Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:25
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Zmiany, zmiany
komentarze autor
Re: Zmiany, zmiany
Program to nie książka, która ma omawiać wszystko od A do Z. Maja w ogrodzie zachęca do zakładania ogrodów, pokazuje różną filozofię, ale także uczy. Jak ktoś zechce to się nauczy, tylu ogrodów ile pokazała prze 10 lat Maja to jeszcze nikt w Polsce nie odwiedził, a każdy inny, trzeba umieć patrzeć. To nie radio tylko telewizja i tu trzeba analizować obraz, a nie słuchać wykładów. Oglądając Maję w internecie mogę sobie obraz zatrzymać, powtórzyć, a nawet czymś się zainspirować, bo nie mogę powiedzieć, że skopiować.... Widzę też masę posadzonych roślin, a każda inna. Ja też wyrażam swoją prywatną opinię.
2014.07.27
~ Efka
Re: Zmiany, zmiany
Program jest monotonny, nie zachęca do ogrodnictwa, wręcz przeciwnie odpycha! Przede wszystkim zawiera zbyt wiele reklam, po drugie zawiera mało fachowych porad. Często odcinki poświęcone są są pewnym \"ewenementom\", czy rozwiązaniom mało standardowym które jakiś właściciel akurat zastosował w swoim ogrodzie etc. tymczasem mało jest praktycznych rozwiązań skierowanych do każdego właściciela ogrodu, tarasu, patio, działki... Program nie przedstawia także ogrodnictwa jako całości i elementu na tle natury i zachodzących w niej procesów. Uważam iż nie jest wart uwagi. Jest to moja własna opinia, którą mam prawo wypowiedzieć i każdy ma obowiązek ją uszanować jak i ja uszanowałam opinie innych użytkowników!
2014.07.24
~ Canis-Leonida.
Re: Zmiany, zmiany
Zgadzam sie z B. Kulesza w stu procentach co do opinii o wartości programu .Pozdrawiam .
2014.07.22
~ Zofia
Re: Zmiany, zmiany
Czytalam wpisy innych osob i solidarnie jestem za prezentowaniem ogrodow z calego swiata , jesli to tylko mozliwe .Bardzo sobie cenie ten program , jest wyjatkowo dobrze prowadzony.i nigdy nie zawodzi.
2014.07.17
~ B Kulesza.
Re: Zmiany, zmiany
po ip administrator zapewne dojrzy ze 3 ostatnie posty są od jednej i tej samej osoby :)
2014.07.15
~ Nootkatensis
Re: Zmiany, zmiany
Miedzy odcinkami z Polski , pokazujcie rownież ogrody ze swiata . Poznawanie dorobku innych narodów nikomu jeszcze nie zaszkodziło .Zawsze mozna zaszczepić inne pomysły u nas .Dziekuje Redakcji za pomysłowość i różnorodność w programie .Dlatego ten program jest ciekawy , piękny , wspaniały !
2014.07.15
~ Dana
Re: Zmiany, zmiany
My Polacy ostatnie lata duzo podrozujemy. I napewno po pokazaniu ogrodow w Maroku ,zawitam tam w najblizszym czasie.
2014.07.14
~ Celina Hartlik
Re: Zmiany, zmiany
Witam serdecznie. Od lat jestem widzem programu, ogladam kazdy odcinek ale ostanie kilka lat tylko przez Internet bo wyprowadzilam sie z Polski. Uwazam ze dla odmiany powinno sie pokazywac ogrody w innych krajach , jak jest u nas w Polsce kazdy wie ale nie kazdy wie jak wygladaja i co sie uprawia w ogrodach w roznych czesciach swiata... uwazam ze nie mozna sie ograniczac.Nawet ogrody za granicy moga byc inspiracja dla ludzi mieszkajacych w Polsce.Sama polecila bym ekipie programu by udali sie np.do Singapuru, troche daleko ale naprawde warto. Jest tutaj przepiekny ogrod botaniczny z malymi mini tematycznymi ogrodami w ktorym to rowniez znajduje sie przepiekny ogrod z orchideami ktore rosna w naturalnych warunkach , do tego sa jeszcze inneogrody, np.pod szklem bardzo piekne architektonicznie ogrody zimowe marina bey i ogrod chinski i japonski ,przepiekne miejsca. Wiec nie ograniczajmy sie tylko do Polskich ogrodo. I zyczyla bym sobie zobaczyc kiedys wlasnie program o ogrodach i parkach w SIingapurze.
2014.07.14
~ Celina
Re: Zmiany, zmiany
Bardzo lubię program Maja w ogrodzie i zdecydowanie wolę oglądać polskie ogrody. Każde z odwiedzanych miejsc jest dla nas inspiracją. Nie chcę ,żeby sprawdziło się powiedzenie Cudze chwalicie, swego nie znacie. Zostańcie w Polsce i pokazujcie piękne, fascynujące miejsca!
2014.06.25
~ asia wrocław
Re: Zmiany, zmiany
Słuszna uwaga , poznajmy swoje ogrody , ale uczmy sie tez swiata.Ogród w Maroku jest tego zwiastunem .
2014.06.25
~ Magda
Re: Zmiany, zmiany
Tak tak tak , dla wszelkich inowacji w programie .!!! Odcinek z Maroka super ! Wiecej takich!.
2014.06.25
~ Ben
Re: Zmiany, zmiany
Program Maja w ogrodzie powinien słusznie rozszerzać sie na Swiat.Przecież to Maja w ogrodzie i nikt nigdy nie mówił ,ze tylko polskim.Popieram Redakcje .
2014.06.24
~ Sławek
Re: Zmiany, zmiany
Ka - najlepiej jest oglądać ogródki działkowe , marchewki , pietruszki , pomidory i usłyszeć kto ile wypił alkocholu .To jest dopiero rewelacja .
2014.06.22
~ Jan
Re: Zmiany, zmiany
Jestem całym sercem za programem Mai w ogrodzie .Uwazam , ze Redakcja mądrze postępuje rozwijając program , niz miałaby zawezic go tylko do terytorium Polski .Zobaczmy co robią w ogrodach inni i moze wprowadzimy cokolwiek u nas .
2014.06.22
~ Jedrek
Re: Zmiany, zmiany
Z tego programu też są porady, na przykład żeby pojechać i obejrzeć inne ogrody, i wiedzieć, co się ogląda, jakie rośliny, to o tej morwie to ciekawa porada ogrodnicza. Ale jak ktoś lubi się czepiać, wszędzie znajdzie coś złego. A co przeszkadza zrobić taką pergole jak w niebieskim ogrodzie albo pomalować sobie doniczkę na żółto. Ja na balkonie też tak sobie mogę zrobić.
2014.06.22
~ Edyta
Re: Zmiany, zmiany
ale takich programow jest mnostwo a to od strony kulinarnej, a to od strony fauny albo flory, po co kolejny chociaz najpiekniejszy? a z tego rodzaju co \"maja...\" jest jeszcze tylko \"rok w ogrodzie\" i to wszystko jak \"maja w ogrodzie\" stanie sie programem podrozniczym to pozostanie do ogladania tylko \"rok w ogrodzie\" ...a szkoda
2014.06.22
~ ka
Re: Zmiany, zmiany
Jak ktoś się na prawdę interesuje ogrodami a nie tylko uprawą bratków i marchewki, to doceni starania Mai, żeby było rozmaicie dla każdego widza - takiego na wyższym poziomie zainteresowania.
2014.06.22
~ widzka
Re: Zmiany, zmiany
nie chce zeby z mai w ogrodzie zrobil sie program podrozniczy chce programu ktory inspiruje i uczy uprawy roslin z naszego klimatu
2014.06.22
~ ka
Re: Zmiany, zmiany
Cała prawda , program jest zbyt krótki !!!!
2014.06.14
~ As.
Re: Zmiany, zmiany
Uwielbiam ten program tylko dlaczego jest tak krótki !
2014.06.04
~ bela