Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Kuna w domu
komentarze autor
Re: Kuna w domu
Ja z kolei muszę przyznać, że ani trochę nie widziało mi się ani inwestowanie w drogi środek ani wezwanie ekipy do zajęcia się problemem, więc po prostu zająłem się poszukiwaniem rozwiązania na własną rękę. W internecie jest bardzo wiele ciekawych artykułów, na których się opierałem podczas walki z zwierzętami, mniej lub bardziej konkretnych, jak chociażby ten: http://ddd-kowal.pl/blog/deratyzacja/jak-trzymac-zwierzeta-z-dala-od-poddasza/ Muszę przyznać, że rezultaty są niezłe, no i przede wszystkim udało mi się zaoszczędzić.
2017.04.20
~ Paweł37
Re: Kuna w aucie
Mąż stosuje od kilku sezonów odstraszacz ultradźwiękowy - kuny omijają auto i nie czynią żadnych szkód. Znajomy natomiast używa kostki Domestos, którą zawiesił w komorze silnika i też ma spokój z kunami.
2017.04.16
~ Duszka
Re: Kuna w domu
Teraz jak czytam, niektóre komentarze to się uśmiecham ale kiedy sobie przypomnę ile ja namęczyłam się z kuną w domu...ehh straszny okres ;/ Próbowałam praktycznie wszystkiego i dopiero specjalistyczna pułapka znaleziona w internecie podziałała. Jeżeli macie z tym problemy to polecam iść tą samą drogą. Pułapkę zamawiałam na http://rmax.com.pl
2017.03.30
~ flakona123
Re: Kuna w domu
http://www.insekta.pl/oferta/wyplaszanie-kun-i-lasicowatych.html
2017.03.08
~ insekta.pl
Re: Kuna w domu
Moim sposobem na kunę jest zastawienie dwustronnej żywołapki. Zakupiłam taką jakiś czas temu w sklepie ogrodniczym w zestawie był wabik i różne zawieszki oraz poradnik, więc kunę złapałam raz, dwa :)
2017.01.03
~ Nacia
Re: Kuna w domu
Ja od wakacji nie mam problemu z kunami a trochę się z nimi męczyłam. Tak jak tu wcześniej pisałyście skorzystałam z usług Pana Roberta z firmy trans-hand i tak zabezpieczyli mi dach że na dobre powymiatało te nieszczęsne kuny.
2016.12.13
~ Magda
Re: Kuna w domu
Witam. Ja w sprawie tych szkodników. Czy ktoś korzystał z usług pana Przychodzienia Antoniego? Czy to skuteczne i jakie ceny? Czy odstraszacze są głośne i przeszkadzają?
2016.11.22
~ Balbinka
Re: Kuna w domu
Za namową Joanny skontaktowałem się z firmą Marlonddd jedno ograniczenie to są z Krakowa w rozmowie bardzo rzeczowy człowiek rozstawił swoje zabawki czekam teraz na efekty. Próbowałem tak jak piszecie kupować klatki z firmy Rmax ale przez ponad 2 miesiące mnie się nie udało nic złapać oprócz jeży i kotów może coś źle robiłem
2016.09.10
~ Chris
Re: Kuna w domu
Witam. Ja miałem problemy z kunami w domu oraz w samochodach, pogryzione kable, podrapane ściany, zniszczone firanki. Czytałem o wielu rozwiązaniach ale zdecydowałem się przetestować urządzenia działające na zasadzie ultradźwięków. Są takie montowane do samochodu oraz inne do domu, ogrodu.. Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-i6186317803.html
2016.09.01
~ Marek Pasierbek
Re: Kuna w domu
Witam. Miałem kune na poddaszu ok . pół roku próbowałem wszystkiego , zywolapki, odstrasza i inne. Nie pomogło .4 rano szaleństwo. Kupiłem kamerkę i nagrałem którędy wchodzi. Okazało się , że po słupie od zadaszenia tarasu. Słupy owinięte drutem i pod prądem . Następna noc i na filmie widać jak wchodzi i odskakuj ze słupa. Od trzech tygodni wreszcie cisza. Kamera włączona na noc , na razie się nie nagrała.
2016.06.21
~ Stefan
Re: Kuna w domu
też miałem problem z kuną , przegryzała mi kable w samochodzie taki odstraszacz ultradźwiękowy rozwiązał sprawę : http://www.hodowlany.pl/i589_Odstraszacz_kun_samochodowy_ultradzwiekowy.html
2016.06.11
~ Tomek
Re: Kuna w domu
A ja mam działkę pod lasem gdzie jest i kuna na strychu i karczowniki i norniki kawałek dalej w gruncie :((
2016.06.07
~ Magda
Re: Kuna w domu
A więc łapiemy kuny w pułapki i wywozimy "daleko". Ale to "daleko" to najczęściej nie jest jakaś ogromna puszcza tylko inny rejon gdzie w bliższej lub dalszej okolicy też mają swoje domostwa inni ludzie. Tym sposobem niestety, często podrzucamy sobie kłopot nawzajem. Jeśli mieszkamy gdzieś na peryferiach i kuny w sąsiedztwie jeszcze aktualnie nie mamy, to zapewne wkrótce będziemy ją mieli. Jeśli ktoś wypuści kunę z pułapki nawet w odległości kilku kilometrów od nas, to jest duża szansa że nas odwiedzi. Ale jest jeden plus - bliskie sąsiedztwo kuny zapewnia święty spokój od kretów i wszelkiej maści nornic - to ich naturalny wróg. Trzeba tylko dobrze zabezpieczyć poddasze i da się żyć w symbiozie z kuną czerpiąc z tego korzyści.
2016.06.06
~ Gomi
Re: Kuna w domu
Moja kuna grasowała na poddaszu i niestety również w garażu. Niestety bo zniszczyła elektrykę w moim ukochanym aucie a naprawa kosztowała majątek. Przetestowałam już różnego rodzaju odstraszacze zapachowych (tymianek w woreczkach i tym podobne, domestos również) które o dziwo działały ale nie dłużej niż tydzień (zwierzę przywykło i dalej buszowało), a zapach domestosu na dłuższą metę w zamkniętym garażu był nie do zniesienia. Były też odstraszacze dźwiękowe, ale te również po 2 tygodniach nie robiły wrażenia na moim intruzie, który w dowód swej dezaprobaty zrobił sobie toaletę na tym urządzeniu. Na youtube trafiłam na sympatycznego pana który odławiał jakieś zwierzaki i adres strony www.rmax.com.pl . Tam znalazłam szereg informacji i fochową poradę telefoniczną. Firma nie tylko robi solidne i skuteczne pułapki ale tez zapewnia kompleksowe doradztwo- pan Waldemar z filmiku dokładnie objaśnił jak pozbyć się szkodnika i po tygodniu było po sprawie. Gorąco polecam!!!
2016.05.24
~ Teresa
Re: Kuna w domu
Też mieliśmy w domu problem z kuną. Nie dawała spać mnie, dzieciom, hałasowała, podbitkę dosłownie zżarła... Już chcieliśmy dach rozbierać, aż w internecie znalazłam filmiki firmy R-Max i w końcu zamówiłam od nich pułapkę na kuny. Po tygodniu udało się ją złapać. Nie pokusiła się na jajko - wokół pełno ptaków i gniazd z jajami. Zadziałał wabik na łasicowate i wędzona ryba. W domu wreszcie spokój, choć nie obyło się bez małego remontu... Jakby co - podaję link do zamówionej przeze mnie pułapki: http://www.rmax.istore.pl/pl/pulapka-k2.html
2016.04.07
~ Anna
Re: Kuna w domu
Witam, Czy możecie powiedzieć jaki jest koszt usług firmy Trans-Hand?
2016.04.06
~ Ola
Re: Kuna w domu
Ja też miałem z nimi problem, na kuny jedynie odstraszacze pomogą. Przyznam, że próbowałem wielu rzeczy, ale to była nierówna walka. Obecnie mam ogrodowy odstraszacz na kuny - kemo, coś takiego: http://sklep.linarem.pl/p278,odstraszacz-kun-domowy-kemo-ogrodowy-odstraszacz-na-kuny.html . Nie ma co liczyć na domowe sposoby, są niestety niewiele warte. To dobra inwestycja, polecam.
2016.04.05
~ Dawid
Re: Kuna w domu
też miałem problem z kunami, pchały się na dach i tam szukały wejścia na poddasze. kupiłem dwie takie okrągłe pułapki i wsadziłem w rynnę poziomą, wyłapałem chyba wszystko bo na razie mam spokój. pułapka mniej więcej taka jak ta: http://www.ecoagra.pl/produkt-592-Zywolapka-pulapka-przelotowa-na-kuny-lasice-tchorze-60-cm.html
2016.03.15
~ Błażej
Re: Kuna w domu
Witam Dziś pierwszy raz złapałem kunę .Złapała się na żywo łapkę .Podłożyłem dwa jaka ale zrobiłem to prawie miesiąc temu.Myślałem że się już nic nie złapie.Wstaję dziś rano atu kuna w klatce.Tylko dziwne bo zdechła .Zdążyła zjeść jajka. Nie wiem od czego mogła zdechnąć ?
2016.02.14
~ Otek
Re: Kuna w domu
Czytam wasze odpowiedzi i dziwie się Wam, że nie słyszeliście o takim czymś jak pastuch na kuny montowany na rynnach. Dla tych wszystkich, którzy mają problem z kuną na poddaszu. Tak, bo tylko tam zwykle grasuje łasica lub kuna. Wchodzi przeważnie pod gąsiorami w dachówce lub pod podbitkę. Dawno temu tez szukałem sposobi na tego gryzonia, bo straszył mi teraz już trochę starsze dzieci. Pastuch na łasice zakładany jest na zarówno na rynnie spustowej jak i poziomej, następnie linkę podłącza się pod elektryzator i spokój. Żadne inne środki inne środki nie pomagają. Tu znajdziecie fotkę jak to wygląda w praktyce: http://www.rabatka.pl/i1323_Kompletny_zestaw_elektryczny_na_rynny_przeciw_kunom.html . Mam nadzieje, że pomogłem chociaż tyle. M.
2016.01.23
~ Mariusz