Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Adwentowe dekoracje

dodano: 06.12.2014

Niedawno zaczął się Adwent, więc w postanowiliśmy się przyjrzeć dekoracjom, jakie warto przygotować w tym przedświątecznym okresie. W tym celu wybraliśmy się do Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej, by popatrzeć na pomysły mistrzowskiej grupy florystów.

Floryści proponują nam na okres Adwentu wiele rozmaitych dekoracji. Niektóre są dość proste do wykonania i nie wymagają zbyt wielu trudniej dostępnych materiałów i można wykonać je samodzielnie. Do tego rodzaju dekoracji należą na przykład adwentowe ramki – można tu wykorzystać gotowe, zespawane, albo po prostu drewniane. Gdy ich nie ma – wystarczy nawet własnoręcznie wykonana konstrukcja z drutu. Taką dekorację zaprezentowała nam florystyka Katarzyna Tkaczewska.
 
Taką ramkę można ozdobić kawałkami kory i kolorowymi, jesiennymi owocami: ostrokrzewu albo ognika czy róż.
 
Praca florystów nie kończyła się na ramkach. Wielu z nich przygotowywało też duże adwentowe kule, a także najbardziej typowy dla okresu Adwentu i Świąt – wieniec. Mariola Miklaszewska wyjaśniła, że taki wieniec zawieszany pod pułapem domu, nazywa się podłaźniczką. Podłaźniczka to niekoniecznie wieniec – może być to też gałąź, np. iglasta.
 
Jeden z przygotowanych wieńców powstał na bazie słomianego wieńca i został ozdobiony suszonym mikołajkiem oraz niebieskimi wiórkami. Kolejny został opleciony rdestem i udekorowany owocami róży oraz jabłuszkami rajskimi. Można też przygotować też wieniec do ozdobienia drzwi.
 
Floryści przygotowywali też dekoracje inspirowane kształtem bożonarodzeniowej choinki. Tu pomysłów było wiele – pojawiła się więc choinka z ususzonych kwiatostanów (baldachów) barszczu czy powyginanych liści strelicji. Jedna z florystek, Ewelina Sirek, zdecydowała się na stworzenie choinki z sosnowych igieł, osadzonych na przygotowanym wcześniej stelażu. To bardzo pracochłonna dekoracja, już sama konstrukcja bazy wymagała starannych przygotowań. Potem doklejono do niej pojedynczo igły, tworząc całość o stożkowym kształcie. Kolejni floryści przygotowali też choinkę z nawiniętych na długi stożek pędów winobluszczu, a nawet bardzo nowoczesną formę, pasującą do nowoczesnych wnętrz czy do biur – choinkę z miękkiego pastiku.
Ta Akademia Ogrodnika jest częścią odc. 525
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Adwentowe dekoracje
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205607114242826&set=a.2734674731706.2150992.1402443018&type=1&theater
2021.04.17
~ Cezary

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg