zastosować: https://www.pastuchy.pl/i615_Izolator_do_tasmy_z_gwintem_do_drewna.html i to w kołek rozporowy.
2018.10.01
~ Tomasz
Re: Kuna w domu
Który pastuch lepiej zamontować? Ten w rynnie czy ten w pasie podrynnowym lub po obwodzie? Widzę że wybór jest duży i nie potrafię się zdecydować.
2018.09.29
~ mariusz
Re: Kuna w domu
Napiszę bo tu natrafiliśmy z mężem na sposób, który działa! Walczyliśmy z kunami jak z wiatrakami, aż w końcu założyliśmy pastuch wokół budynku. Mieszkamy w lesie, kun nie było jedna czy dwie, mieliśmy całą rodzinę. Jak ma się takie problemy jak my mieliśmy najlepiej zadzwonić i dobrać indywidualne rozwiązanie. Ukłony w stronę sklepu pastuchy.pl który pomógł nam ochronić dach przed kunami.
2018.08.22
~ Teresa
Re: Kuna w domu
kolego co za specjalista Ci pastucha zakładał? To przecież jedyne skuteczne rozwiązanie.
2018.08.01
~ Kayla
Re: Kuna w domu
ta,ta, u mnie to tam najpierw były pułapki, potem pastuchy, potem jakieś wymysły wyczytane w internecie aż w końcu machnąłem ręką bo ile można się z tym bawić, a koszty w konstrukcji dachu coraz większe, nie ma co tu oszczędzać i się na własną rękę bawić bo przyjechał fachowiec który zna się na rzeczy, zobaczył co tam się dzieje i załatwił sprawę jak trzeba. Nazwy nie muszę chyba pisać, bo każdy kto szukał coś o kunach w internecie musiał się na nią napotkać zaczyna się na trans ;)
2018.07.16
~ Henryk
Re: Kuna w domu
Damian nie gadaj głupot, jak kuna dostanie "kopa" to na co inne zabezpieczenie. Na konie, krowy, dziki i inne zwierzęta się sprawdza a na kunę nie ? Nie ma opcji! Nie ma lepszego rozwiązania od pastucha i dobrze zrobiony pastuch jest w zupełności wystarczającym zabezpieczeniem. Chyba że ma się takich specjalistów, którzy nie potrafią tego zrobić ;)
2018.07.16
~ Mrozek
Re: Kuna w domu
Z doświadczenia wiem, że same pastuchy nie wystarczą. Kwestia czasu żeby kuna znowu się pokazała. Jedno zabezpieczenie to za mało na tak "aktywne" zwierze. Ja skorzystałem z usług tej firmy http://trans-hand.pl/ i odpukać od 1.5 roku mamy spokój.
2018.07.13
~ Damian
Re: Kuna w domu
Nie udzielałam się na forum, ale dużo z niego korzystałam. Zdecydowaliśmy się po wpisach na pastuch na kuny. Wybraliśmy rozwiązanie przez sklep pastuchy. Pastuch jest z nami od miesiąca, od tego czasu nie ma też kun. Kto się waha- nie ma co tracić czasu.
2018.06.12
~ Jo_la
Re: Kuna w domu
Zabezpieczenie dachu musisz liczyć się ok 4000- 5000 zł. Wszystko zależy gdzie. Ale ja uważam że samemu można bez problemu zamontować. Jeden poświęcony i ja conajmniej 3000 mam w kieszeni. Zamawialiśmy na pastuchy.pl z błyskawiczną dostawą. Kun nie widać nie słychać.
2018.04.28
~ Lolek
Re: Kuna w domu
sposoby są rózne, u mnie pomogło ustawienie na strychu lampy z czujnikiem ruchu który zapala lampe i podpięte do niego radio- ustawione na cały regulator... .zawsze wiesz kiedy przyszły... , ale po miesiącu bedzie cisza, a to znaczy ze rodzinka jast juz sa u sąsiada... . pozdr ryslaw.
2018.04.22
~ ryslaw