ODCINEK 322:
W 322. odcinku programu Maja wraz z ekipą odwiedza dwa ciepłe, a właściwie tropikalne miejsca.

Pod gigantyczną kopułą zbudowano fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dla ogrodników to szansa na sprawdzenie, jak wyglądają rośliny tropikalne w środowisku zbliżonym do ich naturalnego siedliska.
Maja rozmawiała o uprawie, ochronie i pielęgnacji wspaniałych roślin z głównym ogrodnikiem Tropical Islands.
Szczegółowa relacja z tej wyprawy znajduje się w dziele "Maja poleca" - można skorzystać z tego linku: TROPICAL ISLANDS.
W drugiej części odcinka wracamy do Polski, do małego ogrodu, ale z oranżerią. Właściciele przez cały rok mogą patrzeć na egzotyczne rośliny.

Pani Grażyna lubi oranżerię, ale jej oczkiem w głowie jest ogródek. Tej wiosny jak zwykle chce coś dosadzić. Zdecydowała, że będą to róże – bo zawsze o nich marzyła.
Róże sadził zaprzyjaźniony projektant – Bartosz Dankiewicz. Ostrzegał jednak, że róże są chętnie atakowane przez bardzo wiele szkodników. Jednak warto zapewnić im jak najlepsze warunki, by były możliwe zdrowe i odwdzięczyły się pięknymi kwiatami. O szczegółach sadzenia róż, a także ich ochronie przed szkodnikami, można poczytać tutaj: RÓŻE.