Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Siejemy warzywa i tniemy hortensję

dodano: 04.04.2014

Pora na siew kolejnych warzyw!

Od początku kwietnia wiosnę mamy już w pełni. Czas więc zająć się wysiewem do gruntu pierwszych roślin jednorocznych. W warzywniku państwa Teresy i Andrzeja Dąbrowskich, w którym jesienią rozsypano grubą warstwę kompostu, trzeba tylko wzruszyć glebę. Służy do tego ciekawe narzędzie o nazwie haki ogrodowe - to widły z zagiętymi zębami, doskonale spulchniające i rozbijające ziemię.
 
W pierwszej kolejności pani Teresa sieje marchew i pietruszkę, potem warto wysiać fasolkę. Można wybrać odmiany fasoli karłowej i tyczkowej, przeznaczone do bezpośredniego spożycia; na nasiona przyjdzie jeszcze czas. Fasola jest rośliną ciepłolubną i do gruntu wysiewa się ją dopiero w maju. W ogrodzie pani Teresy zawsze się udaje, bo gleba w tym warzywniku sprzyja uprawie fasoli - jest żyzna, bogata w próchnicę, ciepła i przepuszczalna.

Wiosna gospodyni tnie też piękne krzewy hortensji krzewiastej - obcina ją mniej więcej o 1/3 długości pędów. Można ją też obciąć dużo niżej, bo ten gatunek kwitnie na pędach jednorocznych. Nie trzeba się obawiać, że nie zakwitnie. Teraz można też hortensję rozmnożyć – wystarczy obciąć fragment pędu z trzema pąkami i wsadzić go do wody. Powinien wypuścić korzonki.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

Ogród od serca (odc. 719 /HGTV odc. 20 seria 2019)

Ogród od serca (odc. 719 /HGTV odc. 20 seria 2019)

Ogród z serduszkami jest dziełem pracowitej pary - Małgosi i Adama. Właściciele kochają drzewa i obsadzają nimi działkę, by dawały cień. Choć jesteśmy w...

więcej »
Ocena
96%
4%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Sekrety uprawy pomidorów

Sekrety uprawy pomidorów

Pani Agnieszka Tokarczyk jest właścicielką malowniczego cienistego ogrodu bylinowego. Od lat też zbiera doświadczenia związane z uprawą pomidorów i...

więcej »
Ocena
91%
9%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg