Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

nornice!!!!!!!!
komentarze autor
Re: nornice!!!!!!!!
Wszyscy piszą w jaki sposób unicestwić te małe płochliwe myszki polne nornice rude, a ja poszukuję informacji czym się one żywią? Przygarnełam jedną zagubiona przestraszoną ,znalezioną w ogrodzie i nie wiem za bardzo czym ją karmić. A wy wszyscy,którzy chcecie się ich pozbyć,moze znajdziecie mniej drastyczne sposoby na usunięcie ich z waszych ogrodów.Moze jakieś pułapki do łapania,z których można pózniej te stworzenia wypuścić gdzieś w inne miejsca,a nie poprostu je zabijać,to tez stworzenia które chcą żyć.Nie są grożne dla otoczenia,niszczą wasze ogrody tylko w poszukiwaniu pożywienia.Nie musicie te zwierzątka od razu zabijać.
2014.10.27
~ rose
Re: nornice!!!!!!!!
Mój mąż robi specjalizację w zakładaniu mechanicznych pułapek które zastawia ciemnymi donicami i nocami od czasu do czasu coś się złapie. Metoda: raz zainwestujesz w łapkę/łapki i masz je na lata a nie ciągłe dokupowanie trutek. Niestety wokół naszego domku naokoło dużo pól uprawnych i plugastwo ściąga do ciepłego że aż włosy się na głowie jeżą. Podsunęliście mi myśl z tymi trującymi rącznikami na lato. Dzięki
2014.10.23
~ Magda
Re: nornice!!!!!!!!
Ciężko było się tych szkodników pozbyć. Przeorały mi cały ogródek... Na gardenflora kupiłam karbid i w końcu dałam się przekonać do posiadania kotka. I to moim zdaniem jest właśnie skuteczny sposób na kreta. Po za tym ja się cieszę z pięknego ogrodu a dzieci z upragnionego kotka ;)
2014.09.18
~ anka55
Re: nornice!!!!!!!!
Nie trzeba przepłacać za firmy deratyzacyjne ( chyba że ktoś jest już tak zdesperowany) JA zastosowałem RODENTOX ( tylko do świeżych korytarzy i nie zasypywać ziemią ) i pomogło
2014.05.20
~ MŁODYY
Re: nornice!!!!!!!!
Ludzie, nornice najprościej i najszybciej można zlikwidować za pomocą profesjonalnych firm deratyzacyjnych (np. ddd usługi). Trzeba za to zapłacić, ale efekt jest widoczny błyskawicznie.
2014.05.06
~ Krosny
Re: nornice!!!!!!!!
potwierdzam u mnie też zjadły korony cesarskie i wygryzły małe otwory w koszyczkach, to tylko strata pieniędzy.
2013.09.19
~ Maria
Re: nornice!!!!!!!!
Rącznik - to roślina, która jest sprawdzona przeze mnie w moim ogrodzie i jest autentycznie skuteczna. Wyprobowałam wszytskie metody, wszyściutkie. Wydałam masę pieniędzy na solarne odstarzacze, na chemię i inne odstaszacze i nic! Przeczytałam o rączniku i dosłownie kilka dni potem diostałam sadzonki od sąsiadki . Mam te rośliny drugi sezon a po nornicach nie ma śladu. Miałam zniszczony ogród, korytarze pod chodnikiem , zjadły mi nawet korzenie od czarnej porzeczki. Od czasu gdy pojawił się rącznik ani u mnie ani u sąsiadów nie ma nornic. Nasiona rącznika wystarczy raz wysiać gdzieś na działce i spokój. Potem wysiewaja sie juz same. Ja zostawiłam sobie dwie rośliny , jedną w ogrodzie a drugą za domem przy garażach i nie mam nornic. Polecam !
2013.08.29
~ klarysa
Re: nornice!!!!!!!!
ja też mam nornicę na działce kupiłam młodą jabłonkę pod grys korzenie i drzewko wysło pytałam się starszego pana czy zna sposób na wytępienie dać gipsu cukru mąki przenej wszystko wymieszać i wsypać do dziury czekam na efrkty .
2013.08.28
~ jola
Re: nornice!!!!!!!!
Wystarczy dac mieszkanie sowie plomykowce. Gryzonie maja przechlapane. Po zbudowaniu budki warto ja zwabic glosem samicy.
2013.06.12
~ devnull
Re: nornice!!!!!!!!
Odstraszacze dobre są na chwile wypróbowałem ten RODENTOX o którym tu mówili i na razie 4 dni jest spokoju niema kopców i korytarzy także na razie na +
2013.06.04
~ ppaweł
Re: nornice!!!!!!!!
Miałam kota który wytępił wszystkie szkodniki w tydzień zarówno u mnie jak i u sąsiadów ale padł ofiara samochodu. została mi kotka a ona się nie nadaje nawet na dywanik a co dopiero na nornice- wszystkiego się boi zwłaszcza ptaków i przeważnie śpi na kanapie a na ogród wychodzi tylko w moim towarzystwie. Nornice oczywiści wróciły i co robić?
2013.05.18
~ wojna82
Re: nornice!!!!!!!!
Nornice odstrasza zapach cesarskiej korony,in. szachownicy ,jest ona wprawdzie droga przy zakupie,ale wieloletnia i śliczna,jest to roślina cebulowa,mało wymagająca.
2013.05.07
~ nowa
Re: nornice!!!!!!!!
Dobrych kilkanascie lat temu mielismy psa rasy ,,wilczasty,,-kundel,naturalnie, ktory uwielbial jako przysmak nornice i wylapial je lepiej niz kot. Nie jadl pozniej przez kilka dni,trawil. To prawda. Pies byl znajda i niczym nie gardzil,co nadawalo sie do zjedzenia. Niestet,zmarl ze starosci. A nornice sa ,,plaga nieczysta,, i na mojej dzialce ,znowu.
2013.05.03
~ emilia 1952
nornice!!!!!!!!
W moim ogrodzie jest mnóstwo otworów w ziemi i w te otwory wsypuję raz na tydzień trutkę na nornice firmy Bros. Co ciekawe tulipany sadzone w koszykach, lilie też rosną pięknie. Narcyze mają trujące i niesmaczne cebule tak, że nornica je omija. Krokusy też nie zjada, ale zauważyłam obok posadzonych krokusów otwór w ziemi i zjedzone liście tych krokusów. Wyglądają tak jak by je nożyczkami przyciął. Z początku myślałam że to jakiś ptak, ale po wsypaniu granulek w dziurkę i ich zjedzeniu uznałam ze to nornica się \\\\\\\"posila \\\\\\\" W miejscu gdzie był kompost były nornice. W ub. roku jesienią na tym miejscu posadziłam czosnek obserwuję od wiosny i widzę, że wyniosły się. Czyli czosnek działa. A czytałam w internecie że jak koszyczki w których rosną cebule tulipanów są uszkodzone, to może to być sprawka karczownika. Niestety przez koszenie trawników i niezbieraniu trawy z roku na rok tworzy się coraz grubsza warstwa darni. To jest siedlisko nornic i kretów. Czy damy radę?
2013.04.29
~ Marysia
Re: nornice!!!!!!!!
Nie wiem czy to było w tym programie, ale była również mowa o świecach dymnych na krety - sposoby ich montażu. Jeżeli tak, to środek na nornice nazywał się : RODENTOX
2013.04.23
~ luzak
Re: nornice!!!!!!!!
Moze ktoś pamięta jak się nazywał ten srodek do zwalczania nornic z końcówki programu? Chyba nazwa zaczynała się na \"o\"
2013.04.08
~ niko
Re: nornice!!!!!!!!
Do ,, nie Zielonego,, : to proszę podać ,, zielony,, sposób na zwalczanie tych szkodników albo wszystkie przygarnąć do swego ogródka...I będzie ,,zielone,, rozwiązanie problemu.
2013.04.07
~ klarysa
Re: nornice!!!!!!!!
Witamy, prosimy zajrzeć do tego dokumentu: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 12 października 2011 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt. Nornice, norniki, myszy, szczury nie są objęte ochroną gatunkową i są w ogrodach uznawane za szkodniki. Jeśli ktoś ma problem i ochotę może je zwalczać różnymi metodami.
2013.04.07
~ redakcja
Zwierzeta sa jak ludzie - czuja! ?
JAK TO W KOŃCU JEST??? Droga Pani Maju, Panie dyrektorze programowy Edwardzie Miszczak, Panie Próg, Pani "Dżoano" i cały TVN-nie. Z jednej strony (w różnych programach) troszczycie się o zwierzątka, a w ogrodzie promujecie środek do zwalczania gryzoni OBOBJĘTYCH OCHRONĄ Dwulicowosc i rządzą pieniądza, jaki "naród", taka "polska".
2013.04.07
~ ZIELONYM nie jestem
Re: nornice!!!!!!!!
rodentox DBW kupcie i bedzie po sprawie
2013.03.18
~ no