Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

wyjaśnienie w sprawie Roundupu
komentarze autor
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Chciałam zauważyć pani Zyto że program Maja w ogrodzie w którym pokazany był ten mazak z roundupem był emitowany dobre kilka lat temu i potem już nie było reklam Roundapa. Pokazywano za to wiele ekologicznych ale przy okazji dość drogich rozwiązań do zwalcz szkodników. Więc nie wiem czemu akurat teraz tak jadem ziejecie na tą biedną dziennikarkę. Zaznaczam że nie mam z redakcją nic wspólnego mieszkam daleko od Warszawy. Po prostu podoba mi się program "Maja..".HGTV mógłby częściej "Maję" pokazywać zamiast epatować nas domami zUSA na plaży, w górach itp. itd. Tym bardziej ze styl budowania w Polsce i USA się różni (my murujemy, oni wszystko ze sklejki)
2019.06.07
~ Magda
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
mój ojciec stosował rundup na działce, teraz dostał chłoniaka, szukam adwokata, który chciałby poprowadzic sprawę odszkodowawczą
2019.06.06
~ Jola
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Kamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa. Mamy 2019r i wygrane sprawy w sądach w stanach gdzie jest już udowodnione rakotwórcze działanie tej trucizny. mam tez doświadczenia własne z psem, który zjadł trawę po oprysku i dostał wewnętrznego krwotoku. Nie tylko mój pies trafił do lecznicy w stanie ciężkim, ale też kilka innych w tym samym czasie. Jasno stwierdzono -zatrucie środkami "ochrony roślin"! W tym czasie Administracja do której należę, zleciła porządki na terenach zielonych w tym opryski trawników i chodników. Pisałam do Wydziału Ochrony Środowiska w tej sprawie . Zrobiono kontrolę. Oprysk był robiony Roundupem. Nie szkodliwy ? Moja sunia zjadła ze dwie 3 źdźbła trawy. Tyle zwróciła. Wieczorem wymiotowała krwią i załatwiała się krwią. Przeżyła, ma uszkodzoną wątrobę. NIeszkodliwy środek, bo człowiek go przecież nie zje? Opary, czy to co zostaje na i w warzywach, kwiatach ? Może tak obrońcy trucizny wystawią swoje dzieci na działanie tego " nieszkodliwego środka" i w ten sposób ostatecznie zaczną nam wciskać kit czyli udowodnią teorię o nieszkodliwości trucizny. która tak po prostu: uszkadza płody i zabija. Raka wam życzę, chociaż może już nie muszę. A pani maja (nie zasłużyła na duże litery) może przestanie być ogrodową korpoidio_tką - jak kobieta mająca dziecko może reklamować trucizny? może Pani tez wystawi swoją pociechę w TV z marchewką po polaniu Roundupem i z uśmiechem powie - Proszę moje zjada , A twoje ? Albo będąc w ciąży. pokaże światu,że nie boi się pracy w ogrodzie z Roundupem w rękach. Kłamstwa dla kasy - Rak Mon SATAN o.
2019.06.04
~ Zyta w ogrodzie
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
ROUNDUP I GLIFOSAT JEST RAKOTWÓRCZY GRUPA 2A ZAKWALIFIKOWANY DO SUBSTANCJI RAKOTWÓRCZYCH PRZEZ MIĘDZYNARODOWĄ AGENCJĘ DO BADAŃ NAD RAKIEM IARC.POZA TYM WSZYSTKIE BADANIA KONCERNU MONSANTO PRODUCENTA ROUNDAPU I GMO SĄ FAŁSZOWANE NA NIESZKODLIWOŚĆ SĄ NA TO DOWODY.MONSANTO ZAJMUJE SIĘ DEPOPULACJĄ!!!!!
2018.05.23
~ Ana
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Świat według Monsanto https://m.cda.pl/video/1838186c Nie trzeba komentarza...
2018.05.01
~ Ania
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Roundup jest większym zagrożeniem dla świata niż cała zgromadzona broń jądrowa.
2018.04.24
~ marek
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Film "roundup przed sądem" można obejrzeć na cda.
2018.04.05
~ anonim
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Oglądałam ten film i ze zdziwieniem widzę, że nie miał on powtórek. Nie ma też na youtube. Chyba prawda jest dla jakiegoś lobby niewygodna. Sprawy zaszły za daleko i świat nie wie, jak się z tego wyplątać. Nasi rolnicy szukają metod zastąpienia paszy z modyfikowanej soi (uprawiana z zastosowanie glifosatu) naszymi produkcjami. Byłoby to rozwiązanie na skalę Polski.
2018.03.07
~ Mirka S.
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Czy może ktoś dać linka albo udostępnić na youtube film "roundup przed sądem" z polskim lektorem co emitowany był w lutym w tv Planete+.Muszę uświadomić kilka osób.
2018.03.07
~ Miki
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Polecam film" Roundup przed sądem," przerażająca jest prawda która jest ukrywana przed ludźmi. Ten środek jest bardzo szkodliwy dla środowiska, zwierząt i ludzi jest odpowiedzialny za raka i szereg innych chorób o których mowa w dokumencie. Tytułowy film jest dokumentem przedstawiający wywiady z lekarzami, ludźmi którzy ucierpieli w skutek stosowania Roundup oraz wypowiedzi niezależnych naukowców, polecam.
2018.02.22
~ Asia
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Polecam film" Roundup przed sądem," przerażająca jest prawda która jest ukrywana przed ludźmi. Ten środek jest bardzo szkodliwy dla środowiska, zwierząt i ludzi jest odpowiedzialny za raka i szereg innych chorób o których mowa w dokumencie. Tytułowy film jest dokumentem przedstawiający wywiady z lekarzami, ludźmi którzy ucierpieli w skutek stosowania Roundup oraz wypowiedzi niezależnych naukowców, polecam.
2018.02.22
~ Asia
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Szanowny panie Hubercie, problem z tym i ppdobnymi produktami polega na ich działaniu kancerogennym i rakotwórczym. Nie wystarczy zasłaniać się niewielką ilością, bo do gleby i wód trafia z każdego miejsca niewielka ilość i w rzekach, a następnie morzu robi się problem. Wpierw trzeba zasięgnąć wiedzy jak działa ten "cudowny" produkt do usuwania kamienia kotłowego na rośliny i zwierzeta, w tym na ludzi, bo co bysmy nie wypisywali w świętych księgach, to kosmitami nie jesteśmy! Faktem jest, że biedniejsze kraje od naszego mają więcej rozumu i mniej sprzedajnych naukowców i polityków i wszelkie tego typu badziewia są u nich zakazane, a producenci płacą odszkodowania! U nas walczy się z aborcją, a jednocześnie pozwala chandlować i stosować środki "ochrony roślin" zabijające lub uszkadzające płód! Bo ktoś bierze w łapę łatwą kasę!
2018.02.19
~ Antyszyszkownik uświadomiony
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Ludzie trzeba się zastanowić, czy gdy pozbędziemy z naszego życia takich środków to nagle będziemy SUPER EKO i poczujemy się lepsi, czy po prostu przyjmiemy to normalnie, ale z umiarem. Pewnych następstw cywilizacyjnych już nie cofniemy, ale używajmy tego tyle, ile faktycznie jest nam potrzebne. Przecież nikt nie każe nam kąpać się w Roundupie. Sam używam takiego środka, ale tylko przy obrzeżach ogrodzenia ( ciężko jest tam dokosić trawę ) i w malinach ( konkretnie ścieżki późną jesienią ). I co ? Nie chodzę i nie świecę tylko dlatego że miałem to w rękach. Trzeba na ten cały hejt popatrzeć z dystansem i wyrobić własne zdanie. Pofatygowałem się i w jednym sklepie poszukałem Roundupów. Takie produkty ( z glifosatem ) można też kupić pod innymi markami i w małych opakowaniach https://www.sklepogrodniczy.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/srodki-ochrony/srodki-ochrony-roslin/chwastobojcze/glifosat/ Przecież można sobie kupić małe opakowanie i używać faktycznie tam gdzie nie stanowi to zagrożenia. A jeśli ktoś nie ma ochoty, to w rękę nóż, wyrywacz czy co kto tam ma i usuwamy chwasty ręcznie - dawniej tez tak robiłem. I zgadzam się z jednym wcześniejszym wpisem, że jeśli całkiem pozbędziemy się chemii to nagle ceny żywności skoczą o kilkaset %. Chleb nie po 2,50 zł ale po 30 zł. I co wtedy ?
2018.01.17
~ Hubert
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Wyeliminujmy całą "chemię " z produkcji rolnej a okaże się że zabraknie pensji na podstawowe produkty spożywcze. Jestem rolnikiem i to co wypisują tu niektórzy o zgonach psów i kotów od tego środka mnie po prostu śmieszy ponieważ gdyby tak było to pewnie od tych 40 lat kiedy jest stosowany nie ostał by się ani jeden zając,sarna,, jeleń itd. a jest ich co rok więcej. Jedyny powód jaki przemawia za wycofaniem środka jest jego wszechstronność przez co jest niewłaściwie i zbyt często stosowany. Najgorsza jest dedykacja zbóż czyli obsadzanie dla łatwiejszego zbioru, i to z tąd jest w chlebie, kaszach itd. Jestem za odchodzeniem od tzw chemji ale to wiązać się musi z ograniczeniem produkcji i wzrostem cen nawet o kilkaset procent.
2017.12.02
~ Wieśniak
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
W lipcu 2017 Glifosat trafił na listę Prop 65, czyli listę substancji oficjalnie uznawanych za kancerogenne przez stan Kalifornia. „Powszechnie uważa się, że ‘Roundup’ należy do najbezpieczniejszych pestycydów. Pomimo swojej reputacji ‘Roundup’ był zdecydowanie najbardziej toksyczny wśród pestycydów i środków owadobójczych, które zostały zbadane. Tę rozbieżność między faktem naukowym a twierdzeniem branży można przypisać ogromnemu interesowi ekonomicznemu, który jak ustalono doprowadził do fałszywej oceny ryzyka dla zdrowia ludzkiego i opóźnienia decyzji w zakresie polityki zdrowotnej”. - Major Pesticides Are More Toxic to Human Cells Than Their Declared Active Principles Biomed Res Int. 2014; 2014: 179691.
2017.10.20
~ Glifosat
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
1. Roundup jest już zakazany w kilkunastu krajach Świata. 2. Monsanto wypłaciło kilkadziesiąt milionów dolarów odszkodowania w Wietnamie (Defolianty - "Agent Orange"). Roundup pochodzi z tej samej rodziny herbicydów : http://hoga.pl/dobry-temat/agent-orange-czyli-wojna-zbiera-zniwo-po-40-latach-od-jej-konca/ 3. Stosowany jest pokątnie w miastach, zamiast pielenia trawników - dozorcy. Ciężko chorują psy i koty. Tzw. krwawe biegunki. W mojej okolicy ( Natolin - W-wa) za ostatnie 5 lat, zeszło ok 12 psów i 20 kotów (dane od weterynarza). Przełom wiosny lata. Było kiilka ciężkich zatruć pokarmowych u dzieci o podobnym przebiegu, też w tym okresie. Sanepid ma to w d........ bo Randoup w Polsce jest dozwolony..... wszędzie. Reaguje jedynie Wydział Ochrony Środowiska ale oni nie mają sankcji. 4. W Niemczech i we Francji, po opryskach, wymagane jest oznaczenie terenu oprysku przez 14 dni. W USA jest zakazany w ok 33 stanach. 5. Światowe badania naukowe JEDNOZNACZNIE wykazują, że Roundup jest wysoce szkodliwy. https://www.monitor-polski.pl/glisofat-z-roundupu-nas-wszystkich-zabija/
2017.07.02
~ Dziennikarz
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Odsyłam do wykładu naukowca z MIT - najbardziej prestożowego uniwersytety technicznego USA, p. Stephanie Seneff - tekst polski http://szczepienia.wybudzeni.com/2017/05/16/synergiczne-toksyczne-dzialanie-glifosatu-aluminium/ a tutaj film z oryginalnym dźwiękiem https://www.youtube.com/watch?v=DpHU4-uX_jc&feature=youtu.be Polecam również film Canal + o historii Monsanto https://www.youtube.com/watch?v=69NlCIYaN-g Z tych filmów dowiecie się z ust najbardziej zorientowanych naukowców, czy glyfosat jest rzeczywiście nieszkodliwy, jak twierdzi Monsanto i dlaczego zalicza się go obecnie do najgroźniejszych trucizn stosowanych w rolnictwie. Tym, którzy wątpią w niezależność p. Seneff, życzę smaczengo przy spożywaniu skażonej glyfosatem żywności. A jest obecny już prawie we wszystkich artykułach spożywczych.
2017.05.24
~ Zdzisław
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Moja siostra używa tego świństwa w swoim warzywnym ogrodzie.Nie poinformowała mnie że 2 dni wcześniej spryskiwała tą trucizna ogród.Ja bez rękawic ochronnych miałam styczność z roślinami które zasmakowały tego draństwa.Skutek był taki ,że miałam poparzone ręce,dopiero kuracja ziołami mi pomogła.Jestem w szoku jakim śmietniskiem Polska jest i będą truć nas na potęgę.Co do Mai w ogrodzie no cóż jaka telewizja taka informacja.
2017.05.16
~ Martas
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Do użytkowniczki Bee:
Właśnie dlatego w tym roku udało nam się wywalczyć możliwość rezygnacji z prezentowania produktów zawierających glifosat. Zdecydowaliśmy się na rezygnację, choć wielu ekspertów, bardzo szanowanych naukowców potwierdza, że przy jego stosowanie w przydomowych ogrodach jest bezpieczne i nie jest rakotwórcze. Jednak ze względu na złą sławę tego produktu udało nam się przekonać szefostwo (proszę pamiętać że jesteśmy częścią dużej firmy i wiele rzeczy nie zależy od nas), że jest zbyt kontrowersyjny, by go prezentować.
Z drugiej strony dobrze byłoby rozwiać wiele obaw i sprawdzić mity, którymi glifosat obrósł: badania pokazują bowiem, ze wcale nie jest aż takim złem, za jakie się go uważa. W społeczeństwie bardzo brakuje rzetelnej wiedzy, pojawia się bardzo dużo informacji niesprawdzonych i bezpodstawnych. Warto przyjrzeć się tematowi sprawdzając opinie i badania NIEZALEŻNYCH ekspertów,
Proszę też pamiętać, że Maja Popielarska nie otrzymuje żadnych od producentów produktów, które prezentowane są w programie. Nie taki jest mechanizm lokowania produktów:)
2017.04.13
Redakcja
Re: wyjaśnienie w sprawie Roundupu
Pani Maju, pieniądze to nie wszystko. Jest coś takiego jeszcze jak sumienie, przyzwoitość, dobre imię. Reklamując to świństwo, bierze Pani na siebie odpowiedzialność za rozpowszechnianie i umacnianie się tego zła w naszym środowisku. Wielki negatyw!!!!!!!
2017.04.13
~ Bee