Nowe Centrum Florystyczne Polski (AO odc. 568)
dodano: 05.12.2015
Duże świąteczne kompozycje do biur, hoteli i sklepów zaprezentowano na wystawie w Warszawie.
Nowe Centrum Florystyczne Polski (AO odc. 568)
 
28 listopada 2015 r.  zostaliśmy zaproszeni na otwarcie  nowego Centrum Florystycznego w Warszawie. Dwaj doświadczeni floryści, Zygmunt Sieradzan i Piotr Sekunda www.sekundasieradzan.com zaprezentowali na scenie oraz na wystawie artystyczne prace w nastroju Świąt Bożego Narodzenia.
 
Na początek ogromna misa wykonana na konstrukcji zespawanej z metalowych prętów, wypełniona jedliną i opleciona czerwonymi gałązkami derenia. W środku kilkadziesiąt doniczek gwiazdy betlejemskiej. Obok niej  kompozycje w betonowych donicach -  biała i różowa ze świecami. Akcentem świątecznym są tu złocone szyszki i gałązki tui, poprzeplatane storczykami i pędami gloriozy. Żywe kwiaty umieszczone są w mokrej, florystycznej gąbce.
 
Kompozycje były efektem pracy dużego zespołu, a misternie wykonane szkielety dadzą się wykorzystywać wielokrotnie. Na przykład to lekkie z wyglądu  pióro otoczone było pękami trawy pampasowej, wewnątrz na drutach przymocowano fiolki z wodą, w których umieszczono kwiaty clematisa, gloriozę, srebrne owocostany lunarii. Ciekawe były też wieńce – ten, na słomianej podstawie, owinięty został gałązkami jodły. Wkrótce zakwitnie tu hipeastrum, pomiędzy którym wiją się pędy  doniczkowej rośliny  ceropegii Sandersa o zielonawych kwiatach.  
 
A to pomysł, który można wykonać nawet w domu. Do brzegu dużej misy przyklejono pistoletem z gorącym klejem kilka rzędów szyszek, korę cynamonu, rajskie jabłuszka, oraz suche kwiatki kraspedii kulistej. Na koniec urocze  stożki obłożone poduszkami mchu. Taki materiał pochodzi z giełdy kwiatowej, podobnie jak suszone i wybielone owocki egzotycznej rośliny, pełniące w kilku kompozycjach rolę gwiazdek czy śnieżynek. W Centrum będą odbywać się kursy, pokazy, jest ono otwarte dla wszystkich szkół florystycznych w Polsce, www.floralacademy.pl/6/kontakt  
 
Wystawę można oglądać  aż do Świąt w Warszawie przy Placu Małachowskiego 2.
Adres: Floral Design Center Plac Małachowskiego 2, na przeciwko Zachęty, za hotelem Victoria.