Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Narzędzia przydatne jesienią

dodano: 08.11.2014

Dopóki nie ma mrozów, czeka nas wiele prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Warto w tym celu zaopatrzyć się w różnego rodzaju narzędzia.

Nowością na rynku są grabie z podwójnym zestawem pazurków do zgrabiania liści. Taki układ umożliwia dokładne zebranie ich z trawnika za jednym ruchem. Jeżeli już zdecydujemy się na tradycyjne grabie, zwróćmy uwagę na wyprofilowaną rączkę, która zapewnia ergonomiczny uchwyt i nie naraża naszego kręgosłupa na obciążenia.
 
W warzywniku czas na przekopanie poplonów. Najczęściej w tym celu wykorzystujemy widły, ale przy mniejszych powierzchniach i w miejscach trudno dostępnych możemy wykonać tę pracę narzędziem z zagiętymi zębami o nazwie haki ogrodowe. Warto też zwrócić uwagę na szpadel typu kanadyjskiego. Narzędzie to łączy w sobie cechy szpadla i łopaty – dzięki zaostrzonemu końcowi łatwo jest nim wykopać dołek, a jednocześnie jest na tyle pojemny i wyprofilowany, że wygodnie nim przerzucać ziemię. W ogrodzie mamy teraz najlepszy czas na różnego rodzaju przesadzanie i sadzenie nowych roślin.
 
W różnego rodzaju trudno dostępnych miejscach sprawdzi się w pracy mały szpadel zwany saperką. Przyda się przy sadzeniu bylin na rabatach, gdzie wykopanie dużego dołka podręczną łopatką może być zbyt uciążliwe, a nie ma sposobu na wykorzystanie dużego narzędzia.
 
 
 
 
 
Ta Akademia Ogrodnika jest częścią odc. 521
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
93%
7%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg