Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Rośliny do wnętrz i świąteczne dekoracje (odc. 302)

dodano: 26.12.2010

Za oknami panuje zima, dlatego spora część odcinka poświęcona będzie tematyce roślin we wnętrzach. Zajmiemy się ich pielęgnacją, ale także dekoracjami zimowymi i świątecznymi. Warto też przyjrzeć się malowniczym pokrojom drzew.

ODCINEK 302:
 
Rośliny we wnętrzach mają ciepło i przytulnie, więc wydawać by się mogło, że to korzystne warunki. Niestety dużym zagrożeniem dla nich jest suche powietrze. Ponadto krótkie o tej porze dni nie zapewniają im dostatecznej ilości światła. To wszystko sprawia, że nasze kwiaty doniczkowe często chorują w czasie tych zimowych miesięcy.
 
Producentka roślin, pani Izabela Kaszuba, poleca w tym okresie zwłaszcza sukulenty, które są najbardziej odporne na nasze mieszkaniowe warunki. To bardzo liczna grupa, a godnym polecenia jej przedstawicielem jest sansewieria. Do grupy sukulentów należą również grubosze, popularnie nazywane „drzewkami szczęścia”. Rośliny te od dawna goszczą w naszych mieszkaniach, ze względu na prostą uprawę i dużą odporność na domowe warunki.
 
Korzystając ze spotkania z panią Izabelą, dopytywaliśmy się także o porady dotyczące uprawy storczyków  a także o szczepionki mikoryzowe (informacje te można znaleźć w dziale "Porady").
 
Zimą oko mogą cieszyć nie tylko rośliny doniczkowe, ale także malownicze formy drzew i krzewów w ogrodzie.
 
Latem często nie zwracamy uwagi na sylwetki roślin, jednak Maja wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie pod Warszawą, by przyjrzeć się pojedynczo posadzonym  okazom ciekawych odmian drzew. Spora ich część jest dostępna w sklepach ogrodniczych, a wiele z nich doskonale się sprawdza w niedużych ogrodach, a także na balkonach i tarasach.

 
W trzeciej części programu Maja zabrała widzów na relację z pokazu florystycznego zorganizowanego niedawno na terenie giełdy kwiatowej w Broniszach. Była to świetna okazja, by sprawdzić, jak wyglądały propozycje florystów na Święta i cały okres zimowy.
 
Pomysły na dekoracje świąteczne i zimowe królowały nie tylko w Broniszach. Maja zaprosiła także do oranżerii Pałacu Wilanowskiego w Warszawie, gdzie odbyła się niedawno wystawa świątecznych dekoracji. Tutaj floryści stworzyli niewielkie wnętrza zaaranżowane w określonym stylu. Można było sobie wyobrazić, że siadamy do świątecznego stołu w wiejskiej chacie, w stylowym salonie z okresu międzywojennego lub w pokoju w modnym obecnie stylu lat 60-tych.
 
Zachęcamy do obejrzenia relacji z wystawy tutaj: DEKORACJE.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
94%
6%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Poprzedni odcinek

Dzień na żywo w pigułce (odc. 301)

Dzień na żywo w pigułce (odc. 301)

W 301. odcinku programu przypomnieliśmy jubileusz programu i fragmenty rozmów z zaproszonymi do programu gośćmi i ekspertami.

więcej »
Ocena
94%
6%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg