Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Tropical Islands pod Berlinem oraz ogródek z oranżerią ( odc. 322)

dodano: 13.05.2011

Na upały zapewne trzeba jeszcze będzie trochę poczekać, ale Maja już teraz zagląda do tropikalnego ogrodu.

ODCINEK 322:
 
W 322. odcinku programu Maja wraz z ekipą odwiedza dwa ciepłe, a właściwie tropikalne miejsca.
 
Pierwsze z nich to raj dla wielbicieli tropikalnych roślin i południowych mórz – Tropical Islands. To niezwykłe miejsce, które znajduje się w Niemczech przy autostradzie A 13 z Berlina do Drezna, około 90 km od przejścia granicznego w Gubinie.
 
Pod gigantyczną kopułą zbudowano fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dla ogrodników to szansa na sprawdzenie, jak wyglądają rośliny tropikalne w środowisku zbliżonym do ich naturalnego siedliska.
 
Maja rozmawiała o uprawie, ochronie i pielęgnacji wspaniałych roślin z głównym ogrodnikiem Tropical Islands.
 
Szczegółowa relacja z tej wyprawy znajduje się w dziele "Maja poleca" - można skorzystać z tego linku: TROPICAL ISLANDS.
 
 
W drugiej części odcinka wracamy do Polski, do małego ogrodu, ale z oranżerią. Właściciele przez cały rok mogą patrzeć na egzotyczne rośliny.
 
Latem ten zimowy ogród otwiera się na zewnątrz i łączy się z ogrodem znajdującym się na zewnątrz. Dobrze się razem komponują, stanowiąc niejako całość. Jedynym problemem są tu małe żuczki i ślimaki, które lubią przychodzić do oranżerii. Są tu też mrówki, ale pani Grażyna z nimi nie walczy, bo szkoda jej ich ciężkiej pracy. Córka właścicielki nie przepada za pająkami. Na szczęście w oranżerii usadawiają się głównie w ciemniejszych zakątkach. Jednak dla tych, którzy się obawiają pająków (czyli cierpią na arachnofobię), wyprodukowano gotowy do użycia preparat - wystarczy dokładnie opryskać ramy okienne bądź drzwiowe, żeby stworzyć niewidzialną barierę nieprzekraczalną dla pająków.
 
 
Pani Grażyna lubi oranżerię, ale jej oczkiem w głowie jest ogródek. Tej wiosny jak zwykle chce coś dosadzić. Zdecydowała, że będą to róże – bo zawsze o nich marzyła.
 
Róże sadził zaprzyjaźniony projektant – Bartosz Dankiewicz. Ostrzegał jednak, że róże są chętnie atakowane przez bardzo wiele szkodników. Jednak warto zapewnić im jak najlepsze warunki, by były możliwe zdrowe i odwdzięczyły się pięknymi kwiatami. O szczegółach sadzenia róż, a także ich ochronie przed szkodnikami, można poczytać tutaj: RÓŻE.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
93%
7%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Re: Tropikalne ogrody
W Siewierzu ,woj śląskie też są piękne rośliny do ogrodów tropikalnych . Można taki ogród zrobić sobie w Polsce . Trzeba szukać pod - palmy w Siewierzu
2021.02.27
~ globus
Re: Tropikalne ogrody
Filmy już są udostępnione:) także ten z relacji z wyjazdu Mai: http://majawogrodzie.tvn.pl/9,Relacja-z-Tropilac-Islands,maja-poleca.html
2021.02.27
Redakcja
Re: Tropikalne ogrody
Bardzo fajny program szkoda że nie ma filmu. Pozdrawiam
2021.02.27
~ Anna

Poprzedni odcinek

Wiosna w ogrodach: wiejskim oraz niewielkim osiedlowym

Wiosna w ogrodach: wiejskim oraz niewielkim osiedlowym

W tym tygodniu Maja odwiedza aż dwa ogrody. Rozmawia z ekspertem o problemach z podmokłym terenem. Pojawia się też sporo informacji o ochronie roślin.

więcej »
Ocena
94%
6%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Porady

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Metamorfoza tarasu (fragment odc. 722)

Oto mała metamorfoza tarasu w ogrodzie w Mieruciach.

więcej »
Ocena
75%
25%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg