Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Bambusy
komentarze autor
Re: Bambusy
też właśnie ostatnio zakupiłam babmbusy do swojego ogrodu, tak jak wszystkie rośliny zamawiałam od roslinydoogrodu.pl
2018.08.07
~ gość
Re: Bambusy
Na Podlasiu trzeba się nastawić na uprawę bardziej eksperymentalną. Fargesia murielae, Fargesia nitida, które uchodzą za najbardziej mrozoodporne, niestety niezbyt dobrze znoszą kontynentalne, "suche" mrozy. Można poeksperymentować z bambusami drzewiastymi, oczywiście trzeba przyjąć, że ich docelowa wysokość będzie niższa, np. 3-4m. Polecałbym przede wszystkim: Phyllostachys nuda, Phyllostachys aureosulcata, ewentualnie Phyllostachys bissetii. W sprawie wyboru gatunku (i nie tylko) zapraszam też forum internetowe www.bambusy.pl.
2013.03.21
~ Szymon
Re: Bambusy
a czy jest jakaś odmiana bambusa która ma szansę na podlasiu?
2013.03.16
~ Adam
Re: Bambusy
Miałem nadzieję, że bambusy w tym ogrodzie znacznie bardziej się rozrosły, a patrząc na ostatnie zdjęcie widzę, że odnotowały regres :(. Pseudosasa japonica nie należy do najbardziej mrozoodpornych, ale to dobry wybór jeśli chodzi o bambusa z dużymi, egzotycznie wyglądającymi liśćmi. Uprawa tego gatunku jest możliwa również w centralnej Polsce, warunkiem jest jednak bardzo staranne okrycie na zimę. Niestety poprzednia zima nie była dla bambusów łaskawa. Duże mrozy, tj po 20 C trwały dłuższy czas pod koniec lutego.
2013.03.14
~ Szymon
Re: Bambusy
Zapraszam do Szkółek Żbikowskich pod Warszawą-bambusy dostępne na bieżąco w dosyć szerokiej ofercie. Na stronie www.fargesia.pl mniejsze sadzonki bambusów są w sprzedaży wysyłkowej.
2013.03.14
~ Szymon
Re: Bambusy
Dobre sklepy ogrodnicze w całej Polsce standardowo oferują bambusy i zazwyczaj są to właśnie gatunki, które mogą przezimować w naszym klimacie.
2012.03.01
Redakcja
Re: Bambusy
gdzie można kupić bambusy do ogrodu
2012.02.28
~ cudna
Bambusy
Do ogrodu, który odwiedzała Maja, przywieziono ciekawe rośliny: bambusy. Jak je posadzić i pielęgnować?
2011.12.30
Maja w ogrodzie