Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Siatki do trawnika (AO odc. 566)

dodano: 21.11.2015

Zapoznajemy właścicieli ogrodów z ogromną gamą siatek, jakie możemy wykorzystać w celu umocnienia trawnika czy ochrony go przez zwierzętami.

O wielu rodzajach  siatki na trawnik lub pod jego nawierzchnię  opowiada Jacek Sosnowski  siatkiplastikowe.com.pl
 
Zwykle unikamy trawiastych nawierzchni w miejscach narażonych na obciążenia.  Zastanawiamy się też jak zniechęcić psa, który uporczywie rozkopuje murawę. Dlatego w dzisiejszej akademii ogrodnika prezentujemy specjalne siatki, którymi daje się rozwiązać przynajmniej niektóre dylematy. Ponadto trawnik można zabezpieczać trwale podczas jego zakładania lub tylko okazjonalnie, kiedy mamy taką potrzebę.
 
Siatki do trawników wykonane są z polietylenu, odpornego na promieniowanie  UV, dlatego można używać ich bezpośrednio  na powierzchni podłoża. Jeżeli jednak myślimy o trwałym zastosowaniu siatek, warto je płytko wkopać. Przerośnięte darnią tworzą solidną nawierzchnię, odporną na wydeptywanie i rozkopywanie przez zwierzęta.
 
Siatka ta ma specyficzną konstrukcję. Zaprojektowano ją tak, żeby dobrze kotwiczyła się w podłożu i jak najlepiej je stabilizowała. Wierzch zaznaczony jest na brązowo i działa przeciwpoślizgowo. Siatka tego typu przeznaczona jest głównie na podjazdy samochodowe i parkingi. Można też wykorzystywać ją w trybie awaryjnym, kiedy przez trawnik miałyby przejechać ciężkie maszyny. Może się to zdarzyć  kiedy zaplanujemy w ogrodzie nową budowę, lub sadzimy duże drzewa. Wtedy warto na trawniku rozwinąć tymczasowy trakt.  Zanim wjadą na niego pojazdy  trzeba siatkę dobrze umocować w podłożu, a służą do tego stalowe szpile.
 
Zaletą nawierzchni trawiastych umacnianych siatkami jest to, że są one biologicznie czynne. Nie tylko pokryte roślinami lecz także całkowicie przepuszczalne dla wody.
 
 
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Siatki do trawnika (AO odc. 566)
Witam, proszę zadzwonić do pana Jacka: Jacek Sosnowski 602-242-158 Sotex Al. Krakowska 225 05-552 Łazy http://siatkiplastikowe.com.pl/?gclid=CMvKp52c1ccCFYvpwgod7PEO6Q
2021.12.09
~ redakcja
Re: Siatki do trawnika (AO odc. 566)
witam gdzie mozna kupic taka siatke w necie?
2021.12.09
~ janusz

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Przepisy

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Papryka z kapustą kiszoną (z odc. 613)

Podczas naszej wyprawy na Węgry, poznaliśmy wiele lokalnych przysmaków. Oto przepis na jeden z nich.

więcej »
Ocena
90%
10%
Facebook Twitter Blip Digg