Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
komentarze autor
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Oglądam \\\"Maję w ogrodzie\\\" już kilka lat i to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych ogrodów polskich jakie pokazano (oczywiscie jak dla mnie). I to bez pomocy żadnych firm zewnetrznych i projektantów więc tym bardziej brawa dla własciciela i synów. Fakt że jest mały a to też pomaga że nie trzeba dbać np. o hektary trawnika. Ale i tak wielka pracowitość, pomysłowość i zręczność
2016.03.07
~ Magda
Gratulacje
Jestem miłośnikiem pięknych ogrodów i wolier, lecz ten ogród jest przepiękny! To komfort psychiczny i fizyczny móc prowadzić taki ogród i przebywać w nim o każdej porze dnia i roku. Szczere gratulacje! Pani Maju, proszę częściej pokazywać w TV tego typu przedsięwzięcia, a co raz większe grono osób i miłośników będzie zakładać tak cudne i piękne ogrody. Brawo i jeszcze raz BRAWO !
2016.03.06
~ Marko Polo
Prośba do synów :)
Uwielbiam ten odcinek i ten ogród , jest dla mnie prawdziwym źródłem inspiracji.Jest to ogród w moim stylu :).Proszę was (synowie) nagrajcie sami odcinek i umieśćie go na you tube , bo jestem bardzo ciekaw co się zmieniło od ostatniego nagrania itp.Tylko długi , proszę i więcej czasu możecie poświęcić na woliere. Wiem że teraz jest zima ale chociaż coś krótkiego :).Z góry wielkie dzięki .
2015.11.27
~ RONIN
co do woliery...
Ptaki, które zimują w wolierze to z papug: nimfy, faliste, górskie, rozele poza tym bażanty: złoty, królewski, srebrny, łowny; kuropatwy skalne.....to przykłady z wielu lat doświadczeń taty. Co do wskazówek to dobrze jeśli woliera jest częściowo osłonięta od wiatrów i ma ustronne miejsca (w wolierze taty - daszki domków lęgowych w szczycie dachu); na pewno ptaki należy przyzwyczajać do klimatu przez cały sezon od wiosny lepiej jeśli to okazy młode, warto jesienią dietę ich wzbogacić o słonecznik i orzechy by ptaki nieco \"utuczyć\" (z tym ostrożnie), co najważniejsze uważajmy z wodą w zimie, ptaki lubią się kąpać, a na mrozie to szalony pomysł dlatego zdaża się, że tata zamiast wody w mrozy do woliery wrzuca śnieg. Wszystkie powyższe informacje wynikają z obserwacji i doświadczeń naszego taty i nie są poparte jakąś fachową literaturą więc nie możemy odesłać do merytorycznej książkowej wiedzy i recept. W duże mrozy zdażało nam się wcześniejsze woliery osłaniać w całości słomiankani lub folią \"bębelkową\" ale od lat już tego nie robimy. Powodzenia.
2013.11.23
~ jureccy.pl
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Jakie gatunki ptaków są w wolierze? Czy jest jakaś metoda "uczenia" ich z mrozami po 20*C? Gdzie można na temat takowej CAŁOROCZNEJ woliery znaleźć informacje? (ale jakieś bardziej merytoryczne, bo pełno informacji, ale typu -"nie to nie możliwe, nie uda się, nie można ...".)
2013.11.18
~ AdamJas
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Piękny przeuroczy ogród , widowisko pomyslowo dobranych roślin i oprawy dekoracyjnej .Super program , szkoda ,ze taki krótki .
2013.11.17
~ Bogdan
cudny ogródek
Jestem pod wrażeniem i zauroczona wszystkim w tym ogrodzie!Cudo!Więcej takich ogrodów chciałabym oglądać.Dużo pracy i serca trzeba włożyć ale warto dla takich chwil budzić się rano:)pozdrawiam mocno
2013.11.16
~ Malina
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Wyjatkowy bardzo pomyslowo zorganizowany I wykorzystany co do centymetra ogrod. Taki obraz ogrodu wymagal pracowitosci , uporu I wizji wlasciciela .Gratulacje.
2013.11.11
~ jedrek
co do dachu zielonego...
W sprawie dachu zielonego odsyłamy na naszą stronę internetową gdzie obok zdjęć z realizacji, które mogą być inspiracją można również podejrzeć pewne rzeczy na zdjęciach z ekipą wykonawczą i filmikach dokumentujących różne prace.
2013.11.07
~ jureccy.pl
co do żółwi...
Jeśli chodzi o zimowanie żółwi naszego taty to sprawa jest prosta, natura sama wysyła sygnały, jesienią aktywność żółwi spada wraz ze spadkiem temperatury, wykazują coraz mniejsze zainteresowanie jedzeniem i szukają dogodnego miejsca na dnie zbiornika. Wtedy tata wyławia żółwie i przenosi je do pomieszczenia gdzie temperatura wynosi od 5-15 stopni. W okresie zimowym nie karmi ich bo w tych temperaturach nie są zainteresowane karmą, ale wczesną jesienią karmi je obficie by przygotować je do odpoczynku. Wiosną temperatura w pomieszczeniu wzrasta, żólwie są aktywniejsze, głodne i ponownie wędrują do oczka. Warto wtedy zwrócić uwagę by różnica temperatur wody nie była zbyt duża by nie był to szok dla naszych stworzeń. Terminami tych wszystkich zabiegów zarządza sama przyroda nie sposób tu podać właściwych dat, a kolejne lata przynoszą nam kolejne doświadczenia i zaskoczenia.... życzymy miłych chwil podczas obserwacji natury.
2013.11.07
~ jureccy.pl
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Witami bardzo podoba mi się pomysł z żółwiami. Bardzo bym prosił o poradę chodzi mi konkretnie o zimowanie kiedy żółwiki odławiam chowam na zimę do szklarni w zaciemnione miejsce temperatura w szklarni około +5 stopni lub w drugiej do wyboru +15 stopni . Kiedy wiosną wpuszczam żółwie z powrotem do oczka jaki miesiąc przy jakiej temperaturze otoczenia. czy zimą trzeba dokarmiać , ile razy karmie w sezonie letnim czy codziennie czym najlepiej ? bardzo proszę odpowiedzi kierować na adres : mlody_2_0@vp.pl dziękuje i pozdrawiam
2013.11.03
~ michal
ogród
Czesław mosz to super! Nic tylko podziwiać. Jo tam przijada.
2013.10.30
~ Tadek
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Ogród Pana Jureckiego to dla mnie absolutny hit. Nie mogę uwierzyć że ten ogród ma zaledwie 400 m 2. Każdy centymetr przemyślany, pielęgnowany z ogromną pasją. Urządzony z wielkim ukłonem w stronę natury. Najbardziej zachwycił mnie zielony dach garażu. Ten pomysł chciałabym podkraść i przenieść do siebie. Właściwie dzięki Pani programowi zobaczyłam w realu to co sobie już od dawna wymarzyłam. Nie bardzo jednak wiem jak się za to zabrać. Kogo mogłabym zasypać pytaniami np dotyczącymi izolacji takiego dachu??? Mogę przesłać zdjęcia budynku , a właściwie tego co po nim zostało z opisem. Proszę , bardzo proszę odpisać. Serdecznie pozdrawiam.
2013.10.29
~ asa19
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Przepiękny ogród!! Gratuluje pomysłów. Wspaniale zorganizowana przestrzeń. Wypoczynek w takim ogrodzie to prawdziwa przyjemność.
2013.10.29
~ basiek22
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Eine wunderschöne Gartenanlage! Auf relativ kleinem Stück lassen sich unzählige und schöne Akzente verwirklichen. Eine riesen Anerkennung an den Besitzer, Erschaffer und Pfleger des Paradieses. Ich wünsche weiterhin viel Freude an dem Garten und noch viele so gute und brillante Ideen. Liebe Grüße aus Leverkusen - Eddy
2013.10.28
~ Eddy
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Piękny ogród, który miałam okazję zobaczyć wraz z grupą przedszkolaków. Odwiedziliśmy to miejsce na zaproszenie pana Jureckiego - dziadka Szymona, / Szymon uczęszcza do naszej grupy przedszkolnej/. Mimo, że od tego wydarzenia upłynęło już trochę czasu / wiosna 2012/, to doświadczenie obcowania z przyrodą pozostało dla dzieci niezapomniane, a szczególnie: oglądanie piskląt w budkach lęgowych przez otwierany daszek, obserwacja żółwi czy ukrycie się w domku na drzewie- było dla dzieci szczególnym doznaniem. Odwiedzając to miejsce można poczuć niezwykle pozytywną atmosferę: spokoju, równowagi i przyjaźni, którą tworzą sympatyczni ludzie. Cieszę się, że dzięki temu programowi tak wiele osób mogło zobaczyć ten wyjątkowy ogród. Myślę, że rozwiązania pana Jureckiego będą stanowić inspirację dla wielu ogrodników. My jako Przedszkole mamy szczęście mieć w swojej społeczności Państwa Jureckich - toteż za ich sprawą stanął na terenie ogrodu okazały karmnik - systematycznie także dostarczany jest poważny zapas ziarna dla ptaków na okres zimy, a obecnie przygotowywany jest ogródek warzywny.
2013.10.28
~ Asia
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
A kiedy mozna obejrzec ten odcinek? Dlaczego zawsze z takim opoznieniem?
2013.10.27
~ dz
Re: Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Witam- jestem zauroczona ogrodem p. Jureckiego- zawsze chciałam zrobić wolierę z papugami w ogrodzie- niestety nigdy do tego nie doszło. Urządziliśmy z mężem małe oczko wodne i zbiornik dla żółwi czerwonolicych (3 szt.). W domu akwarium, dwa psy, kot i sezonowo królik miniaturowy (córki). Niestety ogród z domem jest teściowej, więc nie mam wielkiego pola do popisu. Kiedyś ogród był moją chlubą i chętnie w nim ładowałam życiowe akumulatory i zapraszałam znajowych. Od pewnego jednak czasu stosunki z teściową się pogorszyły i ogródek już nie jest \"mój\". Z zachwytem i zazdrością oglądałam odcinek z ogrodem p. Jureckiego- jego ogród jest jak z moich marzeń. Powodzenia i długich lat życia dla tak twórczego właściciela. Pozdrawiam Hania
2013.10.27
~ hannamat
Pełen pomysłów mały ogród z wolierą (odc. 467)
Odwiedzamy niewielki, ale niezwykle interesujący ogród, pełen pomysłów, ciekawych rozwiązań, rzadkich zwierząt i pięknych roślin.
2013.10.25
Maja w ogrodzie