Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Pora na suszki

dodano: 12.07.2014

Nadeszła już pora na ścinanie kwiatów przeznaczonych na suche bukiety.

Jednym z najpopularniejszych gatunków wykorzystywanych na suche bukiety już przez nasze babcie, jest suchlin różowy. Jego odmiany mają barwy od białej aż po ciemnoróżową, o charakterystycznym żółtym środku. Suchlin to jednoroczna roślina, która lubi przepuszczalne, próchniczne gleby. Po wysuszeniu jej kwiaty ładnie zachowują barwę, są sztywne i pozostają dekoracyjne przez długi czas. Najlepiej ścinać rośliny, zanim kwiaty rozwiną się do końca, w słoneczny dzień o poranku. Potem usuwamy z łodyżek listki i zawieszamy je w bukieciku koszyczkami w dół. Powinny schnąć w miejscu dość ciepłym, suchym i przewiewnym, ale nie bezpośrednio w słońcu, bo wyblakną.
 
Do kompozycji kwiatowych można też wykorzystać suchołuski, czyli kocanki ogrodowe, zwane czasem nieśmiertelnikami. Te z kolei mają kwiaty żółte, pomarańczowe lub czerwone.
 
Ciekawym uzupełnieniem suchego bukietu będą trawy – na przykład jednoroczny dmuszek jajowaty. Ma on pękate, jasne kwiatostany, przypominające mięsiste, puszyste pędzelki. Ta delikatna, niewysoka trawa jest łatwa w uprawie trawa lubi piaszczyste, suche i słoneczne miejsca w naszych ogrodach.
 
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

Złocisty ogród nad stawem (odc. 715 / HGTV odc 16)

Złocisty ogród nad stawem (odc. 715 / HGTV odc 16)

Ten barwny zakątek położony w Bytomiu powstał kilkanaście lat temu. Pani Anita i pan Wacław zbudowali go niemal w całości własnymi rękami i wypełnili łanami...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Sekrety uprawy pomidorów

Sekrety uprawy pomidorów

Pani Agnieszka Tokarczyk jest właścicielką malowniczego cienistego ogrodu bylinowego. Od lat też zbiera doświadczenia związane z uprawą pomidorów i...

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg