Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Kuna w domu
komentarze autor
Re: Kuna w domu
Witam. Może nie uwierzycie.Ja rozsypałem kulki na mole(cały worek) na strychu i jeszcze tego samego dnia kuny nie było.Widocznie ten po prostu smród był dla niej nie do wytrzymania. Pozdrawiam.
2017.05.18
~ Pawlusza
Re: Kuna w domu
Widziałem, że dużo z was polecało te pułapki od rmax więc się na to zdecydowaliśmy. Pułapka przyszła po kilku dniach i od razu wylądowała na poddaszu :D Kuna złapała się nazajutrz rano! Ogromne dzięki za takie porady, kolejny raz znalazłem tutaj rozwiązanie swojego problemu :)
2017.05.14
~ Maciek Puszko
Re: Kuna w domu
Ja z kolei muszę przyznać, że ani trochę nie widziało mi się ani inwestowanie w drogi środek ani wezwanie ekipy do zajęcia się problemem, więc po prostu zająłem się poszukiwaniem rozwiązania na własną rękę. W internecie jest bardzo wiele ciekawych artykułów, na których się opierałem podczas walki z zwierzętami, mniej lub bardziej konkretnych, jak chociażby ten: http://ddd-kowal.pl/blog/deratyzacja/jak-trzymac-zwierzeta-z-dala-od-poddasza/ Muszę przyznać, że rezultaty są niezłe, no i przede wszystkim udało mi się zaoszczędzić.
2017.04.20
~ Paweł37
Re: Kuna w aucie
Mąż stosuje od kilku sezonów odstraszacz ultradźwiękowy - kuny omijają auto i nie czynią żadnych szkód. Znajomy natomiast używa kostki Domestos, którą zawiesił w komorze silnika i też ma spokój z kunami.
2017.04.16
~ Duszka
Re: Kuna w domu
Teraz jak czytam, niektóre komentarze to się uśmiecham ale kiedy sobie przypomnę ile ja namęczyłam się z kuną w domu...ehh straszny okres ;/ Próbowałam praktycznie wszystkiego i dopiero specjalistyczna pułapka znaleziona w internecie podziałała. Jeżeli macie z tym problemy to polecam iść tą samą drogą. Pułapkę zamawiałam na http://rmax.com.pl
2017.03.30
~ flakona123
Re: Kuna w domu
http://www.insekta.pl/oferta/wyplaszanie-kun-i-lasicowatych.html
2017.03.08
~ insekta.pl
Re: Kuna w domu
Moim sposobem na kunę jest zastawienie dwustronnej żywołapki. Zakupiłam taką jakiś czas temu w sklepie ogrodniczym w zestawie był wabik i różne zawieszki oraz poradnik, więc kunę złapałam raz, dwa :)
2017.01.03
~ Nacia
Re: Kuna w domu
Ja od wakacji nie mam problemu z kunami a trochę się z nimi męczyłam. Tak jak tu wcześniej pisałyście skorzystałam z usług Pana Roberta z firmy trans-hand i tak zabezpieczyli mi dach że na dobre powymiatało te nieszczęsne kuny.
2016.12.13
~ Magda
Re: Kuna w domu
Witam. Ja w sprawie tych szkodników. Czy ktoś korzystał z usług pana Przychodzienia Antoniego? Czy to skuteczne i jakie ceny? Czy odstraszacze są głośne i przeszkadzają?
2016.11.22
~ Balbinka
Re: Kuna w domu
Za namową Joanny skontaktowałem się z firmą Marlonddd jedno ograniczenie to są z Krakowa w rozmowie bardzo rzeczowy człowiek rozstawił swoje zabawki czekam teraz na efekty. Próbowałem tak jak piszecie kupować klatki z firmy Rmax ale przez ponad 2 miesiące mnie się nie udało nic złapać oprócz jeży i kotów może coś źle robiłem
2016.09.10
~ Chris
Re: Kuna w domu
Witam. Ja miałem problemy z kunami w domu oraz w samochodach, pogryzione kable, podrapane ściany, zniszczone firanki. Czytałem o wielu rozwiązaniach ale zdecydowałem się przetestować urządzenia działające na zasadzie ultradźwięków. Są takie montowane do samochodu oraz inne do domu, ogrodu.. Ja kupiłem tutaj: http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-i6186317803.html
2016.09.01
~ Marek Pasierbek
Re: Kuna w domu
Witam. Miałem kune na poddaszu ok . pół roku próbowałem wszystkiego , zywolapki, odstrasza i inne. Nie pomogło .4 rano szaleństwo. Kupiłem kamerkę i nagrałem którędy wchodzi. Okazało się , że po słupie od zadaszenia tarasu. Słupy owinięte drutem i pod prądem . Następna noc i na filmie widać jak wchodzi i odskakuj ze słupa. Od trzech tygodni wreszcie cisza. Kamera włączona na noc , na razie się nie nagrała.
2016.06.21
~ Stefan
Re: Kuna w domu
też miałem problem z kuną , przegryzała mi kable w samochodzie taki odstraszacz ultradźwiękowy rozwiązał sprawę : http://www.hodowlany.pl/i589_Odstraszacz_kun_samochodowy_ultradzwiekowy.html
2016.06.11
~ Tomek
Re: Kuna w domu
A ja mam działkę pod lasem gdzie jest i kuna na strychu i karczowniki i norniki kawałek dalej w gruncie :((
2016.06.07
~ Magda
Re: Kuna w domu
A więc łapiemy kuny w pułapki i wywozimy "daleko". Ale to "daleko" to najczęściej nie jest jakaś ogromna puszcza tylko inny rejon gdzie w bliższej lub dalszej okolicy też mają swoje domostwa inni ludzie. Tym sposobem niestety, często podrzucamy sobie kłopot nawzajem. Jeśli mieszkamy gdzieś na peryferiach i kuny w sąsiedztwie jeszcze aktualnie nie mamy, to zapewne wkrótce będziemy ją mieli. Jeśli ktoś wypuści kunę z pułapki nawet w odległości kilku kilometrów od nas, to jest duża szansa że nas odwiedzi. Ale jest jeden plus - bliskie sąsiedztwo kuny zapewnia święty spokój od kretów i wszelkiej maści nornic - to ich naturalny wróg. Trzeba tylko dobrze zabezpieczyć poddasze i da się żyć w symbiozie z kuną czerpiąc z tego korzyści.
2016.06.06
~ Gomi
Re: Kuna w domu
Moja kuna grasowała na poddaszu i niestety również w garażu. Niestety bo zniszczyła elektrykę w moim ukochanym aucie a naprawa kosztowała majątek. Przetestowałam już różnego rodzaju odstraszacze zapachowych (tymianek w woreczkach i tym podobne, domestos również) które o dziwo działały ale nie dłużej niż tydzień (zwierzę przywykło i dalej buszowało), a zapach domestosu na dłuższą metę w zamkniętym garażu był nie do zniesienia. Były też odstraszacze dźwiękowe, ale te również po 2 tygodniach nie robiły wrażenia na moim intruzie, który w dowód swej dezaprobaty zrobił sobie toaletę na tym urządzeniu. Na youtube trafiłam na sympatycznego pana który odławiał jakieś zwierzaki i adres strony www.rmax.com.pl . Tam znalazłam szereg informacji i fochową poradę telefoniczną. Firma nie tylko robi solidne i skuteczne pułapki ale tez zapewnia kompleksowe doradztwo- pan Waldemar z filmiku dokładnie objaśnił jak pozbyć się szkodnika i po tygodniu było po sprawie. Gorąco polecam!!!
2016.05.24
~ Teresa
Re: Kuna w domu
Też mieliśmy w domu problem z kuną. Nie dawała spać mnie, dzieciom, hałasowała, podbitkę dosłownie zżarła... Już chcieliśmy dach rozbierać, aż w internecie znalazłam filmiki firmy R-Max i w końcu zamówiłam od nich pułapkę na kuny. Po tygodniu udało się ją złapać. Nie pokusiła się na jajko - wokół pełno ptaków i gniazd z jajami. Zadziałał wabik na łasicowate i wędzona ryba. W domu wreszcie spokój, choć nie obyło się bez małego remontu... Jakby co - podaję link do zamówionej przeze mnie pułapki: http://www.rmax.istore.pl/pl/pulapka-k2.html
2016.04.07
~ Anna
Re: Kuna w domu
Witam, Czy możecie powiedzieć jaki jest koszt usług firmy Trans-Hand?
2016.04.06
~ Ola
Re: Kuna w domu
Ja też miałem z nimi problem, na kuny jedynie odstraszacze pomogą. Przyznam, że próbowałem wielu rzeczy, ale to była nierówna walka. Obecnie mam ogrodowy odstraszacz na kuny - kemo, coś takiego: http://sklep.linarem.pl/p278,odstraszacz-kun-domowy-kemo-ogrodowy-odstraszacz-na-kuny.html . Nie ma co liczyć na domowe sposoby, są niestety niewiele warte. To dobra inwestycja, polecam.
2016.04.05
~ Dawid
Re: Kuna w domu
też miałem problem z kunami, pchały się na dach i tam szukały wejścia na poddasze. kupiłem dwie takie okrągłe pułapki i wsadziłem w rynnę poziomą, wyłapałem chyba wszystko bo na razie mam spokój. pułapka mniej więcej taka jak ta: http://www.ecoagra.pl/produkt-592-Zywolapka-pulapka-przelotowa-na-kuny-lasice-tchorze-60-cm.html
2016.03.15
~ Błażej