Premiera: HGTV Home&Garden, niedziela o 9:20
Powtórka: patrz "o nas"

Wiosenne dekoracje

dodano: 22.04.2011

Korzystając z wizyty w szkole florystycznej Małgorzaty Niskiej, Maja podpatrywała powstawanie wiosennych dekoracji kwiatowych.

Często proste pomysły na dekoracje mogą być niezwykle ciekawe.
 
I tak: najprostszym połączeniem wiosennych kwiatów cebulowych z symbolem rodzącego się życia – czyli jajkiem - są cebulki posadzone w skorupkach. Dzięki ziemi, wytrzymają w dobrej formie jakiś czas
 
Bardziej rozbudowana kompozycja wiosenna, którą Maja oglądała podczas swoich odwiedzin w szkole florystycznej Małgorzaty Niskiej, powstała z gotowego słomianego wianka, do którego przy pomocy gorącego kleju z pistoletu przytwierdzono mini wazoniki z kurzych jajek. Wystarczy nalać tam odrobinę wody i włożyć kwiat – na przykład żółty jaskier azjatycki.
 
Do części kompozycji najlepsze są jajka kurze, ale jak zdradziła nam florystyka, pani Małgorzata Malarska ciekawsze są jajeczka przepiórcze, bo każde jest inne, są też bardziej ozdobne. A dominujący w wiosennych dekoracjach tradycyjny kolor żółty, wprowadza do mieszkania słońce, jest pogodny, radosny i kojarzy się z wiosną.
 
Do dekoracji można zastosować nie tylko kwiaty cięte lub w doniczkach. Rośliny cebulowe długo utrzymują świeżość, nawet gdy wyjmiemy je z ziemi i wyeksponujemy ich cebule obrane częściowo z łusek. Doskonale zachowują się też gałązki bukszpanu.
 
W szkole florystycznej Maja podpatrzyła, że bukszpan może być mocowany na specjalnych styropianowych konstrukcjach. To dość pracochłonny sposób dekoracji, ale efekt jest wspaniały.
 
Pracochłonne, choć niezbyt trudne do wykonania było też jajo, które wypatrzyła Maja. Obłożono je wierzbowymi baziami. Taką gotową dekorację można ustawić na bukszpanowym wianuszku.
 
 
Materiał pochodzi z 319. odcinka programu.
Dodaj do Facebook Twitter Blip Digg
wyślij znajomemu
100%
0%
oceń artykuł
Komentarze na forum
komentarze autor
Brak komentarzy na forum.

Poprzednia porada

Aranżowanie ogrodu na tarasie

Aranżowanie ogrodu na tarasie

Pani Iza zdecydowała się założyć ogród na tarasie. Jeśli szukacie Państwo podpowiedzi, jak zakładać ogród na dachi lub tarasie, tu znajdziecie sporo...

więcej »
Ocena
95%
5%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Ostatni odcinek

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

W raju pani Ani (odc. 750 / HGTV odc. 12 serii 2020)

Jesteśmy w Puszczykowie, zielonym mieście niedaleko Poznania. Ogród, który odwiedzamy położony jest na stromej skarpie, podzielonej na trzy tarasy o różnych...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg
 

Maja poleca

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

'Zintegrowane gospodarowanie wodami opadowymi' - polecamy szkolenie!

Oto interesująca propozycja dla specjalistów: architektów, urbanistów oraz urzędników! Już w przyszłym tygodniu we Wrocławiu odbędą się szkolenie i warsztaty...

więcej »
Ocena
100%
0%
Facebook Twitter Blip Digg