Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Ogród zamkowy w Haddon Hall (odc.575)
komentarze autor
Re: Ogród zamkowy w Haddon Hall (odc.575)
Łąki to wspaniała alternatywa dla trawnika. Piękne, ekologiczne i praktyczne. Zapraszamy po więcej informacji na stronę naszej fundacji www.laka.org.pl
2016.02.28
~ Maciej Podyma
Re: Ogród zamkowy w Haddon Hall (odc.575)
A ja w tym angielskim ogrodzie odnalazłam kawałek swojej podmokłej łąki, na której co roku kwitnie storczyk kukułka, firletka poszarpana, rdest wężownik, jastrun, ostrożeń, jaskry, rzeżucha łąkowa, koniczyna, knieć błotna i wiele innych gatunków których nie znam. I w tym momencie mój niepohamowany zachwyt angielskimi ogrodami nieco ostygł. Czyżbym cudze chwaliła a swego nie znała... ?
2016.02.04
~ Hala
Re: Ogród zamkowy w Haddon Hall (odc.575)
Odnośnie poniższej wypowiedzi. Osadzanie ogrodów w krajobrazie angielskim nie jest łatwiejsze, ze względu na jego estetykę. To efekt wyrabianej przez pokolenia kultury, nie tylko ogrodniczej. Anglikom po prostu na tym zależy, nam natomiast już nie tak bardzo. Poza tym ogród można osadzić w każdym krajobrazie, zarówno sielankowym-wiejskim jak i industrialnym-miejskim. Dlatego polskie krajobrazy nie są gorsze pod tym względem od angielskich. Są inne. Trzeba tylko nauczyć się je szanować i odpowiednio wykorzystywać. Ogród w tym odcinku jest świetnym przykładem takiego podejścia. Tutaj przymknięto oko na ingerencję natury. Zastosowano też triki, które łączą ogród jeszcze bardziej z otaczającym go krajobrazem.
2016.02.02
~ speranto
Re: Ogród zamkowy w Haddon Hall (odc.575)
Można dodać, że ogród ziołowy z ożanką jako obwódkami to: jego kompozycje oparł Arne na wzorze tych właśnie zabytkowych okien. Trzeba wejść do zamku i przez nie popatrzeć na parter ziołowy:). Idealne odwzorowanie. Cudna podróż i dobra relacja. Pszcz.
2016.02.01
~ Pszczelarnia
Re: Ogród zamkowy w Haddon Hall (odc.575)
Jeszcze dodam: \"Angielska sztuka ogrodowa wyróżnia się naturalnością form i przede wszystkim doskonałym osadzeniem ogrodu w otaczającym go krajobrazie.\" - cytat z programu. Ale dodać należy, że ten krajobraz angielski ruralny (wiejski) często jest chroniony pod względem architektury i \"urbanistki\" wiejskiej, czego u nas nie ma:(. Więc osadzanie ogrodów w takim krajobrazie jest po prostu łatwiejsze. Generalnie ogrody angielskie na wsi są osadzone w krajobrazie - co u nas jest rzadkością z powodu estetyki tegoż właśnie krajobrazu.
2016.02.01
~ Pszczelarnia
Prosimy o więcej !
Och i ach!!! I nic więcej...
2016.01.31
~ Iwo
Ogród zamkowy w Haddon Hall (odc.575)
Organizacja turystyczna VisitEngland ogłosiła rok 2016, rokiem angielskich ogrodów. Ma to związek z jubileuszem 300. rocznicy urodzin słynnego projektanta ogrodów - Lancelota ‘Capability’ Browna. A więc i my odwiedzamy jeden ze wspaniałych angielskich ogrodów - położony na tarasach, przy średniowiecznym zamku.
2016.01.30
Maja w ogrodzie