Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

nornice!!!!!!!!
komentarze autor
Re: nornice!!!!!!!!
Jeśli chodzi o świece dymne to sprawdzają się te które mają gaz cięższy od powietrza. Zostaje on w kopcach przez jakiś czas. Są też takie gdzie gaz jest lżejszy od powietrza i trzeba bardzo doszczelniać każdą dziurę a i tak wyleci szybciej niż nornica się podtruje.
2015.03.09
~ ehh
Re: chronione krety !!!!!!!!
Musimy sprostować uwagę naszego widza. Kreta możemy zwalczać we własnych ogrodach i innych terenach prywatnych. Według ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 6 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt kret jest gatunkiem objętym tylko ochroną częściową: „ kret – chronione są osobniki znajdujące się poza terenem ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek leśnych, trawiastych lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych”
2015.03.08
~ redakcja
Re: nornice!!!!!!!!
Krety są pod ochroną, podobnie jak orły bieliki. Za zabicie kreta grozi kara grzywny 500-100 000zł lub pozbawienia wolności do 2 lat! Ni wolno także rozkopywać krecich kopców, odławiać kretów itp. Krety należy pozostawić na działce i cieszyć się że jeszcze istnieją bo są gatunkiem zagrożonym.
2015.03.08
~ krecik
Re: nornice!!!!!!!!
Witam wypróbowałam \"domowy\" sposób na krety i nornice które jeszcze 2 lata temu zrobiły z mojego ogrodu labirynt, po prostu włosy które wyjmowałam ze szczotki wkładałam do woreczka a jak uzbierałam pęczek to wkładałam w korytarzyk kreta czy nornicy . W zeszłym roku było coraz miej dziur i kopców ,ale w tym roku znowu wróciły. Tym razem zastosowałam dostępny na gardenflora anti-bissan, który jest bardzo silnym środkiem odstraszającym zwierzęta i pomogło.
2015.02.05
~ elka
Re: nornice!!!!!!!!
U mnie ani środki nie pomogły ani woda wlewana do nornic. Nawet próbowałam się ich pozbyć za pomocą świec ale też się nie udało. Dopiero jak mąż zamówił specjalne pułapki na kreta (dostępne na gardenfolra.pl) to udało nam się je wyłapać. Pułapkę należy włożyć do nory i dokładnie przykryć aby nie dochodziło światło. Wtedy kret wejdzie w tunel u pułapki i da się złapać. Złapaliśmy już w ten sposób trzy krety!
2015.01.22
~ maria 35
Re: nornice!!!!!!!!
Niestety ale ciężko jest się pozbyć tych gryzoni z ogrodu. Próbowałam różnych środków chemicznych, pułapek z butelki i nic. W końcu mąż kupił taką specjalną pułapkę na krety (z tego co wiem jest dostępna na gardenflora.pl), którą umieszcza się w norze i przykrywa tak aby nie dochodziło do niej światło. Kiedy kret wchodzi do pułapki ona się zamyka i tym samym więzi go w środku. W ten sposób złapaliśmy trzy gryzonie!
2014.12.18
~ krystynka
Re: nornice!!!!!!!!
Można sobie przygarnąć jedną, małą, płochliwą. Ale jak się ma ich ze 30 jednej zimy plus kilka kretów to już nie jest tak wesoło. Poza tym nornice, myszy są przez naturę tak wymyślone żeby się szybko rozmażać w ilościach ooolbrzymich. Dlaczego? Bo to jest pokarm dla najrozmaitszej zwierzyny: lisów, rozmaitych ptaków itp, itd. I dlatego ,Rosie, te czasem płochliwe ale niezłomne w niszczeniu ludzkiego dobytku zwierzątka są bardzo uciążliwe. Ciekawe co pani Rosie by zrobiła gdyby była rolnikiem i weszła do swej spiżarni spodziewając się znależć swoje zboże a znalazłaby trochę zboża wymieszanego w olbrzymią ilością mysich odchodów.
2014.11.10
~ MrsMrz
Re: nornice!!!!!!!!
Wszyscy piszą w jaki sposób unicestwić te małe płochliwe myszki polne nornice rude, a ja poszukuję informacji czym się one żywią? Przygarnełam jedną zagubiona przestraszoną ,znalezioną w ogrodzie i nie wiem za bardzo czym ją karmić. A wy wszyscy,którzy chcecie się ich pozbyć,moze znajdziecie mniej drastyczne sposoby na usunięcie ich z waszych ogrodów.Moze jakieś pułapki do łapania,z których można pózniej te stworzenia wypuścić gdzieś w inne miejsca,a nie poprostu je zabijać,to tez stworzenia które chcą żyć.Nie są grożne dla otoczenia,niszczą wasze ogrody tylko w poszukiwaniu pożywienia.Nie musicie te zwierzątka od razu zabijać.
2014.10.27
~ rose
Re: nornice!!!!!!!!
Mój mąż robi specjalizację w zakładaniu mechanicznych pułapek które zastawia ciemnymi donicami i nocami od czasu do czasu coś się złapie. Metoda: raz zainwestujesz w łapkę/łapki i masz je na lata a nie ciągłe dokupowanie trutek. Niestety wokół naszego domku naokoło dużo pól uprawnych i plugastwo ściąga do ciepłego że aż włosy się na głowie jeżą. Podsunęliście mi myśl z tymi trującymi rącznikami na lato. Dzięki
2014.10.23
~ Magda
Re: nornice!!!!!!!!
Ciężko było się tych szkodników pozbyć. Przeorały mi cały ogródek... Na gardenflora kupiłam karbid i w końcu dałam się przekonać do posiadania kotka. I to moim zdaniem jest właśnie skuteczny sposób na kreta. Po za tym ja się cieszę z pięknego ogrodu a dzieci z upragnionego kotka ;)
2014.09.18
~ anka55
Re: nornice!!!!!!!!
Nie trzeba przepłacać za firmy deratyzacyjne ( chyba że ktoś jest już tak zdesperowany) JA zastosowałem RODENTOX ( tylko do świeżych korytarzy i nie zasypywać ziemią ) i pomogło
2014.05.20
~ MŁODYY
Re: nornice!!!!!!!!
Ludzie, nornice najprościej i najszybciej można zlikwidować za pomocą profesjonalnych firm deratyzacyjnych (np. ddd usługi). Trzeba za to zapłacić, ale efekt jest widoczny błyskawicznie.
2014.05.06
~ Krosny
Re: nornice!!!!!!!!
potwierdzam u mnie też zjadły korony cesarskie i wygryzły małe otwory w koszyczkach, to tylko strata pieniędzy.
2013.09.19
~ Maria
Re: nornice!!!!!!!!
Rącznik - to roślina, która jest sprawdzona przeze mnie w moim ogrodzie i jest autentycznie skuteczna. Wyprobowałam wszytskie metody, wszyściutkie. Wydałam masę pieniędzy na solarne odstarzacze, na chemię i inne odstaszacze i nic! Przeczytałam o rączniku i dosłownie kilka dni potem diostałam sadzonki od sąsiadki . Mam te rośliny drugi sezon a po nornicach nie ma śladu. Miałam zniszczony ogród, korytarze pod chodnikiem , zjadły mi nawet korzenie od czarnej porzeczki. Od czasu gdy pojawił się rącznik ani u mnie ani u sąsiadów nie ma nornic. Nasiona rącznika wystarczy raz wysiać gdzieś na działce i spokój. Potem wysiewaja sie juz same. Ja zostawiłam sobie dwie rośliny , jedną w ogrodzie a drugą za domem przy garażach i nie mam nornic. Polecam !
2013.08.29
~ klarysa
Re: nornice!!!!!!!!
ja też mam nornicę na działce kupiłam młodą jabłonkę pod grys korzenie i drzewko wysło pytałam się starszego pana czy zna sposób na wytępienie dać gipsu cukru mąki przenej wszystko wymieszać i wsypać do dziury czekam na efrkty .
2013.08.28
~ jola
Re: nornice!!!!!!!!
Wystarczy dac mieszkanie sowie plomykowce. Gryzonie maja przechlapane. Po zbudowaniu budki warto ja zwabic glosem samicy.
2013.06.12
~ devnull
Re: nornice!!!!!!!!
Odstraszacze dobre są na chwile wypróbowałem ten RODENTOX o którym tu mówili i na razie 4 dni jest spokoju niema kopców i korytarzy także na razie na +
2013.06.04
~ ppaweł
Re: nornice!!!!!!!!
Miałam kota który wytępił wszystkie szkodniki w tydzień zarówno u mnie jak i u sąsiadów ale padł ofiara samochodu. została mi kotka a ona się nie nadaje nawet na dywanik a co dopiero na nornice- wszystkiego się boi zwłaszcza ptaków i przeważnie śpi na kanapie a na ogród wychodzi tylko w moim towarzystwie. Nornice oczywiści wróciły i co robić?
2013.05.18
~ wojna82
Re: nornice!!!!!!!!
Nornice odstrasza zapach cesarskiej korony,in. szachownicy ,jest ona wprawdzie droga przy zakupie,ale wieloletnia i śliczna,jest to roślina cebulowa,mało wymagająca.
2013.05.07
~ nowa
Re: nornice!!!!!!!!
Dobrych kilkanascie lat temu mielismy psa rasy ,,wilczasty,,-kundel,naturalnie, ktory uwielbial jako przysmak nornice i wylapial je lepiej niz kot. Nie jadl pozniej przez kilka dni,trawil. To prawda. Pies byl znajda i niczym nie gardzil,co nadawalo sie do zjedzenia. Niestet,zmarl ze starosci. A nornice sa ,,plaga nieczysta,, i na mojej dzialce ,znowu.
2013.05.03
~ emilia 1952