Ozdoby dla ogrodnika i ogrodu
dodano: 24.05.2014
Praca w ogrodzie może być całkiem przyjemna i wygodna.
Ozdoby dla ogrodnika i ogrodu
W środku wiosny nasze prace ogrodowe najczęściej przenosimy do warzywnika, gdzie na potęgę wyrastają chwasty. Do ich usuwania warto się odpowiednio przygotować. Szczególnie paniom spodobają się ciekawe zestawy ogrodowe. Po pierwsze są to fartuszki z wieloma kieszonkami; niektóre modele są wiązane na troczki, inne zaopatrzone w automatyczną zapinkę. W głębokich kieszeniach zmieszczą się drobne narzędzia jak pazurki czy sekator. Na komórkę lub klucze, które łatwo zgubić na przykład przy pieleniu, wygodna będzie zapinana klapką kieszonka. Poza tym nowością są serie przedmiotów z jednakowym wzorem, na przykład w różyczki: w skład zestawu mogą wchodzić np. kalosze, szmaciane rękawiczki i mocniejsze rękawice do róż, z długimi skórzanymi mankietami.
 
Do udekorowania ogrodowych rośliny, przydadzą się np. miłe dla oka przypinki w kształcie żabek, wewnątrz których znajduje się giętki drucik. Przytrzymają rozpięte na sznurkach pędy malin, będą ciekawie wyglądały na pnączach.
 
Ciekawy jest też pomysł na otoczenie choćby ogrodu warzywnego – wykonano je z pociętych w poprzek palet. W ten sposób powstały przęsła płotu. Część elementów ustawiona jest tak, że deski przebiegają poziomo, w drugiej części zaś pionowo. To bardzo tani, do tego ładny element warzywnika.