Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Wakacyjne zakupy

dodano: 05.07.2014

Co robimy w tym tygodniu w ogrodzie?

Sklepy i centra ogrodnicze nadal kusza ciekawą ofertą roślin balkonowych i tarasowych. Pośród nich nie może zabraknąć nowości, takich jak lofos. Główną jego ozdobą są duże kwiaty w kształcie rozdętego lejka - u odmiany ‘Wine Red’ - w kolorze czerwonego wina. Można kupić również odmiany o kwiatach kremowych. Należy pamiętać, że lofos to pnącze, które tworzy bardzo długie, niełamliwe pędy. Potrafią one same oplatać się i wspinać na podporach, w trakcie sezonu mogą one osiągnąć ponad 1,5 metra długości. Wymaga bardzo jasnego stanowiska, inaczej jego pędy nadmiernie wydłużają się i rzadziej kwitną. Do uprawy tej rośliny należy stosować możliwie duże pojemniki wypełnione lekko kwaśną ziemią. Ponieważ ma podobne wymagania jak pelargonia lub surfinia należy zapewnić mu takie samo nawożenie i obfite podlewanie. Warto też oczyszczać go z przekwitłych kwiatów co wzmacnia kwitnienie. Swoim urokiem lofos będzie nas cieszył do pierwszych przymrozków.
 
W tym roku dużą popularnością cieszą się rośliny balkonowe o czarnych kwiatach. Jedną z nich jest sweetunia 'Black Satin' – czyli kuzynka petunii o pięknym, kaskadowym pokroju. Jej kwiaty mają głęboką, aksamitną barwę i doskonale wyglądają w dużych, jednolitych nasadzeniach jak i w zestawach z innymi kolorami.
 
Inną ciekawostką jest petunia o czarnych kwiatach z kontrastującą żółtą gwiazdą w środku. To odmiana 'Mystical Phantom'. Obie rośliny maja podobne wymagania, charakterystyczne dla tej grupy roślin - czyli potrzebują obfitego podlewania, regularnego nawożenia, a w przypadku upałów dobrze jest je zakryć przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Niestety, silne deszcze też potrafią zniszczyć ich delikatne kwiaty. Rośliny te będą zdobić nasz ogród aż do pierwszych przymrozków.
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg