Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)
dodano: 04.08.2019
Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.
Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)
Gospodarze ogrodu, państwo Szafrankowie, od dawna planują przebudowę tarasu, aby stał się też bardziej przytulny. Chcemy im w tym pomóc, dlatego zapraszamy do ogrodu projektantkę Agatę Osiadacz. Wstępną koncepcję zagospodarowania tarasu pani Agata omawia z właścicielami. Pomysł częściowego zacienienia zostaje zaakceptowany od razu. Trzeba też wykonać nową nawierzchnię i postarać się o pasujące do wystroju meble.

Po kilku dniach materiały do zabudowy tarasu pojawiają się w Mieruciach. Są między innymi podesty kompozytowe i donice na oleandry. Prace prowadzi firma ogrodnicza Mazurski Ogród z Ełku  przy dużym zaangażowaniu pana Darka. Najpierw układane są podesty tarasowe wykonane z kompozytu drewnopochodnego. Podczas układania łączy się je ze sobą na zatrzaski. Następny krok to ustawienie pergoli. Poszczególne jej elementy skręca się na śruby. Górne osłony przeciwsłoneczne zawiesza się na szynach, dzięki czemu można je przesuwać. Ważne, by pergolę solidnie przymocować do podłoża.
 
Potem na taras trafiają meble i donice. Właściciele wstawiają też siedziska i oparcia obszyte materiałem odpornym na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Pergola, podest, donice i stelaże mebli są w odcieniach szarości, a materiały tekstylne - białe. Kolorystyka nowej zabudowy pasuje tu idealnie. Nawet zasłony, które wymyśliliśmy specjalnie do tego ogrodu, okazały się strzałem w dziesiątkę. Funkcjonalne rzepy i troki pozwalają upinać delikatną tkaninę dowolnie.