Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Ogród na tarasie (odc. 474)
komentarze autor
Re: Ogród na tarasie (odc. 474)
Dobrý deň..strašne som si zamilovala túto reláciu,skvelé nápady a prekrásne inšpirácie...máme tiež terasu a plánujem vysadiť do donic kwiaty ako ma pani vo videu..tawula,salvia,miskant,žurafka.,berberis - ten bol zas v inom filme :D ...,hortenzia bukietowa i klon..taraz bude na vychode,juh a vecer západ...snad aj ja vypestujem krásne kvety a v zime mi nič nepomrzne...donicka bude s drewna ...a vyslane steropianem...odtok vody a drenaz...mozem toeto vsetky rastliny vysadit do kyslej pody? ďakujem za krásny program a prepáčte za chyby v pravopisu..som so Slovacji a po PL neviem písať...Pekný deň
2015.03.16
~ Ewa
Re: Ogród na tarasie (odc. 474)
Witam, donice są zbyt małe, a ich kształt nie sprzyja stabilności drzew. Lepiej sprawdziły by się donice niskie o większej kubaturze. Jeśli donica jest zbyt mała, drzewa będą żyły krócej, i będzie je trzeba częściej podlewać. Zawsze należy drzewa przywiązać do stabilnych elementów, takich jak barierki, bo przy silnym wietrze poprzewracają się. Takie duże donice możemy stosować na stropodachu, a jeśli chcemy postawić je na wystającym z elewacji balkonie, lub tarasie należy skonsultować ich wagę z architektem, lub po prostu przeliczyć maksymalne obciążenie na m2.
2015.02.25
~ Wojciech
Re: Ogród na tarasie (odc. 474)
Zastanawia mnie jaka jest najlepsza wielkość donicy dla klonów? Te kuliste wydają się być posadzone w dość małych donicach, czy będzie im w nich dobrze? Ta ogromna donica betonowa, wydaje się być bardzo ciężka. Zastanawiam się nad klonami właśnie na moim tarasie, też na ostatnim piętrze w bloku i myślę w jakich donicach je posadzić. Powierzchni mam dużo martwi mnie tylko ciężar takiej donicy i wytrzymałość stropu pod nimi. Będę wdzięczna za radę w tej kwestii.
2014.05.25
~ Versona
Re: Ogród na tarasie (odc. 474)
Polskie prawo pozwala na palenie papierosów i grillowanie na własnym balkonie.Teren naszego balkonu to integralna część naszego mieszkania i według polskiego prawa możemy na nim urządzić grilla. Jednak nie należy zakłócać prawa do odpoczynku sąsiadów i starać się nie dymić im nadmiernie. Mówiąc obrazowo, nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność sąsiada. prosimy obejrzeć tę wypowiedź policji: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/czy-mozna-rozpalac-grilla-na-balkonie,87733,1,0.html
2013.12.16
~ redakcja
Re: Ogród na tarasie (odc. 474)
Czy napewno można robić takie palenisko na tarasie? Z tego co wiem zwykły grill jest zabroniony na balkonie.
2013.12.16
~ basia
Re: Ogród na tarasie (odc. 474)
Witam, to bezpieczne palenisko- ognisko jest polskiej produkcji - firmy AdHorti.
2013.12.15
~ redakcja
Re: Ogród na tarasie (odc. 474)
Mam pytanie o palenisko na tym tarasie, gdzie je można kupić? Planuję podobne do swojego ogrodu.
2013.12.15
~ Stefan B.
Ogród na tarasie (odc. 474)
W tym odcinku odwiedzamy duży taras, który z trzech stron okala mieszkanie. Jest tu plac zabaw dla dzieci i zakątek wypoczynkowy. Potem wybieramy budki dla ptaków – przyglądamy się jerzykom, zamieszkującym nasze miasta i jednocześnie skutecznie walczącymi z komarami. Prezentujemy też wieżę dla jerzyków, która stanęła w Warszawie.
2013.12.14
Maja w ogrodzie