Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Hortensja ogrodowa
komentarze autor
Re: Hortensja ogrodowa
Mączniak rzeczywiście wygląda jak biały nalot. Ale to nie jest taki straszny do wyleczenia grzyb żeby aż niszczyć całą hortensję. Hortensje coraz lepiej się sprawdzają w naszym ocieplającym się klimacie. Wystarczy oberwać te liście które są zaatakowane i spalić je. I tak na wiosnę hortensja wypuści młode liście (gdy ją dożywimy). W moim ogrodzie mączniaki atakują nietypowo jak na chorobę grzybową właśnie gdy rośliny mają za sucho- w sierpniu.
2019.10.10
~ Magda z zielonymi
Re: Hortensja ogrodowa
Zauważyłam na liściach hortensji ogrodowej biały nalot. Czy to mączniak? Czy wystarczy oprysk preparatem na grzyby, czy roślina jest do utylizacji?
2019.10.06
~ Marii17
Re: Hortensja ogrodowa
Hortensja, kiedy przekwita, nie zrzuca kwiatów, tylko zmiena sie ich kolor, u hortensji białej na zielony. Na zimę kwiatostany zasychaja i nadal zdobia roslinę. Wiosna trzeba je uciać wraz z kawałkiem pędu.
2019.09.10
~ redakcja
Zmiana koloru hortensja ogrodowa
a moja dotąd biała hortensja zmieniła kolor i teraz ma kwiaty .... zielone. Są piękne, ale dlaczego tak się dzieje?
2019.09.08
~ Elwira
Re: Hortensja ogrodowa
Jeśli moja hortensja ogrodowa w tym roku nie zakwitnie to kiedy mam ją przyciąć, ma bardzo dużo wyrośniętych gałązek i do tej pory nie widać kwiatów.
2019.07.07
~ GAGA
Re: Hortensja ogrodowa
Do bolek, oczywiście że nie ma niebieskiej, jedynie jak zaznaczyłeś, po odpowiedniej modyfikacji gruntu.
2019.06.19
~ chudy_a
Re: Hortensja ogrodowa
Przez ten program dowiedziałam się o jej istnieniu ! Pokazywałam zdjęcia aranżacji firmie ogrodowej http://polskiogrod.pl/oferta/pielegnacja-ogrodow/ i powiem wam, że nie spodziewałam się takich efektów. Rewelacja
2019.01.25
~ kkbbaa
Re:" nie ma hortensji niebieskiej"
oczywiście że jest. Wszystkoz ależy od nawozu jakim się ją podsypie. poczytajcie na necie jak zmienić kolor hortensji. Wszystkie hortensje ogrodowe mogą zmienić kolor, oprucz białej.
2018.06.05
~ Bolek
Re: Hortensja ogrodowa
Faktycznie na program czekałam z przyjemnoscia teraz to program mam dużo kasy wstyd
2017.10.12
~ Miki
Re: Hortensja ogrodowa
Re: Hortensja ogrodowa stara odmiana hortensji niebieskiej, kwitnie na zeszłorocznych pędach i tegorocznych, nazywa się "OTAKSA" AK28 2016.10.06 ~ Piotr" Nie ma hortensji niebieskich tylko- barwione, wszystko zależy od miejsca i czym się podsypie- moja Otaksa - jest piękna ale różowa - z niej sadzonka u sąsiadki niebieska
2017.08.24
~ beatab
Re: Hortensja ogrodowa
Nie powinno się ścinać, ponieważ poniżej tych kwiatów hortensja ogrodowa jesienią formuje już nowe pąki kwiatowe na przyszły sezon. Wiosną będzie dobrze widać, w których miejscach należy uciąć zaschnięte kwiaty, żeby nie uszkodzić tych pąków.
2017.08.19
~ Ania
Re: Hortensja ogrodowa
Mam starą hortensję ogrodowa,która kwitnie na różowo...czy dobrze zrozumiałam , że nie powinnam ścinać jej kwiatów jesienią?
2017.08.18
~ Beata
Re: Hortensja ogrodowa
Oczywiście, o każdej porze roku można sadzić jeśli są w doniczkach. Dobrze im to zrobi, nie ma to jak rosnąć w ziemi ogrodowej.
2017.06.24
~ Viola
Re: Hortensja ogrodowa
widzialam ostatnio w markecie budowlano-ogrodniczym piekne horensje stad moje pytanie czy teraz pod koniec czerwca mozna je posadzic w ogrodzie i jest szansa na ich przyjęcie?
2017.06.23
~ mad
Re: Hortensja ogrodowa
Może kwietniowe chłody spowodowały sczernienie listków, jedne odmiany są mniej, inne bardziej wrażliwe, trzeba poczekać do czerwca, może odbiją nowe listki.
2017.04.22
~ Ania
Re: Hortensja ogrodowa
Witam, jestem tu nowa i tak naprawdę zielona,jeśli chodzi o uprawę hortensji. W tamtym roku kupiłam dwie małe sadzonki. Jedna Passion druga Expression. W tym roku jedna ładnie odbiła ( nie pamiętam która), a druga wypuściła listki które po paru dniach uschły. Cała roślinka wygląda jakby uschła, łodygi są takie dziwnie "zdrewniałe". Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać? Obydwie rosną w takich samych warunkach ogrodowych. Proszę o pomoc.
2017.04.21
~ Mona
Re: Hortensja ogrodowa
zrozpaczona - hortensja odbije, choć nie będzie już kwitła tego roku. Napiszę jak ja o dbam o moje hortensje - przede wszystkim - nie podcinam ich przed tym jak "ruszą " - już raz za szybko podciełam suche (zeszłoroczne kwiatostany ), i okazało się, ze nie zakwitły tego roku. najłatwiej wybrać miejsce przycięcia, gdy kwiat już "się obudzi" .Jeśli jest w miarę ciepło - nie ma już przymrozków - zdejmuje zimowe okrycie, jednak przed "zimną zośką " nie odgarniam kory, którą na zimę usypuje kopczyk. Nawożę pod koniec marca a później jeszcze raz lub dwa , w zależności jak szybko zaczną kwitnąć i jak duzy jest krzaczek . Tu mała ciekawostka - nie każdy wie, że lubią być podlewane wodą z ogórków małosolnych ! Ja robię to zawsze w sezonie , gdy takie ogórki szykuje . U mnie rosną w miejscu słonecznym i dobrze sobie radzą, lubią być dużo podlewane - jak datury - "są pijakami ". Nie należy kupować ich przed czerwcem - są dostępne wcześniej - już na początku kwietnia, alei mimo, że pięknie kwitnące - popali je słońce - ponieważ są to rośliny szklarniowe - lub importowane np z Hiszpanii , a wczesne słońce pali i szklarniowa roślina tego nie przetrwa. Niektóre silne sadzonki- słońce spali i odbija, choć w tym , a nawet w przyszłym roku mogą już nie zakwitną, dla tych słabszych nie ma już ratunku . pozdrawiam.
2017.03.07
~ ptysiania
Re: Hortensja ogrodowa
Bardzo zmieniła się ostatnio formuła programu Maja w ogrodzie- na niekorzyść. Pretensjonalny ,nudny program zastąpił naprawdę wartościowy cykl spotkań ogrodowych. Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucie ale po co zmieniać dobre na gorsze. Niech wróci dawna, ciekawa Maja w ogrodzie.Pozdrawiam
2017.03.06
~ Marika
Re: Hortensja ogrodowa
Witam, moze ktos z was moze mi pomoc przyjaciolka chciala mi pomoc w pracach ogrodowych i przyciela hortensje ogrodowe ok. 10 cm nad ziemia. Co teraz? Czy sa jeszcze do uratowania, czy raczej przemarzna i bede musiala na wiosne kupic nowe krzaki? Dodam ze jest,a raczej bylo to dziesiec czteroletnich , rozno kolorowych przepieknych krzakow. Szkoda
2016.11.05
~ Zrozpaczona
Re: Hortensja ogrodowa
stara odmiana hortensji niebieskiej, kwitnie na zeszłorocznych pędach i tegorocznych, nazywa się "OTAKSA" AK28
2016.10.06
~ Piotr