Premiera: TVN METEO, niedziela o 9:05
Powtórka: patrz "o nas"

Sundevilla

dodano: 29.04.2011

Czy Sundevilla może rosnąć w polskim ogrodzie?

Sundevilla pochodzi z Brazylii i jest niezwykle dekoracyjnym krzewem. Ma ogromne ilości dużych, dzwonkowatych kwiatów – czerwonych, białych lub różowych. Jej liście są błyszczące i ciemnozielone. Lubi dość jasne miejsca, ciepłe i wilgotne stanowiska.
 
Niezwykle malownicza Sundevilla w Polsce traktowana jest zazwyczaj jak roślina jednoroczna. W naszym klimacie nie przetrzymuje bowiem zimowych niskich temperatur.
 
Pani Małgosia Maj znalazła jednak na nią prosty sposób: na zimę roślina w doniczce wstawiana jest do ogrzewanej altanki. Tam temperatura nie spada poniżej około 5 stopni.  W efekcie roślina dobrze zimuje i zrzuca tylko trochę liści.
 
Jeśli więc ktoś dysponuje w miarę ciepłym pomieszczeniem, może spróbować Sundevillę przechować – warto, bo nie jest to roślina tania, a może odwdzięczyć się wspaniałymi kwiatami.
Materiał pochodzi z 320. odcinka programu.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
97%
3%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Sundevilla
\\trzeba dać jej nawozu dla roślin kwitnących, np. balkonowych. Potrzeba jej dużo słońca.
2015.04.02
~ Mika
Re: Sundevilla
mam problem już drugi rok sandevilla u mnie nie kwitnie bardzi ładnie rośnie stoi na prapecie w oknie daje duz e przyrosty ale nie ma kwiatów co jest tego przyczyna
2015.04.02
~ penczo
Re: Sundevilla
Moja Sundevilla niestety uschła. Wstawiłam ją na strych, pod południowe okno. Muszę w tym roku kupić nową. Spróbuję przezimować w domu.
2015.04.02
~ Kinga
Re: Sundevilla
mam ja 2gi rok i zamierzam dluzej.Na zime zabieram do mieszkania do chlodniejszego pokoju,na lato na dzialke.Rosnie super,kwitnie fantastycznie jeszcze teraz-listopad.Oczywiscie nawoz do sundevilli.
2015.04.02
~ ela
Re: Sundevilla
JA MAM SUNDEVILLA JUZ PIATY ROK W TYM ROKU TROCHE ZANIEDBANA IJESZCZE NIE ZAKWITLA ALE MAM NADZIEJE,ZE ZAKWITNIE WYPUSZCZA NOWE ODNOZKI.W ZIMIE STOI W POKOJU O TEM.20 ST.W ZESZLYM ROKU TEZ POZNO ZAKWITLA NA POCZATKU SIERPNIA
2015.04.02
~ ZANETA
Re: Sundevilla
wlasnie zakupilam sobie taki kwiatuszek po programie maja w ogrodzie :P... ciekawi mnie jak ja sobie poradze z ta roslinka :)))
2015.04.02
~ Ginger
Re: Sundevilla
Ja ją przezimowałam w domu na poludniowym oknie.Odwdzięczyła się pięknymi kwiatami:)
2015.04.02
~ jana
Re: Sundevilla
WITAM ! JA MA SUNDEVILLA JUŻ DRUGI ROK,ZAWSZE NA ZIMĘ PRZENOSZĘ JĄ DO POKOJU GDZIE OKNO JEST NA POŁUDNIOWĄ STRONĘ A KWIAT STOI NA PARAPECIE OKNA.TEMPERATURA W POKOJU JEST OD 15-22 STOPNI.ALE NIE STOI PRZY GRZEJNIKU,PO ZA TYM TRZEBA PAMIĘTAĆ O PODLEWANIU ABY NIE BYŁO INTENSYWNE.MUSZĘ SIĘ POCHWALIĆ,ŻE SANDEVILLA KWITŁA U MNIE NAWET ZIMĄ,BARDZO TO CIESZY ŚNIEG ZA OKNEM A NA PARAPECIE OKIENNYM KWITNIE LETNI KWIAT. POLECAM GO ALE LATEM TRZEBA O NIEGO DBAĆ ABY NIE ZAPOMNIEĆ O SYSTEMATYCZNYM PODLEWANIU,I ZASILANIU,A ODWDZIĘCZY SIĘ PIĘKNYMI KWIATAMI.POWODZENIA DLA TYCH CO SPRÓBUJĄ PIERWSZY RAZ ZAKUPIĆ SANDEVILLA.
2015.04.02
~ GABRYSIA.

Poprzednia porada

Olejowanie

Olejowanie

Wiosną warto zabezpieczyć drewniane meble ogrodowe, by wyglądały pięknie cały sezon.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Ostatni odcinek

Dwa ogrody nad wspólnym stawem (odc. 541)

Dwa ogrody nad wspólnym stawem (odc. 541)

Dwaj znajomi kupili działkę nad małym stawem, który wkrótce powiększyli dziesięciokrotnie. Nad jeziorem powstały ogrody obsadzone głównie kompozycjami z...

więcej »
Ocena
73%
27%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

\

"Maja w ogrodzie" rekomenduje imprezy ogrodnicze

W jakim spotkaniu lub wydarzeniu o tematyce ogrodniczej - i pokrewnej - warto wziąć udział w najbliższym czasie?

więcej »
Ocena
92%
8%
Facebook Twitter Blip Digg