Na początek przypominamy, gdzie i kiedy można oglądać program "Maja w ogrodzie":
Szczegółowe dni i godziny emisji na wszystkich antenach TVN znajdą Państwo w zakładce "O NAS" - wystarczy kliknąć na TEN LINK.
ODCINEK 457:
Przypominamy, że teraz można ogladać całe odcinki programu na naszej stronie!
ODCINEK 457:

Nie ma tu ścieżek, a komunikacja odbywa się po starannie wypielęgnowanym trawniku. Rabaty wokół ogrodzenia mają za zadanie przede wszystkim odizolować trochę ogród od ulicy. Co więcej, zachowano prawie wszystkie stare drzewa. Z niektórych dawny jabłoni pozostały tylko pnie, po których wspina się bluszcz.


Państwo Szewczykowie sami wykonali wszystkie domki dla owadów. Wzory czerpią z Internetu, ale mają też już duże doświadczenie, które materiały się najlepiej sprawdzają. Na obudowę powinno się stosować sezonowane ale nieimpregnowane drewno. Jako wypełnienie dobrze sprawdza się trzcina, fragmenty starej wiklinowej miotły, słoma, pędy bambusowe, a także twarda wypalona cegła.


Rabaty w ogrodzie zdobią dziesiątki roślin, które wymagają obfitego podlewania. Rosną tu begonie, olbrzymie dalie, aksamitki a także delikatne powojniki, różę czy złocienie. Spotkaliśmy też ożankę właściwą – to niewielka krzewinka, pochodząca z południa naszego kontynentu, ale występuje również dziko w kilku miejscach w Polsce. Roślina ta jest bardzo miododajna i chętnie odwiedzana przez pszczoły. W ogrodzie może być stosowana na bardzo suchych stanowiskach, a jednocześnie dosyć dobrze znosi strzyżenie, dzięki czemu używa się jej na obwódki i niskie żywopłoty.
- Nie wypala się traw i liści
- Nie stosuje się oprysków i używa się naturalnych nawozów
- Pozostawia się w ogrodzie stare drzewa, stosy drewna, duże kamienie i żwirowe nawierzchnie, które wraz z grupami krzewów stanowią miejsca schronienia dla zwierząt
- Sadzi się rośliny kwitnące i miododajne.
- Tworzy się domki dla owadów i odpowiednio przygotowuje się je do ich zasiedlania.