Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Tężnia z solanką
komentarze autor
Re: Tężnia z solanką
Witam. Od dawna myślę o tężni w grodzie, ale mąż jest przeciwny. Jest zdania, że słone powietrze będzie miało zły wpływ na mury budynku. Planuję tężnię (ok 1.5m szerokości i 2m wysokości) w odległości ok 1m od ściany. Proszę o informację, czy faktycznie, może ona mieć niekorzystny wpływ na beton, czy to tylko wkręty aby jej nie robić.
2018.07.22
~ Iwona plu
Re: Tężnia z solanką
Jestem w trakcie budoby w ogródku niewielkiej tężni. Z tego co wyczytałem w różnych źródłach roztwór do takiej tężni powinien/może się składać z wody zwykłej soli, oraz jodyny kupionej w aptece. Nigdzie natomiast nie znalazłem proporcji do utworzenia potrzebnego roztworu. Móże ktoś mi w tym pomóc ?
2018.06.23
~ Olaf.
Re: Tężnia z solanką
W tężniach używa się solanki nasyconej - w ciśnieniu atm. 30-40%. najprościej sprawić, żeby woda miała nieograniczony dostęp do soli. Solanka nie będzie rozpuszczać soli - jest już nasycona, sól służy głównie przy uzupełnianiu wody i zmianach temperatury.
2017.09.27
~ Inżynier
Re: Tężnia z solanką
Odcinek archiwalny nr 165 - m.in. z tężnią solankową prosimy oglądać w zakładce Maja poleca.
2014.08.08
~ redakcja
Re: Tężnia z solanką
Dzień dobry. Zainteresował mnie temat z filmu dowiedziałem się, że już wcześniej był inny program z tężnią. Czy jest szansa obejrzenia lub kontakt o więcej szczegółów technicznych. Pozdrawiam serdecznie.
2014.07.29
~ Andrzej
Re: Tężnia z solanką
Bardzo mi sie podoba pana teznia,ciekawi mnie jakie stezenie soli dal pan? Pozdrawiam!!!
2013.04.25
~ AGIWDAJ
Tężnia z solanką
Wędrując po ogrodach pokazowych Frank-Raj, można natknąć się na własnej roboty tężnię.
2011.08.05
Maja w ogrodzie