Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

azalia doniczkowa
komentarze autor
Re: azalia doniczkowa
Hej, moja doniczkowa azalia ma problem. Listki sypią się, brązowieją od czubka i są jakby pokryte (posypane?) białym nalotem. Wygląda to jak na tablicy przetartej niezbyt dobrze wypłukaną gąbką, takie kredowe pozostałości. Azalia stoi u mnie miesiąc z kawałkiem, zostały jej już raptem dwa kwiaty. Nie stoi na parapecie, tylko na niewysokiej szafce oddzielonej od okna sporym łóżkiem. Wydaje mi się, że światła ma dość sporo, o ile dzień jest słoneczny (strona południowo-zachodnia). Tyle że w tym pokoju nikt nie mieszka, więc jak już zapadną ciemności, tam rzadko jest zapalane światło.Temperatura w pokoju utrzymuje się w granicach 15-18 stopni. Podlewałam ją co 2-3 dni, podłoże cały czas było wilgotne, a mimo to listki opadają. Zastanawiam się, czy to nie jest jakaś choroba. Myślałam, że listki są pokryte kurzem, bo np. długo stała na posadzce w kwiaciarni, i przetarłam je wilgotnym ręcznikiem papierowym. Od tamtej pory są takie właśnie, jakby zostały kredą posypane. Czy to może szara pleśń? Czym to zwalczyć? Ten biały nalot widzę też na gałązkach tuż przy ziemi i chyba nawet na samej ziemi w jednym miejscu (przy obrzeżu doniczki). Bedę wdzięczna za poradę.
2018.11.29
~ Anka
Re: azalia doniczkowa
Zawsze się zastanawiałam czy te azalie doniczkowe ( domowe) to te same azalie japońskie, które kupujemy w szkółkach do ogrodu. Czasami się taką kupi w markecie , a ona niestety marnieje w domu i zastanawiam się czy można ją posadzić w ogródku.
2017.07.21
~ Monika z Żar
Re: azalia doniczkowa
Za dużo nawozu, nie da się uratować.
2017.07.13
~ Ania
Re: azalia doniczkowa
Szukam porady. Podsypałam azalię japonce nawozem do azalii , była w donice. A później podlałam wodą , po dniu liście zrobiły się uschnięte , później zaczęli brązowieć i teraz wogle uschły. Przysadziłam ją do grunty , miała bardzo mokro. Czy to możliwe ,że spaliłam azalię. A jak tak. To czy odbije? I jak ją ratować? Czy wogle można ją uratować?
2017.07.11
~ Nieświadoma.
Re: azalia doniczkowa
Wszystko zależy, w jakiej roślina jest formie. Jeśli jeszcze jest zielona, to trzeba podlewać ją bardzo ostrożnie i delikatnie, by nie przegniła, można lekko zraszać. Nie nawozić. Ustawić w chłodniejszym miejscu. Może wypuści nowe pączki. Uprzedzam jednak, że szanse nie są duże...
Może pani sprawdzić np za 2-3 tygodnie, czy roślina nadal jest zielona w środku - możliwe, że już zginęła i zielony kolor był tylko pozostałością po krążących w niej sokach.
2013.10.21
Redakcja
Re: azalia doniczkowa
dzięki za info, przyda się na przyszłość ale bardziej mnie interesuje czy da sie ją jeszcze uratować i ewentualnie w jaki sposób?
2013.10.16
~ monia
Re: azalia doniczkowa
Azalia doniczkowa - jesli stoi w mieszkaniu - niestety zazwyczaj gubi liście i kwiaty, bo jest dość wrażliwa i ciężko jej zapewnić optymalne warunki. Najlepsze dla niej jest miejsce jasne, ale nie bezpośrednio w słońcu,wilgotne powietrze (o to ciężko, gdy zaczyna się sezon grzewczy) i niezbyt wysoką temperaturę. Na chłodnym parapecie miewa się lepiej, niż w cieple. Dodatkowo - lubi dość wilgotne podłoże, ale nie może stać w wodzie. Trzeba to umiejętnie wypośrodkować.
2013.10.15
Redakcja
azalia doniczkowa
witam. Rok temu dostałam pięknie kwitnącą azalie w doniczce. Niestety po opadnięciu kwiatów zaczeły opadać też liście i na chwilę obecną jest tylko kilka brązowych liści tak jakby roślina uschła ale przełamałam jedną gałązkę i jest w środku zielona. Czy myślicie że jest szansa na uratowanie tej pięknej roślinki?dzięki za wszystkie sugestie
2013.10.14
~ monia