Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Jak dbać o sansewierię?
komentarze autor
Re: Jak dbać o sansewierię?
Co zrobić jak korzenie zgniją, po czym cały liść wypada z doniczki?
2019.11.21
~ Natalia
Re: Jak dbać o sansewierię?
Witam. Dostałam sansewerie i nie wiem czy jest zdrowa. Ma zielone liscie z jasniejszym wzorem ale na spodzie liścia są czerwone jakby żyłki. Czy to choroba czy uroda rosliny?
2019.10.31
~ JS
Re: Jak dbać o sansewierię?
Witam! Mam kilka roślinek sansewierii kupionych w dyskoncie. Niestety mają kształt takich rozetek - szerokie i krótkie liście - i wygląda, że niewiele rosną. Za to przy dużych wyrastają im nowe, małe roślinki i strasznie rozpychają doniczki. Kiedyś jedną taką rozsadziłam, ale ta mała sadzonka zupełnie nie rośnie i ma na trzonie takie rude plamy... Co zrobić, żeby rosły i ładnie wyglądały? Przesadzić do większej doniczki w całości? Z góry dziękuję za podpowiedzi!
2019.02.09
~ Beata
Re: Jak dbać o sansewierię?
Ja mam sanseverie i jak kupilam to przesadziłem do dwoch doniczek. Rośnie jak oszalale. Zaczynaja wypuszczać male liście. Podlewam raz na miesiąc w zimie i co dwa tygodnie w lecie. W tym pokoju co stoja to nawet sie spi i nie boli nikogo głowa.
2018.10.22
~ Gosiaczek
Re: Jak dbać o sansewierię?
Ja mam sanseverie w pokoju i rośnie jak oszalale . Przesadziłam do doniczek i stoja na oknie. Podlewam raz w miesiącu w w zimie. W lecie raz na dwa tygod. Nawet śpimy w tym pokoju i nie boli mnie glowa.
2018.10.05
~ Gosia
Re: Jak dbać o sansewierię?
A czy można ją na lato wystawić na ogród?
2018.05.08
~ Martyna
Re: Jak dbać o sansewierię?
Jakaś bzdura, sansewieria kocha słońce, może stać na południowym oknie. A zapach kwiatu jest piękny. Miałam sansewierię, kwitła i nikogo nie bolała głowa. Ma takie ciekawe kropelki NA KWIATACH
2017.09.28
~ Alicja C
Re: Jak dbać o sansewierię?
Witam.Nie bardzo wiem,gdzie postawić otrzymaną właśnie sansewierę z pąkami kwiatów.Obydwie sypialnie mam od strony południowej, w kuchni raczej stać nie może...A czytam na którejś ze stron o kwiatach iż sansewiera kwitnąca absolutnie nie może być w pomieszczeniu w którym się śpi ,bo można przypłacić to mega-bólem głowy.
2017.09.27
~ Sabina
Re: Jak dbać o sansewierię?
witam mam w domu od kilku lat sansewierę , wyrosła już na około 0,4 -0,5 m ostatnio zauważyłam po tym jak niechcący dziecko mi ją zrzuciło z jej miejsca że kilka listków tych najwyższych skrzywiło się i opadło czy te liście można podciąć tak aby mój kwiatek nadal wyglądał pięknie stojąco ? jeśli tak w jaki sposób ją pocinamy ? i jeszcze jedno mam pytanie czy jeśli podetnę liście czy wpłynie to na zakwitniecie jej w przyszłości? Jeszcze mi nigdy nie zakwitła ale wiem że potrzeba na to czasu Pozdrawiam
2017.09.03
~ Justi
Re: Jak dbać o sansewierię?
kupiłem sansowiere,ale ma pewne miejsca na liściach,takie lekko rdzawe,a raczej takie lekko brązowawe.co to jest.?jak zabezpieczyć li,scie przed tym "rdzewieniem"????????Andy.Prosze o odpowidż na:willows.top@onet.eu
2017.06.27
~ Andy.
Re: Jak dbać o sansewierię?
Najlepszym wzorem na to czy potrzeba podlewać, jest wsadzenie własneo palca w ziemię. Jak wilgotna to nie podlewamy, jak czujemy, że przesycha to podlewamy. Sansewieria nie lubi zbytniego podlewania. Lepiej jak ma sucho; przy stale wilgotnej glebie gnije. Ogrodnictwo to nie matematyka.
2017.02.13
~ ogrodyewy.pl
Re: Jak dbać o sansewierię?
ja mam pytanie odnośnie podlewania, mam doniczkę z podstawką, zimą podlewam raz na miesiąc, latem co dwa tygodnie, jednak nadal nasuwa się pytanie ile lać tej wody? podstawek do pełna i wystarczy czy poczekać aż woda podsiąknie i znów podlać ? Czy ilość wody dobieramy do masy zielonej kwiatka, jest jakiś wzór ?
2017.02.12
~ greg
Re: Jak dbać o sansewierię?
Pani Aniu Dziękuję za odpowiedź zapytam jeszcze jak oberwać te liście które nie są " kolcami " czy to znaczy ze całkiem je wyrwać?, i ze nigdy nie uzyskam nowych "kolców" a jedynie wysokościowy wzrost tych które były od początku?
2016.07.04
~ cela
Re: Jak dbać o sansewierię?
Chyba była to roślina szczepiona i odbija z podkładki normalnej sansewierii, nie da się nic zrobić. Jeśli Pani chce mieć te cylindry trzeba usunąć liście normalnej sanserwierii.
2016.06.02
~ Ania
Re: Jak dbać o sansewierię?
Witam Mam nie dużą roślinkę węzownicy cylindrycznej Wypuszcza sporo nowych liści ale one nie mają kształtu KOLCY JEŻA czyli okrągłego ale są plaskie jak zwykłe liście Czy młodym listkom trzeba nadawać kształt cylindryczny przez specjalne nakładki ,kapturki albo coś takiego
2016.06.02
~ cela
Re: Jak dbać o sansewierię?
Pomocy: Moja sansewwiera cylindryczna (warkoczyk) zaczęła usychać. Pędy zrobiły się cieniutkie a końcówki usychają. Co robię żle? Za dużo wody? Stoi na południowym oknie. Jak mogę ją uratowac? Z góry dziękuję za pomoc!
2015.09.06
~ Ula
Re: Jak dbać o sansewierię?
Moja sansewieria od lat stoi na oknie (zachodnie) i od wielu lat właśnie pod koniec marca zakwita. Kwiatki ma piękne, delikatne a wieczorem przepięknie pachnie. Jest to zapach -jak ja określam; słodko-konwaliowy. Mam wrażenie ,że kwitnie bo nie ma nadmiaru wody . Mojemu bratu zaniedbane drzewko szczęścia czyli Grubosz też zakwitł gdy sobie o nim przypomnieli i zaczęli podlewać mocno nadwątloną roślinę.
2014.03.28
~ izka
Re: Jak dbać o sansewierię?
Moja zaniedbana sansewieria właśnie zakwitła.Stała taka sobie trochę zapomniana ,a tu niespodzianka.Jestem ciekawa tego kwiatu.
2014.03.24
~ Magda
Re: Jak dbać o sansewierię?
Polecam gorąco tę mało wymagającą roślinę. Mam w doniczkach sansewierie od lat, znosi dobrze zimę w mieszkaniu a w lecie wystawiam ją na balkon. Ciekawostka: sansewieria kwitnie i wydziela wtedy przepiękny słodki zapach! Od lat kwitnie mi co roku. Jej kwiaty nie są okazałe, nawet skromne ale aromat cudny!
2013.07.14
~ ja
Jak dbać o sansewierię?
Maja rozmawia z ekspertką o tym, jak dbać o modną znowu sansewierię.
2011.03.03
Maja w ogrodzie