Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

lilie
komentarze autor
Re: lilie
Obciąć pod kwiatostanem i zostawić. Liście muszą asymilować, żeby cebula po kwitnieniu nabrała siły. Można też podnawozić kompostem.
2018.07.12
~ Mirka S.
Re: lilie
Witam co robic z liliami które już przekwitły.
2018.07.08
~ Anita
Re: lilie
jeśli macie lilie to uwaga na poskrzypkę liliową!
2011.07.31
~ Yggdrasil
Re: lilie
Słońce podobno już zagości u nas lada moment:)
2011.07.29
Redakcja
Re: lilie
Dziękuję za pomoc ;) . One tak pięknie kwitna, że odważyłam się tylko jedną ściąć do wazonu. W naturalnych warunkach tak długo kwitną .... Mam coraz większa ochotę aby zakupić dalsze kolekcje i posadzić wśród róż. Pozdrawiam i życzę Wszystkim aby nareszcie zaświeciło słońce i przestało padać...
2011.07.29
~ pepe
Re: lilie
Gratulujemy kwiatów:) Lilie trzeba ciąć z wyczuciem, bo to dzięki pozostającym na łodydze liściom rośnie cebula i pojawiają się w kolejnym roku kwiaty. Dlatego nawet przy cięciu na kwiaty do wazonu powinno zostać minimum 1/3 wysokości łodygi. Dzięki temu lilia będzie miała w przyszłości siłę do rozwoju. Same kwiaty oczywiście warto usuwać, ale łodyg można nie ruszać.
2011.07.29
Redakcja
lilie
W ubiegłym roku, jesienią, posadziłam lilie. Pierwsze moje lilie, nie licząc jedenej , która rośnie w moim ogrodzie od lat (posadziła ją moja śp. mamusia). Zawsze zachwycałam się tymi kwiatami ale bałam się, że nie poradzę , że ziemia nie taka.... No zakwitły! Są piękne! Część z nich, odmiana niska, już przekwitła . natomiast wysokie kwitna i bedą kwitły. Mam pytanie: co zrobić z łodygami tych, które przekwitły? Czy obciąć ? Kwiatostany usunęłam bo robie tak z praktycznie wszystkimi kwiatami... codziennie chodze z koszykiem i urywam przekwitłe bratki, róże.... zawsze się odwdzięczają ponownym , szybkim kwitnieniem. No ale z tymi liliami to nie wiem co robic? Pozdrawiam i jak zwykle licze na WAS kochani ;)
2011.07.28
~ pepe