Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Kuna w domu
komentarze autor
Re: Kuna w domu
Ja od wakacji nie mam problemu z kunami a trochę się z nimi męczyłam. Tak jak tu wcześniej pisałyście skorzystałam z usług Pana Roberta z firmy trans-hand i tak zabezpieczyli mi dach że na dobre powymiatało te nieszczęsne kuny.
2016.12.13
~ Magda
Re: Kuna w domu
Witam. Ja w sprawie tych szkodników. Czy ktoś korzystał z usług pana Przychodzienia Antoniego? Czy to skuteczne i jakie ceny? Czy odstraszacze są głośne i przeszkadzają?
2016.11.22
~ Balbinka
Re: Kuna w domu
Za namową Joanny skontaktowałem się z firmą Marlonddd jedno ograniczenie to są z Krakowa w rozmowie bardzo rzeczowy człowiek rozstawił swoje zabawki czekam teraz na efekty. Próbowałem tak jak piszecie kupować klatki z firmy Rmax ale przez ponad 2 miesiące mnie się nie udało nic złapać oprócz jeży i kotów może coś źle robiłem
2016.09.10
~ Chris
Re: Kuna w domu
Witam. Ja miałem problemy z kunami w domu oraz w samochodach, pogryzione kable, podrapane ściany, zniszczone firanki. Czytałem o wielu rozwiązaniach ale zdecydowałem się przetestować urządzenia działające na zasadzie ultradźwięków. Są takie montowane do samochodu oraz inne do domu, ogrodu.. Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-i6186317803.html
2016.09.01
~ Marek Pasierbek
Re: Kuna w domu
Witam. Miałem kune na poddaszu ok . pół roku próbowałem wszystkiego , zywolapki, odstrasza i inne. Nie pomogło .4 rano szaleństwo. Kupiłem kamerkę i nagrałem którędy wchodzi. Okazało się , że po słupie od zadaszenia tarasu. Słupy owinięte drutem i pod prądem . Następna noc i na filmie widać jak wchodzi i odskakuj ze słupa. Od trzech tygodni wreszcie cisza. Kamera włączona na noc , na razie się nie nagrała.
2016.06.21
~ Stefan
Re: Kuna w domu
też miałem problem z kuną , przegryzała mi kable w samochodzie taki odstraszacz ultradźwiękowy rozwiązał sprawę : http://www.hodowlany.pl/i589_Odstraszacz_kun_samochodowy_ultradzwiekowy.html
2016.06.11
~ Tomek
Re: Kuna w domu
A ja mam działkę pod lasem gdzie jest i kuna na strychu i karczowniki i norniki kawałek dalej w gruncie :((
2016.06.07
~ Magda
Re: Kuna w domu
A więc łapiemy kuny w pułapki i wywozimy "daleko". Ale to "daleko" to najczęściej nie jest jakaś ogromna puszcza tylko inny rejon gdzie w bliższej lub dalszej okolicy też mają swoje domostwa inni ludzie. Tym sposobem niestety, często podrzucamy sobie kłopot nawzajem. Jeśli mieszkamy gdzieś na peryferiach i kuny w sąsiedztwie jeszcze aktualnie nie mamy, to zapewne wkrótce będziemy ją mieli. Jeśli ktoś wypuści kunę z pułapki nawet w odległości kilku kilometrów od nas, to jest duża szansa że nas odwiedzi. Ale jest jeden plus - bliskie sąsiedztwo kuny zapewnia święty spokój od kretów i wszelkiej maści nornic - to ich naturalny wróg. Trzeba tylko dobrze zabezpieczyć poddasze i da się żyć w symbiozie z kuną czerpiąc z tego korzyści.
2016.06.06
~ Gomi
Re: Kuna w domu
Moja kuna grasowała na poddaszu i niestety również w garażu. Niestety bo zniszczyła elektrykę w moim ukochanym aucie a naprawa kosztowała majątek. Przetestowałam już różnego rodzaju odstraszacze zapachowych (tymianek w woreczkach i tym podobne, domestos również) które o dziwo działały ale nie dłużej niż tydzień (zwierzę przywykło i dalej buszowało), a zapach domestosu na dłuższą metę w zamkniętym garażu był nie do zniesienia. Były też odstraszacze dźwiękowe, ale te również po 2 tygodniach nie robiły wrażenia na moim intruzie, który w dowód swej dezaprobaty zrobił sobie toaletę na tym urządzeniu. Na youtube trafiłam na sympatycznego pana który odławiał jakieś zwierzaki i adres strony www.rmax.com.pl . Tam znalazłam szereg informacji i fochową poradę telefoniczną. Firma nie tylko robi solidne i skuteczne pułapki ale tez zapewnia kompleksowe doradztwo- pan Waldemar z filmiku dokładnie objaśnił jak pozbyć się szkodnika i po tygodniu było po sprawie. Gorąco polecam!!!
2016.05.24
~ Teresa
Re: Kuna w domu
Też mieliśmy w domu problem z kuną. Nie dawała spać mnie, dzieciom, hałasowała, podbitkę dosłownie zżarła... Już chcieliśmy dach rozbierać, aż w internecie znalazłam filmiki firmy R-Max i w końcu zamówiłam od nich pułapkę na kuny. Po tygodniu udało się ją złapać. Nie pokusiła się na jajko - wokół pełno ptaków i gniazd z jajami. Zadziałał wabik na łasicowate i wędzona ryba. W domu wreszcie spokój, choć nie obyło się bez małego remontu... Jakby co - podaję link do zamówionej przeze mnie pułapki: http://www.rmax.istore.pl/pl/pulapka-k2.html
2016.04.07
~ Anna
Re: Kuna w domu
Witam, Czy możecie powiedzieć jaki jest koszt usług firmy Trans-Hand?
2016.04.06
~ Ola
Re: Kuna w domu
Ja też miałem z nimi problem, na kuny jedynie odstraszacze pomogą. Przyznam, że próbowałem wielu rzeczy, ale to była nierówna walka. Obecnie mam ogrodowy odstraszacz na kuny - kemo, coś takiego: http://sklep.linarem.pl/p278,odstraszacz-kun-domowy-kemo-ogrodowy-odstraszacz-na-kuny.html . Nie ma co liczyć na domowe sposoby, są niestety niewiele warte. To dobra inwestycja, polecam.
2016.04.05
~ Dawid
Re: Kuna w domu
też miałem problem z kunami, pchały się na dach i tam szukały wejścia na poddasze. kupiłem dwie takie okrągłe pułapki i wsadziłem w rynnę poziomą, wyłapałem chyba wszystko bo na razie mam spokój. pułapka mniej więcej taka jak ta: http://www.ecoagra.pl/produkt-592-Zywolapka-pulapka-przelotowa-na-kuny-lasice-tchorze-60-cm.html
2016.03.15
~ Błażej
Re: Kuna w domu
Witam Dziś pierwszy raz złapałem kunę .Złapała się na żywo łapkę .Podłożyłem dwa jaka ale zrobiłem to prawie miesiąc temu.Myślałem że się już nic nie złapie.Wstaję dziś rano atu kuna w klatce.Tylko dziwne bo zdechła .Zdążyła zjeść jajka. Nie wiem od czego mogła zdechnąć ?
2016.02.14
~ Otek
Re: Kuna w domu
Czytam wasze odpowiedzi i dziwie się Wam, że nie słyszeliście o takim czymś jak pastuch na kuny montowany na rynnach. Dla tych wszystkich, którzy mają problem z kuną na poddaszu. Tak, bo tylko tam zwykle grasuje łasica lub kuna. Wchodzi przeważnie pod gąsiorami w dachówce lub pod podbitkę. Dawno temu tez szukałem sposobi na tego gryzonia, bo straszył mi teraz już trochę starsze dzieci. Pastuch na łasice zakładany jest na zarówno na rynnie spustowej jak i poziomej, następnie linkę podłącza się pod elektryzator i spokój. Żadne inne środki inne środki nie pomagają. Tu znajdziecie fotkę jak to wygląda w praktyce: http://www.rabatka.pl/i1323_Kompletny_zestaw_elektryczny_na_rynny_przeciw_kunom.html . Mam nadzieje, że pomogłem chociaż tyle. M.
2016.01.23
~ Mariusz
Re: Kuna w domu
Też miałam problem z kunami prawie rok. U mnie poskutkowało wyłapanie ich do żywo łapki i wywiezienie, co prawda nie udało się to w jeden dzień ale teraz mogę spać spokojnie bez obawy o docieplenie dachu i kable w aucie :). Najpierw ją dokarmialiśmy a potem umieściłam zanętę w klatce i zadziałało :) Łapkę kupiłam w lokalnej firmie : solidnie wykonana z dobrych materiałów : http://www.bramy-szafarz.pl/galerie/93_zywo_lapki
2015.12.31
~ Gość
Re: Kuna w domu
Kunę mieliśmy i my w domu... nie ma nic gorszego niż czuć obecność kogoś obcego we własnym domu. Próbowaliśmy początkowo sami ją złapać, mąż kupił klatkę jednak nic to nie dawało. Dzwoniliśmy do trans-hand jednak oni podobno zabezpieczają tylko dźwiekami a ja w takie coś nie wierzę np odstaszacze na krety. Pomogła nam firma z małopolski, odłowili ją i wywieźli daleko. Gdyby ktoś z Was potrzebował namiary podaję stronę www.marlonddd.pl bardzo konkretny człowiek. Teraz zgodnie z rekomendacją własciciela firmy czekamy na zimę i sprawdzamy dach kamerą termowizyjną zobaczymy ile szkód narobiła.
2015.11.29
~ JoAnna
Re: Kuna w domu
dziewczyny tak jak pisała jedna z poprzedniczek... w tym temacie warto zgłosić się do specjalisty bo inaczej nie pójdą tylko wręcz przeciwnie się zadomowią. jest kilka firm które się tym zajmuję w tym jedna topowa na całą polske wystarczy wpisać ochrona domu przed kunami w google i wylapie. powodzenia bo wiem ze to ciezka walka.
2015.11.09
~ Martynka
Re: Kuna w domu
U nas kuny najpierw chodziły na podaszu gdzie jest strych, teraz już się nie boją w przeciwieństwie do nas, zagryzły nam kota którego miesiąc temu kupiłam dzieciom,rozbiły okno w piwnicy,zaczęly już wchodzić do domu.Ze strachu zamurowalam to okno,boję się bo jestem sama z dziećmi,mąż wyjechal za granicę.Ostatnio parę dni temu kuna wyszła na parapet okna od zewnętrznej strony i chodziła po oknie.Już nie wiem co robić.
2015.11.04
~ aneta
Re: Kuna w domu
Najlepsza metoda na kunę to zwabić ją do klatki, ale to nie jest takie proste. Najpierw najlepiej dokarmiać ją jajami prosto od gospodarza (zakładać rękawiczki lateksowe, żeby nie "pachniały" człowiekiem). Kiedy kuna przywyknie umieścić jaja w klatce. http://frodo.biz/chwytacze-klatki/212-chwytacz-k2.html Co do kreta polecam pułapki mechaniczne http://frodo.biz/pulapki/331-pulapka-na-krety-talpirid.html Nie kupujcie trutek na szczury czy myszy, ponieważ kret to nie gryzoń!
2015.10.28
~ Konrad