Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)

dodano: 14.06.2014

Zapraszamy na jubileuszowy, pięćsetny odcinek naszego programu!

Szczegółowe dni i godziny emisji programu 'Maja w ogrodzie' na wszystkich antenach TVN znajdą Państwo w zakładce "O NAS" - wystarczy kliknąć na TEN LINK.


ODCINEK 500:
Długo zastanawialiśmy się, gdzie przeżyć ten niezwykły dzień, jakim miało być nagranie 500. odcinka, które zbiega się z 10-leciem naszego programu. Wybraliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, z fantastycznymi, życzliwymi ludźmi, oddanymi bez granic pasji przyrodniczej. A przy okazji bohaterami odcinka jesteśmy także i my, czyli ekipa „Mai w ogrodzie”.
 
Ogród botaniczny jest nie tylko zbiorem roślin o charakterze naukowym. Pięknie podzielona i zaaranżowana przestrzeń daje zwiedzającym także wiele doznań artystycznych. Tłem dla zieleni są kościoły i inne zabytki starego miasta. Dyrektorem ogrodu od 33 lat jest pan profesor Tomasz Nowak jest. Całe swoje życie poświęcił nauce i ogrodowi. Bywało, że sam kosił tu trawniki. Powiększył też znacznie i wspaniale rozbudował filię wrocławskiego ogrodu - arboretum w Wojsławicach. W zespole naukowców i ogrodników zgromadził podobnych sobie pasjonatów. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak dużo jest tu pracy, by było nie tylko ‘naukowo’, ale też po prostu pięknie i przyjemnie, by czerpać z tego miejsca wzory do własnego ogrodu i spędzać miło czas.
 
Jednym z pracowników jest pani Magdalena Mularczyk, która zajmuje się historią botaniki i dokumentacją zbiorów. Zdradziła nam, że w przepastnych archiwach znajduje się na przykład komplet przewodników po ogrodzie pochodzących nawet z 1830 roku. Wiadomo też, które drzewa posadzono w samych początkach istnienia ogrodu. Teraz w ogrodzie jest aż 28 pomników przyrody!
 
Ulubionym miejscem pani Magdaleny jest alejka z profilem geologicznym Gór Wałbrzyskich – symbolem ogrodu. To właśnie w tym miejscu pan profesor postanowił sprawdzić kwalifikacje ogrodnicze naszej ekipy. Trzeba było usunąć z profilu nadmiar cymbalarii bluszczykowatej, ale zostawić dzwonek poszarskiego – cenną, bo ginącą roślinę. A cymbalaria jest rośliną szybko rosnącą. Lubi półcieniste miejsca w ogrodach skalnych, północne ściany murków, skarpy i ocienione drzewami cmentarze.
 
Ogród skalny jest jednym z ciekawszych, a plamy kolorowych kwiatów przyciągają zwiedzających. Także tu, tak jak i w innych miejscach ogrodu, można znaleźć różne ciekawe rośliny – wypatrzyliśmy na przykład bardzo stary okaz janowca sterczącego, który pochodzi z Pirenejów i rośnie dziko w Hiszpanii i we Francji. Ten niski ciernisty krzew jest doskonałą ozdobą miejsc suchych, kamienistych, wystawionych na pełne słońce. Wytrzymuje nasze warunki klimatyczne, musimy jednak okryć ją na zimę gałązkami świerkowymi.
 
Innym starym okazem - tak dużego nie zobaczymy nigdzie w Polsce - jest kalmia szerokolistna. Krzew ten pochodzi z Ameryki Północnej i ma wymagania zbliżone do różaneczników. Nektar kalmii i liście zawierajązwiązki trujące – zbadano, że hamują rozwój korzeni świerków, mogą być też toksyczne dla zwierząt.
 
Kolekcja Gruntowych Roślin Ozdobnych znajduje się w powojennej części ogrodu. Tu wzdłuż alejek ciągną się kolorowe rabaty z bylinami. W czerwcu kwitną łany bodziszków, czosnki ozdobne i szalenie efektowna kolekcja irysów.
 
Jest tu też część kolekcji liliowców – większość przeniesiono do oddziału ogrodu, do arboretum w Wojsławicach, ale we Wrocławiu zostało nieco okazów. Mieliśmy okazję towarzyszyć pani Hannie Grzeszczak-Nowak która opiekuje się narodową kolekcją liliowców, podczas sadzenia kolejnego. Jak się okazało, ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu, była to zupełnie nowa, zarejestrowana przez Ogród Botaniczny odmiana liliowca ‘Maja w ogrodzie’. Ta odmiana w tym roku będzie jeszcze rarytasem, prawdopodobnie do kupienia jedynie na spotkaniu liliowcowych entuzjastów w Wojsławicach (HEMEROmania – 13 lipca 2014 r.), a w szerszej sprzedaży pojawi się w przyszłym roku.
 
Ogród Botaniczny we Wrocławiu ma niezwykle malownicze ukształtowanie terenu. Duży, naturalny staw, powstał z zamkniętego fragmentu starorzecza Odry. Zasilają go liczne źródliska i wody nigdy nie brakuje. Dla ozdoby działa tu imponująca fontanna i kaskada, do której prowadzi szeroki pomost. Kierownikiem Działu Roślin Wodnych jest od wielu lat Ryszard Kamiński, wybitny specjalista w tej rozległej i trudnej dziedzinie. Pan Ryszard zdradził nam nieco tajników uprawy grzybieni, a także sporo innych informacji. Tę interesującą rozmowę można zobaczyć tutaj: ROŚLINY WODNE i BAGIENNE.
 
Wiele osób zwraca uwagę na przedziwne rośliny wokół zbiorników z grzybieniami. Obok basenu, rośnie 3 metrowa południowoamerykańska gunnera. Jej liście dorastają do 2 metrów średnicy, a potężne kolby kwiatostanowe do metra. W łagodnym klimacie Wrocławia czuje się doskonale. W dwóch płytkich basenikach prezentowane są inne rzadkie rośliny błotne, takie jak rosiczki i kapturnice, należące do grupy roślin owadożernych.
 
Część rosiczek to nasze chronione dzikie gatunki. Wyrosły w laboratorium ogrodu, gdzie rozmnożono je metodą in vitro. Takim laboratorium zajmuje się prof. dr hab. Krystyna Kromer. Zadaniem laboratorium jest między innymi ochrona gatunków zagrożonych i ginących – przykładem takiej rośliny jest skalnica śnieżna – relikt ratowany dla Karkonoskiego Parku Narodowego. Kultura in vitro to hodowla komórek, tkanek i organów roślin na syntetycznych podłożach. Rośliny rosną w szklanych naczyniach - stąd nazwa in vitro, czyli w szkle. Hodowla odbywa się w sterylnych warunkach, na specjalnych pożywkach, które dostarczają roślinom składników odżywczych. W ostatnim etapie hodowli in vitro rośliny trafiają do szklarni. W ten sposób hartują się i zaczynają normalnie rosnąć. Na końcu trafiają do środowiska naturalnego lub do ogrodu.
 
Na koniec przeszliśmy jeszcze z dyrektorem po żwirowych alejkach ogrodu. Okazuje się, że nawet nawierzchnia jest tu przemyślana – chodzi o to, by spacerować po niej spokojnie, a nie biegać.
 
W podziękowaniu za niezwykle ciepłe przyjęcie, zostawiliśmy w ogrodzie także prezent od siebie: solidną, wygodną ławkę z dedykacją (ławka produkcjii firmy Puczyński). Ławek jest tu sporo, ale wszystkie się bardzo przydają – ludzie lubią przysiadać i spędzać czas w pięknym otoczeniu.
 
 
 
 
 
 
Z okazji naszego jubileuszu dziękujemy też widzom programu i właścicielom odwiedzanych ogrodów, z którymi łączy nas wyjątkowa miłość do sztuki ogrodowej i roślin. Zapraszamy na kolejne odcinki „Mai w ogrodzie” – może na następnych 500?
 
 
 
 
***
W naszym odcinku pokazaliśmy Państwu tylko fragmenty tego ciekawego ogrodu. Jednak żeby obejrzeć cały wrocławski ogród, warto przyjechać tu specjalnie.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
96%
4%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Bardzo sympatyczny odcinek :)
2021.12.03
~ ogrodniczka
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Pani Maja zawsze prezentuje sie pięknie , a w sukience była juz nie jeden raz .Kiedyś program zaczynał sie od chodzenia Mai po wirtualnym ogrodzie , ubranej w sukienkę w kwiaty.Pani Maja wyglądała przepięknie ! Odcinek jak zawsze wspaniały .
2021.12.03
~ Jarek
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Ja ogladam program w Chicago, ale,czesto,powtaram sobie przez Internet i zawsze znajde cos ciekawego i interesujacego i to probuje w swoim ogrodzie ,,,,ten 500 odcinek byl wspanialu a Ty Maju w tej sukience pierwszy raz widzialam cie w sukience...
2021.12.03
~ Danusia
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Ogród piękny i jubileusz również , gratulacje .Chciałabym aby ten program trwał bez konca ..To mój ulubiony .Pozdrawiam .
2021.12.03
~ Lena
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Wspaniały odcinek i najwspanialszy program w Tv .szczere gratulacje dla całego zespołu Mai w ogrodzie !
2021.12.03
~ Aga
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Program bombeczka , cudnie prowadzony .Dla mnie super interesujący .Dzięki za 500 i czekam na następne odcinki .
2021.12.03
~ Pela
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Czekamy na kolejne 500 odcinków. Oglądałem większość z nich. Wspaniały program.
2021.12.03
~ andy34
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Gratulacje dla Całej Ekipy ... Maja jak zwykle urocza :) Mam pytanie do redakcji... czy jest możliwość zobaczenia jednych z pierwszych odcinków programu ? Pozdrawiam serdecznie całą redakcje :)
2021.12.03
~ Kate
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
ju gratulacje dla Ciebie i całej Ekipy programu, za wytrwałość pracy w ciągłych rozjazdach,często pewnie z dala od domu , za bardzo interesujące programy :) .Bardzo dobrze , że Maja pokazuje różnorodne ogrody- te małe ale też i te wielkie, te naturalistyczne , wiejskie, dworkowe, nowoczesne. Odnosząc się do osób , które narzekają na zbyt duże pokazywanie bogatszych ogrodów- ciekawa jestem , czy chciałyby ciągle i tylko oglądać przyblokowe rabatki... Te bogate ogrody nie powstają przy użyciu magicznej różdżki- a za sprawą pasji, miłości do roślin i często też ciężkiej pracy. Włąśnie Maja pokazuje nam niezliczone pomysły , jak można ciekawie zaaranżować otaczającą nas przestrzeń , żyjąc w zgodzie z naturą, zwierzętami, owadami ... Pasja ogrodnicza to ciągła chęć do odkrywania czegoś nowego , czerpanie przyjemności z zapachu kwiatów , z tego jak rosną rośliny, to tworzenie pięknych przestrzeni zielonych wokół siebie . I właśnie za tą pasję i chęć jej tak zrozumiałego przekazywania chciałabym podziękować całej Ekipie programu na czele z Prowadzącą Mają :) Ostatni odcinek był wzruszajacy, pełen miłych niespodzianek, taki bajkowy ... Gratulacje, życzę kolejnych 500 a nawet 1000 odcinków ! Myślę, że Ekipa zastała wdzięcznie nagrodzona wreszcie kwiatem o nazwie Maja w Ogrodzie :)
2021.12.03
~ Kasieńka- ogrodniczka z zamiłowania
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Ogladalismy ostatni jubileuszowy odcinek .Nie wiedzieljsmy , ze taki piekny botaniczny ogrod ma Wroclaw..Ogrod sliczny , ale pani Maja prezentuje sie przeslicznie wsrod tego kwiecia .Czytalismy wypowiedzi innych ludzi I uwazamy ze calkowicie zgodne z prawda.TVN ma u siebie wyjatkowa osobe I eksperta ogrodowego.. Brawa za caly program dla Redakcji.
2021.12.03
~ J J Rozycki
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Dopiero wczoraj mogłem zobaczyć 500 ny odcinek i jak zwykle nie zawiodlem sie ,Ogród botaniczny we Wrocławiu śliczny , ciekawy .Właściwie chciałbym pare słów o programie .Podoba mi sie wysoki poziom tego programu , jego zakres tematyki ogrodniczej a sposob prowadzenia każdego odcinka przez Panią Maje jest zawsze bardzo elegancki , taktowny , ujmujący ,przemily dla widza.Państwa program jest wyjątkowy jak wyjątkowa jest Pani Maja w polskiej tv.Jej skromność w zachowaniu i wdzięk kobiecy w połączeniu z umiejętnośia przekazania wiedzy ogrodniczej biją na głowę kogokolwiek innego z prezenterow .Gratulacje dla całej Redakcji za dotychczasowy jubileusz i czekam tysięczny !!!
2021.12.03
~ Marek
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Zarówno ostatni jak i wszystkie odcinki programu są rewelacyjne. Wole oglądać Maję niż inne programy TVN-u.Są ciekawe, interesujęce, wreszcie widzę coś pięknego, słyszę ludzki język, a nie polityczny bełgot. Gratuluję pomysłu, realizacji i ogromnej liczby fanów. Ja oglądam każdy odcinek po kilka razy, wracam do archiwalnych - to balsam na moje oczy i uszy. A tak nawiasem mówiąc Wrocław darzę sentymentem. Tam jest cudnie!!! Życzę dalszej owocnej pracy- będę mogła odpocząć i zrelaksowac sie po ciężkim tygodniu. Pozdrawiam! Jola
2021.12.03
~ Jola
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Witamy, dziękujemy za Państwa miłą ocenę naszej pracy. W następnym - 501 odcinku nasza wyprawa do ogrodów Maroka - będzie pięknie i egzotycznie. Zapraszamy.
2021.12.03
~ redakcja
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Tworzą Państwo cenny ,pożyteczny ,piękny program dla ogółu .Warto i bardzo miło jest Was oglądać .Wyprodukowanych 500 odcinków wzbudzalo zachwyt ,dyskusje i dawało widzom oddech od codzienności .Tak to rownież ja sama odbieralam i chciałabym aby ten stan rzeczy trwał nadal .Ostatni odcinek z pięknym ogrodem botanicznym we Wrocławiu (wybór znakomity ) jest jakby ukoronowaniem wysiłków Redakcji w tworzeniu tego programu .Szczerze gratuluje tego jubileuszu i czekam na przyszły program .
2021.12.03
~ Maria
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Brawo! Pani Maju życzę następnych 500 nowych odcinków!
2021.12.03
~ Róża
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Brawo za pomysł spędzenia 500 w tym cudnym ogrodzie parku. Byłam tam w zeszłym roku zakochując się w nim na zawsze. Gratuluję Mai i całej cudnej ekipie. Proszę o pokazywanie też miejsc publicznych, może zaczniemy o nie dbać dla własnego pożytku i przyjemności.
2021.12.03
~ BASIA
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Program bomba !!! Dla mnie arcyciekawy ,różnorodny , urozmaicony .I buzia Mai zawsze uśmiechnięta , radosna , a to leczy nerwy jak sie ogląda .Moje skromne gratulacje z okazji tego 500 setno- odcinkowego jubileuszu.Tylko róbcie dalsze odcinki !
2021.12.03
~ Anna
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Piękna Przyroda jaką Pani Pokazuje w Programie JEST NATCHNIENIEM DLA ŻYCIA. POZDRAWIAM Z CAŁEGO SERCA.....za Program i Wdzięczność na ekranie TVN GOOD LUCK ! Maja !!!!!!
2021.12.03
~ Grzegorz
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Najwspanialsze gratulacje i podziękowania ekipie Mai w ogrodzie za te 500 interesujących kawałków o ogrodach .Bardzo dobry program .Szczególne podziękowania i gratulacje dla pani Mai za jej postawę i ciepło w programie .
2021.12.03
~ Stefan
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Wspaniale jest oglądać Was i uczyć się oraz dowiadywać coraz to nowych rzeczy! Oby Maja w ogrodzie doczekała się 1000 i więcej tak wspaniałych odcinków!
2021.12.03
~ Ogrodolandia.pl
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Jubileuszowy odcinek zrealizowany w ogrodzie botanicznym oglądałam i pewnie zobaczę jeszcze w tygodniu .Bardzo dziekuje całej ekipie za ten program , ktory jest dla mnie czymś wyjątkowym w TVN .To jest moj codzienny serial ,po którym chce mi sie żyć .Nasza Majeczka emituje tyle kolorowego ciepła , tyle serdecznosci , ze to umila zycie mi i pewnie innym tez .Gratuluje tak udanego programu i czekam na następne odcinki .
2021.12.03
~ Barbara
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Z okazji Jubileuszu dziękuję całej Redakcji za ciekawe i różnorodne realizacje programów i życzę dalszych wspaniałych wypraw do ciekawych ogrodów a także wiele pomyślności. Odcinek w scenerii Wrocławskiego Ogrodu był godny cyfry 500, zwłaszcza, że jest to naprawdę wspaniały ogród i na dodatek prowadzony przez ludzi z pasją co widać i na ekranie i w ogrodzie tak we Wrocławiu jak i w Wojsławicach. Maja wyglądała zjawiskowo - cudnie było !! Już doczekać się nie mogę kiedy posadzę liliowca w moim ogrodzie :D
2021.12.03
~ mira
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
eee lokowanie produktu \\\"ławeczka\\\" i jeszcze przykręcana w nie-ekologiczny sposób - śrubokrętem. Ogród robiony nie przez właścicieli a przez wynajętą firmę państwową. Cały ten odcinek jest sponsorowany i zrobiony przez jakąś uczelnię. Nie przez pana Mariana. Na szczęście pani Maja nic nikomu teraz nie podjada. Iglaki nie podcięte jak przystało na drzewa liściaste. Nie podoba mi się chwalenie zrobionego przez tego pana skalniaka z pokładami węgla i chwastami. Na dodatek każe te roślinki sąsiadom wsadzać. Nie będę już więcej oglądać pani Mai aż do niedzieli!!!
2021.12.03
~ Nootkatensis
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
500 setny odcnek, szc zere gratulacje .Wspanialy program , ale ile sie za tym kryje uciazliwej pracy calej Redakcji.Trzeba zauwazyc ,jak wazna role pelni Pan Maja budujac pelna serdecznosci i ciepla atmosfere w kazdym odcinku.Slowem .program na 5+ .Zycze 1000 dalszych odcinkow .
2021.12.03
~ Jedrek
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Gratuluję wielkiego Jubileuszu i 500-setnego odcinka. W okresie 10-ciu lat odnieśliście Państwo wraz z całą ekipą wspaniały sukces,który jest efektem wytrwałości i dużego wkładu pracy.Życzę następnych wspaniałych tematów i kolejnych lat bogatych w pomysły polączonych z pasją i wiedzą ogrodniczą. Serdeczne podziękowania dla Mai Popielarskiej i Ani Słomczyńskiej za odwiedzanie i promocję miasta Rybnika. Andrzej Kozera-Rybnik.
2021.12.03
~ Marcin
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Do Wrocławia z pewnością się wybierzemy i do Wojsławic na liliowce, na to morze pięknych kwiatów. Wszystkiego najlepszego dla Mai i dla ogrodu botanicznego we Wrocławiu. Czuje się pozytywny klimat tego miejsca.
2021.12.03
~ Iwona B.
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Pani Maju, moje gratulacje, życzę Pani i sobie, żeby program trwał jeszcze przez co najmniej najbliższe 10 lat.
2021.12.03
~ Mariola
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Odcinek jeszcze się nie zakończył,ale muszę już coś od siebie napisać. Jestem ogromnie wzruszona co najmniej jakby dotyczyło to mnie osobiście. Jestem dumna z Pani Mai i gratuluję pomysłodawcy programu oraz całej ekipie. Nawet za szklanym ekranem czuć ,że program powstał przy współpracy pasjonatów i ludzi z duszą. ja jestem ogrodnikiem amatorem i to na początku drogi. Mój ogród jeszcze niezamieszkany ,ale już z kilkudziesięcioma odmianami roślin, drzew , krzewów i bylin. Muszę przyznać,że miłością do ogrodu zaraziła mnie moja mama,ale również Maja :-) kocham kocham kocham i gratuluję. Oby tak dalej :-)
2021.12.03
~ Amelia
Re: Oaza zieleni - Wrocławski Ogród Botaniczny (odc. 500)
Gratuluję wielkiego jubileuszu! 500 odcinków to duży sukces, to także efekt dużej pracy i wytrwałości. Prywatnie, cieszę się, że mój wpis jest pierwszy. Życzę następnej 500! Z okazji jubileuszu mam specjalną prośbę: proszę o umieszczenie w dostępnym archiwum internetowym (np. zakładka Odcinki) dawnych odcinków \\\"Mai w ogrodzie\\\" sprzed odcinka 219 z roku 2010. Dawne programy to źródło wiedzy i praktycznych porad. Tym bardziej, że szereg rozwiązań jest wciąż aktualnych, do wielu pomysłów warto powrócić (lub zobaczyć je po raz pierwszy). Poza tym pamiętamy różne relacje z ogrodów i Państwa wypraw, chcielibyśmy do wielu powrócić. Ja sam szereg z nich mam w przebłyskach pamięci, a nie mam jak ich sobie przypomnieć. Mam nadzieję, że tak wspaniały jubileusz będzie dobrą okazją dla spojrzenia na początki i udostępnienia wszystkich odcinków. Jestem przekonany, że wielu sympatyków programu z tego skorzysta. Na zakończenie podziękowania dla całej ekipy za dotychczasową pracę, zwłaszcza dla pani Mai Popielarskiej i Anny Słomczyńskiej.
2021.12.03
~ WiernyWidz

Poprzedni odcinek

Barokowe ogrody przed blokiem (odc. 499)

Barokowe ogrody przed blokiem (odc. 499)

Odwiedzamy miejsce, którego stworzenie wymagało bardzo dużo pracy i cierpliwości. Efekty są jednak wspaniałe i mogą cieszyć mieszkańców całego bloku.

więcej »
Ocena
94%
6%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg