Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Forum

Zmiany, zmiany
komentarze autor
Re: Zmiany, zmiany
Ja widziałam na targach w Poznaniu firmę DRAPER - wiem że sprzedają to w Polsce. Mieli właśnie takie widły oraz wielie innych ciekawych narzedzi. Ja kupiłam sobie sekator obsługa stoiska mówili na to "sekator z oczkiem" świetne rozwiąznie polecam wszystkim kobietom.
2013.02.01
~ Mariola
Re: Zmiany, zmiany
Są widły angielskie - angielskiej produkcji, np. ręcznie robione firmy John Bentley, dostępne w sklepie wysyłkowym ogrodowiska.
2013.01.30
~ Ania
Re: Zmiany, zmiany
do ~ Oli, odnośnie wideł Mój nieżyjący Tato, który znakomicie znał się na ogrodzie i narzędziach, widły te nazywał amerykańskimi, bo tak w istocie one się nazywają. Chyba doszło do małego przejęzyczenia, bo w google nie znajduję wideł angielskich. Zajrzyj tam zresztą sama. Producent chyba nie ma tu wielkiego znaczenia, a kupić je można pewnie w każdym sklepie ogrodniczym, gdzie sprzedaje się narzędzia. Są o wiele wygodniejsze i przydatniejsze w ogrodzie niż szpadel, choć i on chwilami jest niezbędny. Myśmy tymi widłami przekopywali naszą działkę, m. in. tępiąc latami potwornie dłuuugie korzenie perzu oraz głębokie korzenie mleczu (roundupu jeszcze wówczas nie było). Nasza działka leżała na terenie ogrodów działkowych właśnie powstałych z tzw. nieużytku rolnego - tony kamieni i łany chwastów. Krawędź szpadla korzenie przecina, i to wszystkie napotkane, można więc niechcący uszkodzić potrzebne, nie wiadomo też gdzie te niechciane biegną dalej. Używając wideł wydobywasz je bez uszkodzenia i widzisz gdzie dalej wbić widły, by jak najwięcej tego niepożądanego 'gościa' usunąć. Przekopując ziemię, nabraną porcją potrząsasz na widłach, ziemia przelatuje, a niechciane korzenie widzisz na zębach. Widły są lżejsze do przekopywania, bo ich zęby stawiają dużo mniejszy opór niż duża powierzchnia szpadla, a dzięki zębom ziemia zostaje lepiej wzruszona, spulchniona podczas przekopywania, niż przy użyciu szpadla. Nasze widły kupione pół wieku temu starczyły nam na ok. 30 lat i 'odziedziczył' je następny właściciel działki. No, może dziś, w dobie większego wyboru, można interesować się różnicami między producentami, może różnią się nieco ciężarem, sposobem osadzenia, jakością materiałów, wykończeniem, a zapewne i ceną. Tym niemniej polecam je jako niezmiernie przydatne i wprost niezbędne w pielęgnacji ogrodu, każdego.
2013.01.30
~ Iza124
Re: Zmiany, zmiany
A ja mam pytanie - właścicielka ogrodu zachwalała "angielskie widły", że są idealne dla kobiet - lekkie etc...Nie mogłam dostrzec firmy, czy ktoś wie co to za firma?
2013.01.16
~ Ola
Re: Zmiany, zmiany
Miłe Panie, nie do końca rozumiemy, dlaczego piszecie, że program został ograniczony, że jest go coraz mniej, że zniknął... Nic takiego nie miało miejsca!
Nie zmniejszyła się liczba powtórek programu, w samym tylko TVN Meteo każdy odcinek jest powtarzany ponad 25 razy w tygodniu, o różnych porach! (Szczegółowe godziny podajemy, jak zawsze, w dziale 'O nas') Są też powtórki na innych kanałach.
Całe odcinki sa też zawsze na tvnmeteo.pl w dziale Magazyny - dostępne całą dobę.
2013.01.11
Redakcja
Re: Zmiany, zmiany
Dla kobiet, ktore wracaja po pracy po poludniu i wieczorami nie ma juz co ogladac. Jedyny program zostal jeszcze ograniczony. Prosze pana miszczaka, zeby sie tym zainteresowal. Nie mamy co ogladac, chcemy wiecej mai w ogrodzie. Wiecej, wiecej.
2013.01.10
~ pasjonatka ogrodow
Re: Zmiany, zmiany
Prosimy o nadawanie czesciej tego programu.trzeba szukac po kanalach, a program zniknal. Najlepszy program w tvn, a go coraz mniej... Prosimy o powtorki codziennie po poludniu i wieczorem.
2013.01.10
~ ela
opinie: Zmiany, zmiany
Dzisiejszy odcinek"Mai w ogrodzie" super.Oglądałam z zapartym tchem.Mam nadzieję,że Maja pojawi się w tym ogrodzie jeszcze nie raz podobnie jak w innych z pięknymi ogrodami skalnymi.Szczególnie wiosną A tak na marginesie-pomysł by utworzyć kanał tematyczny o ogrodach uważam za bardzo sensowny,oglądalność zapewniona.Oczywiśćie prowadzącą musiałaby być m.innymi przemiła pani Majusia ,którą uwielbiam.
2013.01.06
~ Pasjonatka ogrodów
Prośby, prośby: Zmiany, zmiany
Cudowny odcinek dzisiaj-Maja w ogrodzie państwa Grabowskich .Od wielu lat jestem czytelniczką "twojego ogrodnika" i z prawdziwą przyjemnością gościłam w tym cudownym ogrodzie ,z którego fragmenty , rośliny nie raz były zamieszczane w piśmie.Czuję jednak niedosyt,zdecydowanie audycja jest za krótka.Stąd moja prośba:proszę o wizytę Mai ponownie w tym ogrodzie na przełomie kwietnia i maja kiedy to ogrody skalne są najpiękniejsze i można wiele unikatowych roślin zaprezentować w pełnej krasie.I druga moja prośba:podobnie jak wiele osób na tym forum proszę TVN o rozważenie utworzenia tematycznego kanału o ogrodach w bardzo szerokim ujęciu:prezentacja roślin,ogrodów,ogródków przysklepowych i przykawiarnianych ,doradztwo w projektowaniu ,uprawie i walce z chorobami i szkodnikami roślin , rewolucje ogrodowe,ekologia itd,itp.Tematów napewno nie zabraknie a oglądalność z pewnością przewyższałaby oglądalność wszelkiej maści programów kulinarnych,których mamy przesyt.
2013.01.06
~ Kiedyś zawiedziona ,dziś usatysfakcjonowana
Re: Zmiany, zmiany
Mili Państwo, odcinek już jest ponownie dostępny na TVN Player.
Niestety, TVN Player to osobny portal i niezależna od "Mai w ogrodzie" redakcja. Oczywiście kontaktujemy się z nimi i przypominamy, jeśli coś zostanie przeoczone, ale nie mamy z wyprzedzeniem informacji, że komuś przytrafi się pomyłka i odcinek zniknie lub się nie pojawi:)) Ciężko przewidzieć ludzki błąd, więc nie bardzo mamy jak to zapowiedzieć:)

Pragnę też przypomnieć, że przy każdym odcinku, na samym początku treści, umieszczamy dokładną informację, gdzie szukać filmów. Podajemy zawsze dwa miejsca: tvnmeteo.pl oraz tvnplayer.pl. Warto zawsze zajrzeć w oba miejsca.
Jednocześnie bardzo dziękujemy za sygnał, możemy szybciej zareagować!
2013.01.03
Redakcja
Re: Zmiany, zmiany
Dziekujemy za uwagę, rzeczywiscie na TVNplalyer odcinek przez pomyłkę nie został zawieszony, w tej chwili jest on dostepny na na stronie TVNMeteo http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,1,633006,0.html
2013.01.03
~ redakcja
pytanie?
Dlaczego nie mogę obejrzeć odcinka 406 Mai w ogrodzie.Są wcześniejsze i pózniejsze a tego złośliwie nie ma.Nie mogłam oglądnąć emisji tego odcinka przez cały tydzień z powodu wyjazdu ale byłam spokojna,że obejrzę po powrocie w necie .A tu takie rozczarowanie.Szanowna Redakcjo ,czy da się jeszcze coś z tym zrobić?Bardzo proszę,wręcz błagam o odcinek 406 w necie.A na przyszłość-przyzwoicie i z szacunku do widza będzie jeśli wcześniej uprzedzicie że z różnych względów dany odcinek nie będzie mógł być zamieszczony w internecie.I jeszcze jedna uwaga i prośba:proszę podawać z jakiego dnia jest premiera każdego odcinka a nie numer, który mi nic nie mówi ani tytuł /bo skoro nie oglądałam to nie mogę wiedzieć o czym był /, a przynajmniej i to i to.Nie wielki wysiłek a jakie ułatwienie dla widzów.
2013.01.03
~ Zawiedziona
Re: Zmiany, zmiany
Moze zamiast rwolucje kuchenne tvn wymyśli rewolucje ogrodowe :):). Wchodzi pani Maja do zarośniętego gaju i przeprowadza rewolucje. Przycinają, wymieniają roślinki, murki, ściezki, altanki, dzbanki, pergolki :) a wszystko nie zeby przyciągnąć klienta ale dla dobrego samopoczucia właściciela.Aha, a gdyby jakaś restauracja czy kawiarenka miała parasole na zewnątrz to tam też mozna coś wymślić dla przyciągnięcia klienta.
2012.12.28
~ Nootkatensis
dluzszy program please! albo dwa odcinki w tyg!
Prosze o to zeby maja byla dwa razy W tygodniu, albo zeby,program trwal godzine. Mysle,ze nie jestem jedyna. Tvn szuka nowych programow, a ma jeden z najlepszych na rynku - tyle ze mam wrazenie ze stacja go marginalizuje. Wiecej I czesciej poprosimy!!!
2012.12.24
~ lim
Re: Zmiany, zmiany
Do Mirki;), i ja mam bardzo skromną emeryturę . Jednak zachwycać sie można nawet najpiękniejszym brylantem, którego nigdy nie kupimy. Nie wiem dlaczego podobaja mi się te urokliwe angielskie ogródki....????? Nie znaczy to, że nasze, polskie, rodzime nie są piękne. Są i to bardzo.... Pozdrawiam życząc pięknych Świąt ;)
2012.12.09
~ klarysa
Re: Zmiany, zmiany
Ja na Maję czekam od niedzieli do niedzieli,mam zamiar i myślę że w tym roku uda mi się założyć chociaż skromny ogród,mieszkam na wsi już 10 lat ale ze względu na finanse nie mam jeszcze żadnego drzewka,nakręcam sie od programu do programu i mam nadzieję że w tym roku już mi się uda,pozdrowienia dla wszystkich miłośników Maji w ogrodzie
2012.12.09
~ ula
Re: Zmiany, zmiany
Dobrze jednak, że jest Maja w grodzie, czysto polski program. Nie sposób przenosić wszystko co angielskie do nas........ my mamy nasze realia, nasze pensje czy emerytury, klimat, rośliny, tradycje... itp. itd.
2012.09.09
~ Mirka
Re: Zmiany, zmiany
Dodam, że zakochana jestem w ogrodach i ogródkach angielskich. Można tez wiele skorzystać zaglądając na różne strony www. Często np odwiedzam www.ogrodowisko.pl. Polecam, warto...
2012.09.09
~ klarysa
Re: Zmiany, zmiany
Na kanale DOMO był przez kilka miesięcy fantastyczny angielski program o ogrodach, roslinach... Pokazywano uprawę kwiatów i warzyw a prowadzili to dwaj panowie ogrodnicy i dwie panie. Niesamowici pasjonacji. Pokazano w tych odcinkach ogród w całorocznej odsłonie. Omawiano przeróżne gatunki roslin. Z zachwytem oglądałam ten program. Nagrany był przez BBC. Gdyby to można było raz jeszcze zobaczyć.... Poza tym był też (i chyba jeszcze bedzie dalej) Latający Ogrodnik. Tez program angielski kapitalnie nagrany. Nadawany też na DOMO.
2012.09.09
~ klarysa
Re: Zmiany, zmiany
To bardzo dobry pomysł, TVNOgrody!! Popieram, nie wiem czy takie kanały są na świecie, ale na przykład kanał tematyczny TVkuchnia istnieje i ma widownię.
2012.09.09
~ Mirka