Jak wykąpać jeża, czyli wszystko o tych małych drapieżnikach!
dodano: 24.08.2013
Skąd wziął się wizerunek jeża z jabłuszkiem? Jak duży ma rewir i co jada? Wszystko o jeżach i niebezpieczeństwach, jakie czyhają w ogrodach na te pożyteczne zwierzątka. Zapraszamy do obejrzenia ciekawej rozmowy!
Jak wykąpać jeża, czyli wszystko o tych małych drapieżnikach!
W 458. odcinku programu spotkaliśmy się z panem Andrzejem Kuziomskim (Fundacja Igliwiak, www.jeze.com.pl). Pan Andrzej ma ogromną wiedzę o jeżach i chętnie się nią dzieli.
 
W długiej, niezwykle ciekawej rozmowie, zdradził bardzo wiele nieco tajników z życia tych sympatycznych i pożytecznych zwierząt. Podkreślił, że to jedne z najstarszych ssaków na ziemi, ale za kilkanaście lat mogą wyginąć, więc warto o nie dbać.
 
 
Jeśli więc ktoś z Państwa chciałby usłyszeć, jak… wykąpać jeża, jak jeże przewidują pogodę, albo po prostu dowiedzieć się, jak sprawić, by nasze otoczenie było dla nich przyjaźniejsze, zapraszamy do obejrzenia rozmowy.
 
Pan Andrzej opowiada w niej też, ile kilometrów pokonuje nocą jeż, skąd wziął się wizerunek jeża z jabłuszkiem i czym te zwierzaki tak naprawdę karmić. Zaznacza, że wbrew obiegowej opinii jeże nie roznoszą wścieklizny.
 
 
Więcej informacji o jeżach można znaleźć na stronach fundacji: www.jeze.com.pl.