Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Elegancki ogród przy dużym domu (odc. 308)
komentarze autor
Re: Elegancki ogród przy dużym domu (odc. 308)
Ogród jest piękny i elegancki, a miejscami naturalistyczny. Zasługuje na uwagę za rozmach, ale też za szlachetność, bo użyto w nim naturalne nawierzchnie, jak piaskowiec na tarasie, alejki brukowane kostką granitową oraz takie zupełnie naturalne piaskowo-gliniaste. Właściciele nie są zadęci. Po prostu kulturalni ludzie, z tym, że o różnych charakterach...właściciel jest chyba introwertykiem, myślicielem, więc ma też inną manierę wypowiedzi. Wiele z rozwiązań można powtórzyć u siebie z mniejszym rozmachem. Zapracowani ludzie nie mają czasu na pielęgnację dużych ogrodów, a jak odpowiednio zarabiają, to się wyręczają. Każdy by tak zrobił, przynajmniej przy najuciążliwszych pracach, jak koszenie trawnika! Ekipa w takim miejscu, to rzecz naturalna i wielkim nietaktem jest to komuś wytykać. Chętnie zobaczyłabym ten ogród obecnie, jak i czy się zmienił. Jedyne co mi się tam nie za bardzo podoba, to zbyt wymyślna fontanna, jakby wyrwana z innego ogrodu. Nie ma w tym ogrodzie zbyt dużego formalizmu, jak wynika z komentarzy! Podkreślono trochę osie, zastosowano trochę geometrii...daleko mu do formalnego ogrodu włoskiego, czy francuskiego. Troszkę geometrii i osi przydałoby się wielu chaotycznym ogródkom Polaków, pt. gdzie mi się uryje, tam wsadzę. Wiele pięknych domów ma obsadzone osie frontowe domów niskimi drzewami, co daje fatalny obraz w krajobrazie wsi i miast.
2019.11.07
~ Anitaaa
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Dokładnie tak. Nie chodzi tu o zazdrość. Tak jak mówię- efekt nie zabija mimo ogromu pracy włożonego przez architektów i ogrodników...
2013.08.07
~ Zieleniak
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Jednak coś w tym jest. Przydałyby się też czasem ogrody tworzone przez ludzi takich zwykłych, przeciętnych, którzy kilka lat składają pieniądze na system nawadniania, rok na altankę, tworzą, sadzą, pielęgnują samodzielnie i samodzielnie go realizują. Ludzie z odcinka są sympatyczni i nie chodzi o zazdrość. Chodzi o to, że takich bogatych w Polsce jest promil. Może dla odmiany niech bohaterem będzie jakiś przeciętny zjadacz chleba, żeby nam nie podcinać skrzydeł. Żeby pokazać, że bez wielkiej kasy, której 99,9% z nas nie ma również można stworzyć urokliwe miejsce.
2013.08.05
~ asdf
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Według mojego gustu - ogród zbyt wystawny. Trochę przerost formy nad treścią. Jak na ilość osób zaangażowanych- efekt nie zabija... Architekci i właściciele trochę nadęci. Trochę mnie to wszystko mierzi, a lubię podziwiać piękne krajobrazy i zadbane, przestrzenne ogrody.
2013.07.31
~ Zieleniak
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
To zadna przyjemnosc ogladac byle jakie ogrody .Czlowiek zawsze zmierza do doskonalosci nie do miernoty .Ja chce ogladac wlasnie te ogrody , ktore pokazuje Pani Maja .
2013.01.02
~ J.Janis
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
To żadna sztuka zatrudnić nabzdyczonych architektów "krajobrazu" i wnętrz.
2012.12.19
~ Maja
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Pani Maju ! Czytam czasami te wszystkie komentarze i nie wiem dlaczego ludzie ogladajac program " Maja w ogrodzie " potrafia byc dokuczliwi . Uwazam , ze tworzy Pani piekny , interesujacy , zachwycajacy program o ogrodach.Jestem calym sercem za ogrodami ludzi z zasobna kieszenia , poniewaz to wlasnie oni maja mozliwosc budowy nieprzecietnych krajobrazow ogrodowych, a tzw. przecietnosc finansowa ma na kim sie wzorowac .Zyjemy juz w czasach , w ktorych oklepane powielane ogrody traktowane sa obojetnie .To wlasnie Pani obudzila u Polakow chec tworzenia pieknej ogrodowej przyrody . Pani program ma sens i jest bardzo potrzbny nam wszystkim !!!
2012.08.24
~ Jedrek i rodzinka .
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Pani Magdo! Jest OK ;). Może mnie trochę poniosło. Nie neguję ludzi ani bogatych ani biednych. Taki jest świat... ja może bardziej kocham kolorowe , wiejskie ogrody ? Sama mam ogród pełen hortensji, które cudownie kwitną w tej chwili i to może tez nie jest fajne ale ja kocham hortensje...
2012.08.22
~ klarysa
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Ja wiem, że czasami wiejskie ogrody potrafią być piękne. I przepraszam jeśli panią dotknęłam - chodzi mi o tylko o to że tu jest dużo wątków, gdzie ludzie krytykują ogród nie za to, jaki jest tylko wyłacznie za to że "to ogród bogaczy". I to mnie denerwuje. Jak bogaczy, to dla wielu osób z gruntu zły. To paranoja. Oczywiście biedny też może być dobry, chociaż jak patrzę po sąsiadach, to widze że 98% biedniejszych ogrodow są może w miarę ładne, ale nic w nich wyjątkowego ciekawego - nic super do pokazania w telewizji w całej Pollsce! Nie twierdzę, że biedny jest zły - ale dlaczego bogaty musi być zły, bo własciciel więcej zarabia? Tylko o to mi chodzi.
2012.08.22
~ Magda
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Do P.Magdy! Przeczytałam komentarze , które zostały umieszczone zaraz po mojej notatce. Przeczytałam je z ogromnym zdumieniem bo nie ma we mnie ani krzty zawiści, zazdrości a serdecznośc i optymizm. Postanowiłam nie wchodzić w polemikę bo można to było ciągnąc bez końca ale Pani komentarz wręcz mnie oburzył! Nie zna mnie Pani, nie wie jaka jestem, jaki mam ogród a posądza o cos co ani mi w głowie. Każdy ma prawo na foprum wypowiadać się, pisać o swoich oczekiwaniach, pisać o roslinach ,ogrodach.... także i tych wiejskich, niekoniecznie biednych. Bieda jest w wielu miejscach i nie należy sie jej wstydzić bo nie zawsze mamy wpływ na jej istnienie. Ogródki prowadzone przez wiejskie kobiety są bardzo często naprawdę piekne, prowadzone z sercem i ogromnym zaangazowaniem. Czasami przekazywane z pokolenia na pokolenie doświadczenie w ich opiece przewyższa wiedzę wykształconych ogrodników i architektów. Proszę więc sie nie oburzać tym, co ktos ma do powiedzenia bo nade wszytsko : szanujmy się wzajemnie.....
2012.08.21
~ klarysa
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Ja też nie rozumiem. Czepiacie się, że ktoś ma duży ogród? Nie wiecie jak zarobił, ale się czepiacie? Jak czytam te komentarze to wierzę w tą polską zawiśc! Zamiast się cieszyć, że pani Maja pokazuje piękne ogrody i właścicieli z sercem, to macie pretensje, bo komuś się lepiej powodzi, niż wam?? Co za naród.!! Ja takiego wielkiego ogrodu nie mam i mieć nie będę, ale to nie znaczy, że chcę oglądać małe i biedne ogórdki. Takie to mam za płotem. Chcę oglądać ŁADNE i umiejętnie zrobione. Takie, z których się czegoś dowiem, poznam wskazówki projektanta, na którego mnie nie stać a dzięki pani Mai mam za darmo! I jeszcze jest tam pięknie, a nie przeciętnie i ubogo. Dlaczego pani Maja ma promować biedę? Ma promować wiedzę i dobre wzory! Co za różnica, czy kwiatka w ogródku posadził pan Y czy pan X? A dla was najlepiej by było pokazywać nieciekawe, bo kogoś tam na coś nie stać. To może wogóle nie pokazujmy ogrodów, bo niektórych nie stać na dom z ogrodem!
2012.08.21
~ Magda
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
A ja z przyjemnością wysłuchałam, jak właściciel tego odcinka wkłada całe serce w ogród, jak poetycko opowiada o ogrodzie. Przecież to właśnie taki człowiek, o jakiego prosicie. Kocha swój ogród i pięknie o nim opowiada. Sam go tworzy. Nie rozumiem o co chodzi.
2012.08.19
~ Ania
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Jeśli ktoś z Was ma dom i ogród, to jest już bogatszy od tych, którzy mieszkają w bloku, na 30 metrach i nawet nie mają balkonu. Zawsze są i będą bogatsi od Was. Wasze posiadanie też może kogoś kłuć w oczy. Nie ma co gadać, że ktoś wynajmuje firmę. Czy redakcja ma pokazywać tylko tych co sami robią ogród? Co to za kryteria! Taki sam klomb lawendowy może zrobić sam właściciel ogrodu jak i wynajęty ogrodnik. Liczy się pomysł. Jak ktoś lubi narzekać, to zawsze znajdzie pretekst kochani Polacy.
2012.08.19
~ Lech
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Niestety i ja też zauwazyłam, że bardzo często są to ogrody za naprawdę duże pieniądze, zaplanowane przez architektów krajobrazu, prowadzonych przez ogrodników a tam mało jest tych ogrodów, ogródków zakładanych przez`nas samych, którzy wkładamy weń całe swoje serce a często tez i wdowi grosik ;). Jak chodze po moim ogródku, ukochanym miejscu na ziemi, czasami nawet przytulam sie do pieknych hortensji to myślę, że Bóg dał mi wielka łaskę życia i kochania przyrody...Patrzę na budleje w motylach i myslę,że ci bogaci z pieknymi ogrodami może takich chwil nie przezywają, nie mają ochoty chodzić boso po rosie, patrzeć na harcujące w pidełku rudziki.... oj mogłabym pisać i pisać...
2012.08.19
~ klarysa
Re: Elegancki ogród przy dużym domu
Co odcinek widzę domy i ogrody ludzi których sytuacja finansowa daleko wybiega powyżej średniej krajowej i to nie oni uprawiają swoje ogrody,tylko zatrudniają wykwalifikowaną kadrę do ich pielęgnacji.Może wreszcie obejrzę odcinek w którym pomysłowość i praca wlasnych rąk stworzyła piękny ogród tanim kosztem.Ogród przeciętnego zjadacza chleba,który sercem,potem wyczarowal jego piękno,a nie tylko za sprawą mamony jak w wszystkich Pani odcinkach.
2012.08.19
~ obserwator
Elegancki ogród przy dużym domu (odc. 308)
W 308. odcinku programu Maja prezentuje piękny, dość spory ogród położony w okolicy lasu.
2011.03.05
Maja w ogrodzie