Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

dodano: 04.08.2019

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

Gospodarze ogrodu, państwo Szafrankowie, od dawna planują przebudowę tarasu, aby stał się też bardziej przytulny. Chcemy im w tym pomóc, dlatego zapraszamy do ogrodu projektantkę Agatę Osiadacz. Wstępną koncepcję zagospodarowania tarasu pani Agata omawia z właścicielami. Pomysł częściowego zacienienia zostaje zaakceptowany od razu. Trzeba też wykonać nową nawierzchnię i postarać się o pasujące do wystroju meble.

Po kilku dniach materiały do zabudowy tarasu pojawiają się w Mieruciach. Są między innymi podesty kompozytowe i donice na oleandry. Prace prowadzi firma ogrodnicza Mazurski Ogród z Ełku  przy dużym zaangażowaniu pana Darka. Najpierw układane są podesty tarasowe wykonane z kompozytu drewnopochodnego. Podczas układania łączy się je ze sobą na zatrzaski. Następny krok to ustawienie pergoli. Poszczególne jej elementy skręca się na śruby. Górne osłony przeciwsłoneczne zawiesza się na szynach, dzięki czemu można je przesuwać. Ważne, by pergolę solidnie przymocować do podłoża.
 
Potem na taras trafiają meble i donice. Właściciele wstawiają też siedziska i oparcia obszyte materiałem odpornym na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Pergola, podest, donice i stelaże mebli są w odcieniach szarości, a materiały tekstylne - białe. Kolorystyka nowej zabudowy pasuje tu idealnie. Nawet zasłony, które wymyśliliśmy specjalnie do tego ogrodu, okazały się strzałem w dziesiątkę. Funkcjonalne rzepy i troki pozwalają upinać delikatną tkaninę dowolnie.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
75%
25%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Poprzednia porada

Sekrety uprawy pomidorów

Sekrety uprawy pomidorów

Pani Agnieszka Tokarczyk jest właścicielką malowniczego cienistego ogrodu bylinowego. Od lat też zbiera doświadczenia związane z uprawą pomidorów i...

więcej »
Ocena
91%
9%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Ostatni odcinek

Folwark nad Wisłą (odc.735/ HGTV odc. 36 seria 2019)

Folwark nad Wisłą (odc.735/ HGTV odc. 36 seria 2019)

Ogród, który prezentujemy, znajduje się w Trzęsaczu, wsi pod Bydgoszczą. Jest położony na wysokiej nadwiślańskiej skarpie. Roztacza się stąd rozległy widok...

więcej »
Ocena
97%
3%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

Maja w ogrodzie rekomenduje imprezy ogrodnicze

Maja w ogrodzie rekomenduje imprezy ogrodnicze

W jakim spotkaniu lub wydarzeniu o tematyce ogrodniczej - i pokrewnej - warto wziąć udział w najbliższym czasie?

więcej »
Ocena
89%
11%
Facebook Twitter Blip Digg